Ľubomír
20.11.11,14:45
Myslíte si, že majú ešte niečo spoločné s kutúrou?
Kvaka
20.11.11,13:53
Ja som akurát pozrela Nevinných, zatiaľ nič moc.
marleau
20.11.11,13:56
S kultúrou nemajú nič ani tie TV.Ako sa na to niekto dokáže pozerať?
A posielať sms-ky?
Ice dive
20.11.11,14:00
ja som bol včera na filme "Lóve"... chválili to kde sa dalo... ale bol som dosť sklamaný... mám pocit, že väčšina filmov je už viac menej len o reklame a badať na nich kto je hlavným sponzorom danej relácie čo na tom že im chýba nejaký dej, úvod, zápletka, vyvrcholenie, rozuzlenie a záver...
Ľubomír
20.11.11,14:43
Zabudol som ešte na kategoriu nekonečných serialov. Nechápem ako môže človek pozerať niekoľko rokov Ordinaciu alebo Panelák. Farma, ČS má talenet a iné "perly" doplňajú mizeriu naších TV. Ešteže mám niekoľko dokumentarných programov.
KoxXxo
20.11.11,16:26
Tieto tv "kanály" sú celkovo nepozerateľné.
trisestri
20.11.11,16:44
trochu pomylene-komercne tv nie su prioritne urcene na sirenie kultury,na to je urcena a platena verejnopravna,ani ta to velmi neplni,obcas zbera skrachovancov z komercnych tv a snazi sa niekedy ich napodobnovat,nuz a kto nechce nech ich nepozera a nemyslim ze tolko vychvalovane insenacie ako davali niekedy v pondelok,ze to bola neviem aka kultura,tak isto ako bezduche telenovely,zalezi aj od veci hranice vkusu a co si predstavujeme pod pojmom kultura a nie co povie nejaka herecka Kamila Magalova,ono svojho casu pop music bola odsudzovana ze to nie je kultura.
Ľubomír
20.11.11,17:26
trochu pomylene-komercne tv nie su prioritne urcene na sirenie kultury,na to je urcena a platena verejnopravna,ani ta to velmi neplni,obcas zbera skrachovancov z komercnych tv a snazi sa niekedy ich napodobnovat,nuz a kto nechce nech ich nepozera a nemyslim ze tolko vychvalovane insenacie ako davali niekedy v pondelok,ze to bola neviem aka kultura,tak isto ako bezduche telenovely,zalezi aj od veci hranice vkusu a co si predstavujeme pod pojmom kultura a nie co povie nejaka herecka Kamila Magalova,ono svojho casu pop music bola odsudzovana ze to nie je kultura.

Nemal som na mysli vážnu hudbu alebo poeziu. Napadlo ma to iba tak, pretože celý týždeň otravujú s tým istým programom. Pondelňajšie inscenacie boli oproti týmto programom luxus.
buchač
20.11.11,17:46
Nemal som na mysli vážnu hudbu alebo poeziu. Napadlo ma to iba tak, pretože celý týždeň otravujú s tým istým programom. Pondelňajšie inscenacie boli oproti týmto programom luxus.

...ešte aj bratia česi nám ich závideli ...
Slayer666
20.11.11,18:08
Tieto tv "kanály" sú celkovo nepozerateľné.

