Katka01
19.11.11,19:10
Pred týždňom som stratila mobil. Neviem, či mi niekde vypadol alebo mi ho ukradli. Kartu som dala radšej zablokovať, vybavila si novú a aj kúpila nový telefón. Chcela som ísť na políciu, mám od toho mobilu IMEI číslo, ale mala som vtedy tak veľa práce, že som sa tam nedostala. Teraz zas idem na týždeň na dovolenku, to budú už min. dva týždne, čo by som to nahlasovala. Okrem toho ani neviem, či to má nejaký zmysel, či to vôbec budú hľadať keďže sama neviem, či mi to len niekde nevypadlo. S políciou mám zlé skúsenosti a raz, keď mi ukradli v Tescu celú kabelku aj s mobilom, dala som im od neho IMEI číslo, dali ho raz preveriť. Policajtka mi vtedy povedala, že aj keď ho nenašli, môžem dôjsť trebárs za pol roka a skúsiť ho dať hľadať zase, že ho už medzitým môže niekto používať. Keď som o toho pol roka skutočne došla, bol tam iný policajt, ktorý bol ku mne nepríjemný, správal sa ku mne arogantne, že veď mi predsa poslali papier a že čo tam bolo napísané? Hovorím, že zastavujú trestné stíhanie, pretože nenašli páchatela. A on že a teda čo tam teraz ako chcem? Správal sa ku mne jak k blbej nesvojprávnej krave, čo nevie čítať alebo nechápe jasné veci. Hovorím, čo mi povedala vtedy tá policajtka a on že tak nech si to rieši ona! S týmito slovami ma vyhodil. Mám až takú nechuť tam zas ísť, že zas sa ku mne budú správať jak k dotiernemu hmyzu a ešte ani neviem, či tento krát ten čin nie je premlčaný, tak sa chcem najskôr tu spýtať že ako to je.
srska
19.11.11,18:23
Pred týždňom som stratila mobil. máš smolu, že som ho nenašiel ja (http://www.porada.sk/t51730-p3163-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1884423)
pafendorf
19.11.11,18:27
A predtym nez si dala zablokovat svoju kartu , skusala si zavolat na svoj mobil, ze ci nahodou dotycna osoba ktora nahodou nasla nezdvihne ? pokila ti ho neukradli ovsem :)
Katka01
19.11.11,18:39
Isteze skusala a skusali mi nan volat v ten den aj ini znami, este skor ako som zistila, ze ho nemam. Zvonilo to a nikto to nezdvihal. Ako prepacte, ale co su toto za primitivne otazky. Vy ked si neviete najst mobil, tak si ho nikdy neprezvanate? Ja som potom volala do O2 aby som zistila, ci neboli z tej karty uskutocnene nejake hovory v case, odkedy som ho mala naposledy a odkedy som zistila, ze ho nemam. A bol tak uskutocneny jeden hovor, dokonca aj pokus o pristup na internet, ten ale nemam povoleny. Neviem preco vam musim vysvetlovat kazdu podrobnost, aby ste ma neosocovali, ze si neviem ani mobil prezvonit. Ked neviete poradit, tak aspon mlcte.
video1983
19.11.11,18:56
aky typ mobilu to bol?

mas tam GPS
arizona
19.11.11,19:08
Poznam par pripadov,ked nasla policia strateny mobil.
Ale vzdy to bola viac menej nahoda...:rolleyes:

Aj mojmu muzovi nasli asi o pol roka,mal ho nejaky fetak.Sli po drogach,nasi uz zabudnuty mobil :---
marjankaj
19.11.11,19:21
1. čakať kým ho niekto nenájde a neprinesie ti ho.
2. choď si ho hľadať sama.
3. skús sa opýtať veštice.
4. kašli na to a kúp si nový.

Tu nie sú veštice, aby ti všetko zistili. A keď sa niekto niečo opýta, tak sa hneď napaprčíš.
Ani sa všetci nerozbehnú, aby ti ho našli.
Darina1234
19.11.11,19:29
napiš rovno, že sa chceš vyrozpravať a nečakaš rady a hotovo. bez uražky, ale hadam naozaj nechceš, aby sme ti mobil našli,
video1983
19.11.11,19:32
vyriesene
marjankaj
19.11.11,19:51
To sú dnes ľudia.
Nabudúce to dostaneme rozkazom.:eek:
lujza.j
19.11.11,20:40
Poznam par pripadov,ked nasla policia strateny mobil.
Ale vzdy to bola viac menej nahoda...:rolleyes:

Aj mojmu muzovi nasli asi o pol roka,mal ho nejaky fetak.Sli po drogach,nasi uz zabudnuty mobil :---

viem že občana to nemusí zaujímať, lebo polícia je tu pre ľudí, ale viem ako tento proces "hľadania" ukradnutého mobitelu prebiehal a teraz prebieha trochu jednoduchšie, už nie je potrebný súhlas sudcu aby došlo k monotoringu mobitelu mobilným operátorom, ako pred pár rokmi a bolo to fakt na dlho.pretože ked z monitoringu vyšlo že ho užívalo napr. 1O ludí trebalo ich predvolať a vypočuť a samozrejme klamať pretože ked dotyčný zavolal v akej veci má vypovedať tak asi sa mu nezavesilo na nos že ide o krádež mobitelu.:D ano bola aj úspešnosť, ale .... bolo to len o šikovnosti a taktike dotyčného poliša;) niekedy sa to fakt nepodarí ešte stále možno ludia požívajú SIM karty ktoré sú anonymné:( ale aj tam to bolo o šikovnosti:D

ale k veci išla by som podať oznámenie, trvaj na tom že ti bol ukradnutý, nedaj sa odbiť za pokus to stojí;) len si premysli kde sa to malo stať a uved normálne čerstvý dátum, len sa nezamotaj.