cumbi1
19.11.11,21:14
Manzelka porodila v clenskom state EU. Obaja sme obcania SR a teda aj nasa dcerka je automaticky obcankou SR. Podana uz ziadost o slovensky rodny list. Dostalo sa mi ale do usi, ze je mozne zo zahranicia poberat prispevok pri narodeni dietata, aj matersku. Prispevok sme tu dostali. Matersku na 3 mesiace tiez. Viem poberat tieto prispevky aj subezne zo slovenska? Pytam sa na drzovku. Viem, ze takýto príspevok poberaju matky v USA, aj v iných statoch EU. Subezne. Zaujima ma, ci pri vypisovani zatajuju poberanie prispevkov v zahranici, alebo ich priznavaju a je to jedno? Otazka priama a uprimna. Poprosim aj takuto odpoved a pomoc.
buchač
20.11.11,09:21
Manzelka porodila v clenskom state EU. Obaja sme obcania SR a teda aj nasa dcerka je automaticky obcankou SR.
...mala rodiť vonku ...automaticky by dostala občianstvo daného štátu a vy by ste následne mohli požiadať o občianstvo ....
Podana uz ziadost o slovensky rodny list.
...podľa mňa chyba ...a veliká....
Dostalo sa mi ale do usi, ze je mozne zo zahranicia poberat prispevok pri narodeni dietata, aj matersku. Prispevok sme tu dostali. Matersku na 3 mesiace tiez. Viem poberat tieto prispevky aj subezne zo slovenska? Pytam sa na drzovku.
...skús sa opýtať v poniektorých osadách .........poradia ........
Viem, ze takýto príspevok poberaju matky v USA, aj v iných statoch EU. Subezne. Zaujima ma, ci pri vypisovani zatajuju poberanie prispevkov v zahranici, alebo ich priznavaju a je to jedno? Otazka priama a uprimna. Poprosim aj takuto odpoved a pomoc.
....neviem ....neviem .......či sa dočkaš ..........


...a keby som aj vedel ( alebo aj by som si inak zohnal info ) , tak odo mňa teda určite NIE ......

Obchádzanie zákov sa tu nejak nenosí ........a to nevravím už o morálke ........kua .............:confused:
cumbi1
20.11.11,11:52
...a keby som aj vedel ( alebo aj by som si inak zohnal info ) , tak odo mňa teda určite NIE ......

Obchádzanie zákov sa tu nejak nenosí ........a to nevravím už o morálke ........kua .............:confused:

Asi si ma spravne nepochopil. Alebo som sa ja jasne nevyjadril. Mne nejde o obchadzanie zakonov. To by som si to tu potom nezistoval. Ide mi skor o to, ci ma zmysel podavat tu ziadost. Nie som na SK, tak ze si to priamo na urade zistit neviem. Zmyslom myslim to, ze ak som dostal prispevok tu, a na SK nemam tym padom narok. Teda nema zmysel tu ziadost podavat. Ale v tej ziadosti je priamo kolonka na priznanie prijmu v zahranici. Ak by to teda takto bolo s narok nemam, tak tam ta kolonka nema zmysel......
video1983
20.11.11,12:07
buchač, ved ona rodila "vonku" a to znamena ze dieta muselo dostat automaticky rodny list danej krajiny kde sa narodilo!

v ostatnom suhlasim s buchacom, dostavas peniaze tam tak co riesis?
ivka70
20.11.11,12:30
Podla zakonov platnych v ramci EU mozes porovnatelne prispevky poberat sucasne len v jednom clenskom state EU.
video1983
20.11.11,12:34
existuje este moznost dorovnania davky, ak je nizsia v tej krajine v ktorej zijes, svk ti doplati rozdiel