BambiKN
19.11.11,09:01
Ahojte, prosím Vás, nevie mi niekto poradiť ako prepravovať deti v aute bez zadných pásov, alebo ako sa postupuje ak by som chcela zadné pásy do auta dať namontovať? Či je potrebné dať namontovanie pásov zapísať do technického preukazu a ak áno, koľko stojí takéto zapísanie? Vopred Ďakujem všetkým.
Ice dive
19.11.11,08:10
bezpečnostné pásy sa do OEV nezapisujú, nakoľko buď ich auto má od výroby alebo ako je to vo vašom prípade, auto ich od výroby jednoducho nemá, nakoľko sa v tom čase nemontovali...
postupovať treba tak, že sa zoženú pásy a niekto ich tam namontuje...
BambiKN
19.11.11,08:26
Ďakujem za odpoveď, toto auto pásy nemá od výroby namontované, lebo to nebolo tak dané, ale je namontovaný 1 pás a prichystané na namontovanie aj druhého. Pýtala som sa na to preto, že či sa to neberie ako zásah do vozidla, lebo ak niečo nemá a ja to tam dám svojvoľne namontovať, tak som vykonala zmenu. Nerada by som vyhodila peniaze za niečo čo mi potom ajtak nebude nič platné a ešte aj dostať pokutu.
Ice dive
19.11.11,08:36
na STK sa pásy nekontorlujú... dokonca ani to či fungujú alebo nie... a pochybujem, že na ceste natrafíte na policajta, čo by si takýto zásah do vozidla všimol, že taká alebo hentaká škoda 120 tohto roku výroby pásy nemala... otázkou je, koľko by taká montáž pásov do takéhoto auta mala stáť.. nakoľko takéto autá sa predávajú po 100 - 200 € aj so zadnými pásmi... (novšie ročníky) takže celú montáž vidím tak na domáceho majstra za flašu vína...
BambiKN
19.11.11,16:38
ďakujem za poradenie :-)
Indeed
22.11.11,17:09
V 21.storočí sa niekto prepravuje v Š 120 ??? :eek:

:mee: :mee: :mee: