flipaaaaa
19.11.11,20:26
Dobrý deň,
Potreboval by som súrne poradiť v mojom probléme, lebo už som veľmi zúfalý.
Budem veľmi vďačný za každú radu!!!
Mal som krátky vzťah s dievčaťom a za niekoľko mesiacov mi oznámila, že je tehotná.
Samozrejme mal som zmiešané pocity, ale v konečnom dôsledku, som sa na potomka tesil,
a chcel a aj chcem mu byt dobrým ocom.
Lenže po čaše som sa dozvedel, že mi cely čas klamala a uhýbala a mala sexuálne stretnutia s viacerými mužmi. Po čom som sa s ňou samozrejme rozišiel.
Po narodení dieťa som trval na dna testoch a určenie otcovstva. Ona to však vehementne zapierala.
Až som podal podnet na sud, ohľadom určenia otcovstva. Sud však rozhodol, že to je možné až po siedmich mesiacoch, no moja bývala si najala právničku, ktorá pozná ľudí v súdnictve a pod.
Zrazu mi bolo oznámené, že testy sa dajú urobiť už o 3 týždne a nie ako povodne 7 mesiacov.
Výsledok bol že som na 99,99 percent otcom. No dieťa ( ma už rok a pol) sa na mňa vôbec nepodobá!
Uvažujem že podám proti posudok, len ono to stoji veľmi veľa peňazí a neviem čí to dokážem potiahnuť finacne. Zaujíma ma čí keď podám proti posudok, a keď bude pozitívny, tak to všetko na sude budem platiť ja??
Najviac ma však zaujíma, čí už niekto zažil prípad, že sa dve testy odcovstava odlišovali?
Myslím ako v mojom prípade, že ten prvý potvrdil, že som otcom a čí sa už stalo, že proti posudok
To vyvrátil???
Dakujem velmi pekne.
Matus Valeka
arizona
20.11.11,03:48
To vam robili 2x testy? Jeden vysiel na 99,9% a druhy...?

Argument, ze dieta sa na teba nepodoba ti neobstoji na ziadnom sude.
Skus sa pozriet na nejaku viacdetnu rodinu a mozes vidiet, ze deti mozu byt na prvy pohlad rozdielne . Mozno sa nepodobaju ani na jedneho z rodicov,ale na nejakych ich predkov.;)

nieco o poplatkoch a o tom,ktore su oslobodene od poplatkov : http://www.najpravo.sk/sudne-poplatky.html

a este pozri,ake prispevky, moze od teba matka dietata pozadovat http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2122-Slobodna-matka.aspx
pepsikova
20.11.11,05:21
Dobrý deň,
Potreboval by som súrne poradiť v mojom probléme, lebo už som veľmi zúfalý./to ti veľmi nepomôže
Budem veľmi vďačný za každú radu!!!
Mal som krátky vzťah s dievčaťom a za niekoľko mesiacov mi oznámila, že je tehotná.
Samozrejme mal som zmiešané pocity, ale v konečnom dôsledku, som sa na potomka tesil,
a chcel a aj chcem mu byt dobrým ocom.
Lenže po čaše som sa dozvedel, že mi cely čas klamala a uhýbala a mala sexuálne stretnutia s viacerými mužmi. Po čom som sa s ňou samozrejme rozišiel.
Po narodení dieťa som trval na dna testoch a určenie otcovstva. Ona to však vehementne zapierala.
Až som podal podnet na sud, ohľadom určenia otcovstva. Sud však rozhodol, že to je možné až po siedmich mesiacoch, no moja bývala si najala právničku, ktorá pozná ľudí v súdnictve a pod./máš rovnaké možnosti
Zrazu mi bolo oznámené, že testy sa dajú urobiť už o 3 týždne a nie ako povodne 7 mesiacov.
Výsledok bol že som na 99,99 percent otcom. No dieťa ( ma už rok a pol) sa na mňa vôbec nepodobá!
Uvažujem že podám proti posudok, len ono to stoji veľmi veľa peňazí a neviem čí to dokážem potiahnuť finacne. Zaujíma ma čí keď podám proti posudok, a keď bude pozitívny, tak to všetko na sude budem platiť ja??...máš možnosť platiť výživné ešte minimálne 18 rokov, ak by sa ti to videlo veľa peňazí...
Najviac ma však zaujíma, čí už niekto zažil prípad, že sa dve testy odcovstava odlišovali?...chceš si pokecať?...lebo byť na tvojom mieste,mám iné problémy, než sa starať o príbeh druhých...
Myslím ako v mojom prípade, že ten prvý potvrdil, že som otcom a čí sa už stalo, že proti posudok
To vyvrátil???
Dakujem velmi pekne.
Matus Valeka..