No ved presne preto sa to aj tak vola.
trisestri
20.11.11,18:20
najhorsie to cez vikend,prave za komunistov prave vikendy boli silne a to boli 2 programy a nie 110-islo Televariete /alebo Mozno pride kuzelnik,Bakalari,Dvaja z jedneho mesta a pod/ , potom komedia v sobotu vecer a piatok vecer isli dobrodruzne filmy alebo serialy-teraz nevedia natocit zabavne programy dokonca ani scenky.
Ľubomír
21.11.11,15:21
Ešte jedna farma neskončila a už chystajú druhú. Hrôza. Nechápem prečo? To sme Slováci takí hlupačikovia, ktorým stačia také perly naších TV? Neverím prieskumom sledovanosti, pretože taký brak nemôže pozerať toľko ľudí.
misoft
21.11.11,17:31
Ešte že mám trochu toho .... akože sa volá .... rozumu:D Nesledujem ani jedno z toho (od toho potom mám iné "programy"). Len sa čudujem "učinkujúcim", že sa takto verejne zosmiešňujú! Asi pre peniaze stratili aj svoju dôstojnosť.
Ľubomír
22.11.11,17:29
Ešte že mám trochu toho .... akože sa volá .... rozumu:D Nesledujem ani jedno z toho (od toho potom mám iné "programy"). Len sa čudujem "učinkujúcim", že sa takto verejne zosmiešňujú! Asi pre peniaze stratili aj svoju dôstojnosť.

Zosmiešňujú sa za poriadny bakšiš. Mňa skôr mrzí, že to má sledovanosť a vymývači mozgov na základe toho nedajbože skončiť s takým brakom.
marleau
22.11.11,17:44
A to si hovoria umelci.
trisestri
22.11.11,17:51
Zosmiešňujú sa za poriadny bakšiš. Mňa skôr mrzí, že to má sledovanosť a vymývači mozgov na základe toho nedajbože skončiť s takým brakom.

stale lepsie taka reality show ako nejaka stupidna a bezducha telenovela a ze sa tam niekto zhovaduje,je to ich slobodne rozhodnutie,zase sa netvarme ze takyto ludia neexistuju a ze v realite sa tak nespravaju-ten rozdiel v tom ze my sa hambime ak urobime trapas alebo blbost a niekto sa tym predvadza v telke-len ma bavi ze nikto to nepozera a kazdy vie co tam je-ludia to pozeraju lebo je to nieco nove a chyba alternativa kvalitnych zabavnych programov a filmov,az toho bude vela,tak to postupne upadne,jedny sa strapnia a nieco si zarobia a iny sa zabavia-horsie veci su v telke a to manipulacia z verejnou mienkou,vymyvanie mozgov,prekrucanie faktov atd
pepsikova
22.11.11,17:59
mimotemy..ja som sa dnes na lúke dozvedela o sebe, že som podpriemerne uvedomelá..nevedela som odpovedať na jednoduchú otázku, o čom boli nejakí Nevinní..len som sa spýtala, čo to je...a údiv v očiach a hlase mojej odpsa kamošky bol neskutočný...
buchač
22.11.11,18:00
stale lepsie taka reality show ako nejaka stupidna a bezducha telenovela a ze sa tam niekto zhovaduje,je to ich slobodne rozhodnutie,zase sa netvarme ze takyto ludia neexistuju a ze v realite sa tak nespravaju-ten rozdiel v tom ze my sa hambime ak urobime trapas alebo blbost a niekto sa tym predvadza v telke-len ma bavi ze nikto to nepozera a kazdy vie co tam je-ludia to pozeraju lebo je to nieco nove a chyba alternativa kvalitnych zabavnych programov a filmov,az toho bude vela,tak to postupne upadne,jedny sa strapnia a nieco si zarobia a iny sa zabavia-horsie veci su v telke a to manipulacia z verejnou mienkou,vymyvanie mozgov,prekrucanie faktov atd
Pozor na jedno ..

stupidna a bezducha telenovela - táto bola predsa robená pre cieleného diváka - ženy v španielsky hovoriacich krajinách Južnej Ameriky , pre ženy v domácnosti a tieto boli vysielané v doobedňajších hodinách .....atď

reality show - že aký to rozdiel oproti vyššie uvedenému ????....v nočných - večerných hodinách vysielané...a aby nebolo všetkému koniec , tak opakovanie je asi matkou múdrosti aj v tomto prípade .....či ....?

