fredyH
20.11.11,12:40
dobry den!som tu novy a este sa v tom dobre nevyznam co,kde klikat ta hadam sa mi dostane pomoci....tu je moj problem:v zahranici budem pracovat od januara 2012 na pol uvazok(namiesto 160hodin, 80hodin v mesiaci).takze budem v zahranici 2tyzdne a zvysne 2budem na SK.v zahranici za mna zamestnavatel odvadza vsetky odvody a dane,v holandsku.chcem aj doma podnikat a neviem ci je lepsia zivnost alebo s.r.o?!chcem platit minimalne odvody uz ked plati za mna zamestnavatel v NL.ako sa potom zapocitavaju odpracovane roky v NL ked sa raz usadim na SK ked som pracoval na pol uvazok,riadna pracovna zmluva.popritom budem pracovat na zivnost alebo s.r.o. na slovenku.no neviem ci som to dobre popisal,pisem jak polepetko ale dakujem za kazdu radu!!!!
KEJKA
20.11.11,12:08
ked je to také polnapol, kde budeš usadený, kde budeš podávať DPFO z celosvetových príjmov? v SR?
ak len teraz založíš živnosť, resp. v januári, tak odvody nebudeš zatiaľ platiť.
A zdravotné odvody - to musíš v zdravotke preukázať zmluvu, a že odvody platí zam-eľ v Holandsku.
Odvody nebudeš platiť ani ako sro....zatiaľ, ked sa v nej nezamestnáš ty, alebo niekto iný.
To vieš, všetko sa mení, ťažko zaručiť, čo donesie budúcnosť.
fredyH
20.11.11,12:41
dakujem za odpoved....no DPFO by som chcel na SK..zamestnavatel plati odvody(starobne a tak ako u nas) a dane.zdravotku si vlastne platim ja sam,mam zmluvu s holandskou zdravotnou poistovnou...mozno ked donesiem nasej zdrvavotke zmluvu s mojou holandskou poistovnou ta doma ako zivnostnik alebo v s.r. nemusim mozno platit zdravottku.po 2hy krat?alebo ako to funguje.....?
KEJKA
20.11.11,13:12
práveže to funguje tak, že NESMIEŠ dva razy platiť ZP.
TAkže si to vybav ako prvé. Poistený budeš v jednej krajine EU.
fredyH
20.11.11,14:06
dakujem velmi pekne......budem sa ako prve informovat o tom..este raz dakujem!!!!