..čo je to "protirozsudok?...ak sa ti nepozdáva súdne rozhodnutie, môžeš voči nemu podať námietku, alebo podať žiadosť o prešetrenie rozhodnutia...
..pokiaľ ja viem, testy otcovstva si môžeš urobiť aj doma, sám a máš to z prvej ruky,prípadne sám požiadať súd o súdne určenie otcovstva-a tam sa už nikto nebude mýliť, ver mi!...http://www.dnatest.sk/index.php?page=ponuka-a-ceny
http://www.geneton.sk/slu_paternity.html
Negoti
20.11.11,07:01
a ja som si myslela, že tu budeme riešiť rébus, ako je to možné, že sú na svete dva posudky , resp. DNA testy na to isté dieťa......ten druhý ale neexistuje, je v hlave mladého otca, ktorý sa nemá k dieťaťu i keď to tvrdí......neverím, že to tak je, to sú iba prázdne reči (v tomto prípade prázdne slová)....
pepsikova
20.11.11,08:08
..no, jeho najviac zaujíma, či sa už niekomu niečo podobné stalo..ale tu nie je pokec...
luja5
20.11.11,08:21
Gina Er
20.11.11,08:30
dostal si odpoveď priamo od znalca,myslíš si,že tu Ti niekto povie niečo iné?
pavol54
20.11.11,08:56
dostal si odpoveď priamo od znalca,myslíš si,že tu Ti niekto povie niečo iné?
Inak ja mám na jedno a to isté auto dva rozdielne posudky od dvoch súdnych znalcov( jeden konštatoval že na aute je tridsať vážnych závad, druhý že mu nič nie je) záleží na tom ktorý bude súd akceptovať. Preto sa ani nemožno čudovať o pochybnostiach dopytujúceho, veď znalec(on nemusí hlásať že je zaujatý) mohol mať vzorky otca(skutočného) a matky. Ešte ste nepočuli o zámene(úmyselnej) krvi pri dopravnej nehode a o neúmyselnej zámene detí v pôrodnici? Aj otcovia aj matky sú rôzne charaktery, ale neoplatí sa zariskovať kvôli dobrému výživnému?
pavol54
20.11.11,08:57
dostal si odpoveď priamo od znalca,myslíš si,že tu Ti niekto povie niečo iné?
Inak ja mám na jedno a to isté auto od dvoch objednávateľov dva rozdielne posudky od dvoch súdnych znalcov( jeden konštatoval že na aute je tridsať vážnych závad, druhý že mu nič nie je) záleží na tom ktorý bude súd akceptovať. Preto sa ani nemožno čudovať o pochybnostiach dopytujúceho, veď znalec(on nemusí hlásať že je zaujatý) mohol mať vzorky otca(skutočného) a matky. Ešte ste nepočuli o zámene(úmyselnej) krvi pri dopravnej nehode a o neúmyselnej zámene detí v pôrodnici? Aj otcovia aj matky sú rôzne charaktery, ale neoplatí sa zariskovať kvôli dobrému výživnému?   
Gina Er
20.11.11,09:00
Inak ja mám na jedno a to isté auto dva rozdielne posudky od dvoch súdnych znalcov( jeden konštatoval že na aute je tridsať vážnych závad, druhý že mu nič nie je) záleží na tom ktorý bude súd akceptovať. Preto sa ani nemožno čudovať o pochybnostiach dopytujúceho, veď znalec(on nemusí hlásať že je zaujatý) mohol mať vzorky otca(skutočného) a matky. Ešte ste nepočuli o zámene(úmyselnej) krvi pri dopravnej nehode a o neúmyselnej zámene detí v pôrodnici? Aj otcovia aj matky sú rôzne charaktery, ale neoplatí sa zariskovať kvôli dobrému výživnému?
o dvoch rôznych výsledkoch DNA som nepočula.Hádam mu nechceš radiť,aby si to "zariadil"??? Ale počula som,že pri určovaní
krvnej skupiny dieťaťa sa zistilo,že nemôže byť dieťaťom daných rodičov,čiže vymenené.Ale to je druhá vec.
pavol54
20.11.11,09:10
o dvoch rôznych výsledkoch DNA som nepočula.Hádam mu nechceš radiť,aby si to "zariadil"??? Ale počula som,že pri určovaní
krvnej skupiny dieťaťa sa zistilo,že nemôže byť dieťaťom daných rodičov,čiže vymenené.Ale to je druhá vec.
Na každé rozhodnutie musí byť možnosť preverenia správnosti. Ja sa nezastávam ani otca ani matky, nepoznám ich charaktery. V prvom rade bola bezcharakternosť vo vzťahoch( ak nedôverujem žene že by mohla byť matkou mojich detí, tak s ňou do postele neleziem a naopak)
luja5
20.11.11,10:04
dostal si odpoveď priamo od znalca,myslíš si,že tu Ti niekto povie niečo iné?
Súhlasím s tým, že zadávateľ témy sa dostal k odpovedi znalca až po zadaní rovnakej témy aj tu, na Porade. Najmä kvôli tomu som tu dala ten link (ďakujem všetkým za užitočné:)).
Myslím si, že znalec vystihol aj podstatu pochybností zadávateľa témy spočívajúcu v možnej zaujatosti, čo by som videla v tomto (citujem z príspevku zadávateľa): "Po narodení dieťa som trval na dna testoch a určenie otcovstva. Ona to však vehementne zapierala. Až som podal podnet na sud, ohľadom určenia otcovstva. Sud však rozhodol, že to je možné až po siedmich mesiacoch, no moja bývala si najala právničku, ktorá pozná ľudí v súdnictve a pod. Zrazu mi bolo oznámené, že testy sa dajú urobiť už o 3 týždne a nie ako povodne 7 mesiacov.".
Naozaj to mohlo byť tak, že keď to chcel zadávateľ témy, tak súd povedal ešte nie a keď to chcela matka dieťaťa, tak sa to dalo skôr ... ??