...hlavne , že reklamy idú ....
trisestri
22.11.11,21:30
Pozor na jedno ..

stupidna a bezducha telenovela - táto bola predsa robená pre cieleného diváka - ženy v španielsky hovoriacich krajinách Južnej Ameriky , pre ženy v domácnosti a tieto boli vysielané v doobedňajších hodinách .....atď

reality show - že aký to rozdiel oproti vyššie uvedenému ????....v nočných - večerných hodinách vysielané...a aby nebolo všetkému koniec , tak opakovanie je asi matkou múdrosti aj v tomto prípade .....či ....?

...hlavne , že reklamy idú ....

da sa prepnut-su take programy ako spektrum,viasat history, discovery, animal planet alebo objednat dvd od stv,pripadne stiahnut nieco z netu alebo si citat a opakovanie,to skor Segala a vselijake akcaky tocia stale dookola alebo Sam doma a podobne, reality tak casto neopakuju ako niektore filmy,napr.taky Gladiator uz isiel opakovane na kazdom kanaly.
misoft
22.11.11,22:08
Moja reč. Veď som spomínal
od toho potom mám iné "programy") - a nemyslel som len ťuťu-muťu :D:D
Letko
23.11.11,04:46
Čo bolo dobré, to už dávno prestali vysielať. Len pre porovnanie napr. Susedia - pre mňa srandovné. Potom nastúpil Kutyil s. r. o. - ten už nemal šťavu.
Keď začne STV vysielať v HD kvalite, budem sa tešiť na dokumentárne seriály :)
KoxXxo
23.11.11,06:54
Odkedy mám internet, prestalo mi vadiť vysielanie telenoviel a reality show.
Ľubomír
23.11.11,19:08
stale lepsie taka reality show ako nejaka stupidna a bezducha telenovela a ze sa tam niekto zhovaduje,je to ich slobodne rozhodnutie,zase sa netvarme ze takyto ludia neexistuju a ze v realite sa tak nespravaju-ten rozdiel v tom ze my sa hambime ak urobime trapas alebo blbost a niekto sa tym predvadza v telke-len ma bavi ze nikto to nepozera a kazdy vie co tam je-ludia to pozeraju lebo je to nieco nove a chyba alternativa kvalitnych zabavnych programov a filmov,az toho bude vela,tak to postupne upadne,jedny sa strapnia a nieco si zarobia a iny sa zabavia-horsie veci su v telke a to manipulacia z verejnou mienkou,vymyvanie mozgov,prekrucanie faktov atd Trisestričky, to je o tom, že celkom sa to nedá zo sledovania vymazať, pretože voľky-nevoľky vidím upútavky. Naozaj to vidím iba v šotoch a stačí mi to až do konca serialu.
trisestri
24.11.11,09:50
Trisestričky, to je o tom, že celkom sa to nedá zo sledovania vymazať, pretože voľky-nevoľky vidím upútavky. Naozaj to vidím iba v šotoch a stačí mi to až do konca serialu.

a inych to bavi-nie je vhodne podsuvat svoj vkus inym, uputavky idu aj na Seherazadu, Segala a ine pre mna sprostosti,ale ak to ina skupina divakov pozera tak prosim, ono uz raz sudruhovia nam diktovali co je vhodna kultura a co nie a nebolo to dobre a teraz su aj ine moznosti ako tv program,da sa stiahnut aj z netu,aj objednat atd-tv program je jeden z mala banalnych problemov tejto spolocnosti,keby omnoho zavaznejsie veci spolocnosti vedeli tak obcania riesit ako sa da riesit tv stlacenim tlacidiel ovladaca,alebo vypnutim tv.
delonka
24.11.11,10:14
Ľubomír - kultúra a komerčnosť? sám si si musel odpovedať, čo majú spoločné., určite nič., možno reklamu, ale chválabohu pri verejnoprávnej TV je reklama pred začiatkom programu a po skončení, kdežto u komerčných TV nás týrajú a doslova skúšajú našu trpezlivosť do nemoty., a aj pri programoch, ktoré javia známky kultúry., je to individuálne ,dokedy to divák vydrží, ja osobne veľakrát pri x-tej reklame odchádzam spať., a najmä - je to veľká neúcta k divákovi, to mi vadí najviac., trošku šetrenia na vlastných platoch, na odmenách pre celebrity by nezaškodilo, reklám by bolo menej a vsadiť aj na tú kultúru diváka.,

