felama67
20.11.11,11:12
Poprosím o radu. Poslanci Ob.z. s nepravidelným príjmov (nie dlhodobo uvoľnený) si schválili , že budú poberať polročne odmenu. Sú prihlásený v SP do 31.01.2011 ako zamestnanci s nepravidelným príjmom. Aké odvody idú do SP za z-ľa a za z-ca. Neviem čo zo zdravotným poistením? Kedy sa majú prihlásiť a či sa vôbec majú prihlásiť? Vie mi niekto poradiť, potrebovala by som to súrne. Mám tam aj dvoch starobných dôchodcov nie predčasných.

Ďakujem
Jana Motyčková
21.11.11,13:58
Majú byť v SP prihlásený od 1.1.2011, toto prihlásenie má naďalej trvať. Platia ZP, StP, IP a RF. Do ZP sa prihlasujú na posledný deň v mesiaci, za ktorý sa im zúčtuje príjem. Ak budú mať príjem zúčtovaný v novembri, prihlásia sa do ZP :
2Y Z 30.11.
2Y K 30.11.
Termín na oznámenie do ZP je do konca nasledujúceho mesiaca.
Kvaka
21.11.11,14:02
Starobní dôchodcovia by asi nemali platiť invalidné poistenie.
Kama50
21.11.11,15:08
Dobrý deň, chcem si overiť, odkiaľ je informácia, že do ZP nepravidelných - poslancov obec prihlási len na posledný deň v mesiaci. Podľa nášho zisťovania v mesiaci február 2011, kedy sme mali prvú odmenu poslancom, bolo nutné prihlásiť poslanca do ZP na celý mesiac.
Jana Motyčková
21.11.11,16:49
Od februára už boli dve novely zákona o zdravotnom poistení a jedna novela metodického usmernenia ÚDZS. Takže treba hľadať v novele zákona (v tej platnej od 1.5.) a v metodickom usmernení ÚDZS 3/3/2009.
_zuzana_
20.12.11,18:39
Prosím Vás, ako mám postupovať, keď poslanec OZ sa v marci vzdal mandátu, bol odhlásený zo SP a teraz idem vyplácať odmeny poslancom podľa účasti na zastupiteľstvách. Mala by som mu vyplatiť nejakú odmenu. ZP mi je jasná, k 31.12. ho prihlásim aj odhlásim, ale čo so SP? Ako mám postupovať? Vďaka za skorú odpoveď.