Magdalena7
19.11.11,15:32
Dobry den, prosim Vas kto by mi vedel pomoct mam otazku ohladom nezvolania valneho zhromazdenia potrebovala by som to na moju rigoroznu pracu. Zaujimala by ma ake su pokuty, kto a ako casto robi kontroly ohladom ci sa valne zhromazdenie v sro konalo. Popripadne na akej stranke by som si mohla tieto udaje zistit. Dakujem velmi pekne
Mária27
19.11.11,15:34
Základ máš v § 129 a nasl. obchodného zákonníka. Nechápem dosť tie kontroly a pokuty, ale skús si vyhľadať napr. spojenie " valné zhromaždenie ručením " na JASPI v súdnych rozhodnutiach.
Magdalena7
19.11.11,17:26
dakujem, myslela som ze podla Obchodneho zakonnika sa musi konat valne zhromazdenie raz rocne, ze ci existuje neaky organ, ktory to kontroluje.
Mária27
19.11.11,19:51
Kontrolujú to spoločníci. Existujú však sro napr. založené obcou, kde môžu prísť na kontrolu (hlavne pre vložený majetok) aj z NKÚ. Súkromné spoločnosti sa pri veľkých nezhodách rozpadajú, niekedy sa žalujú o úhradu škody ...
Na internete nájdeš aj rozoberanie podrobností, hlavne v debatách právnikov. Pozri napr.

http://www.pravnarevue.sk/student-prava/prednasky/300-zanik-obchodnej-spolonosti.html