ja osobne som proti zrušeniu koncesionárskych poplatkov rozhlasu a TV., áno, viem, kvalitné program chýbajú na STV, ale bez peňazí?! budú tam aj naďalej len prevzaté relácie, žiadna vlastná tvorba., koľko peňazí dostáva Min.kultúry? z celkového rozpočtu? atď - čo učitelia, kto má vlastne vychovať tento národ ku kultúrnosti, keď učitelia nie sú zaplatení a rodičia - patria do tých 99%?

veľmi zaujímavá téma, ale nie jednoduchá, a momentálne ma napadlo aj veľmi aktuálna, pred predčasnými voľbami.

a ešte na záver, ja som si momentálne našla zopár programov na STV - každý deň Duel, 5 proti 5, v piatok Legendy Popu, v nedeľu dopoludnia išiel franc. seriál Planéta Zem zhora, STV2 občan za dverami, Medicína atď. nie je až tak zlé... krásny deň všetkým.
Ľubomír
24.11.11,16:57
a inych to bavi-nie je vhodne podsuvat svoj vkus inym, uputavky idu aj na Seherazadu, Segala a ine pre mna sprostosti,ale ak to ina skupina divakov pozera tak prosim, ono uz raz sudruhovia nam diktovali co je vhodna kultura a co nie a nebolo to dobre a teraz su aj ine moznosti ako tv program,da sa stiahnut aj z netu,aj objednat atd-tv program je jeden z mala banalnych problemov tejto spolocnosti,keby omnoho zavaznejsie veci spolocnosti vedeli tak obcania riesit ako sa da riesit tv stlacenim tlacidiel ovladaca,alebo vypnutim tv.

...že sa ti chce robiť takej témy politiku, to sa ti čudujem. Maj sa pekne.
buchač
24.11.11,17:11
Odkedy mám internet, prestalo mi vadiť vysielanie telenoviel a reality show.

...mám diaľkové ovládanie TV ( tých 30 rokov ;) )...neriešim nič ...:---:D
Ivana Š
24.11.11,17:21
máme predovšetkým slobodné myslenie a vieme si vybrať, čo chceme pozerať,
keď niečo nechcem vidieť, tak stlačím OFF a mám pokoj

verte mi alebo nie, často po odchode manžela do práce a detí do školy, keď zostanem sama, pozriem do programu a nepustím si nič, ani rádio, a som rada, že mám v dome ticho a kľud
trisestri
24.11.11,18:10
...že sa ti chce robiť takej témy politiku, to sa ti čudujem. Maj sa pekne.

to na margo toho ze ta trapia banality namiesto zavaznych problemov,ak si tam vycital politiku,tvoj pohlad-ak si zdravy,bohaty a mas vsade protekciu,tak ono ta trapia ine veci ako zdravotnictvo,vymozitelnost prava,korupcia,nizke mzdy,kradnutie verejnych zdrojov-ver tomu mnoho ludi by chcelo mat tvoje problemy,tak sme stastna krajina
katalóg
25.11.11,00:02
Zosmiešňujú sa za poriadny bakšiš. Mňa skôr mrzí, že to má sledovanosť a vymývači mozgov na základe toho nedajbože skončiť s takým brakom.
Božidara Turzonová sa nedávno sťažovala na "pracovné príležitosti". Otvorene hovorila, že sa stala tovarom. Bola max. znechutená zo súčasného stavu ponuky obsadenia hereckých postáv.
Z niečoho musia žiť. Sú to chlebovky.
Poukazuje sa na hercov, málokto na dramaturgov a scenáristov.
Prečo sa natáčajú práve tieto príbehy v dnešnej dobe? Čoho sú zrkadlom?
Zasahuje nejakým spôsobom do tohto neutešeného stavu kvalita tvorcov?
katalóg
25.11.11,00:27
a inych to bavi-nie je vhodne podsuvat svoj vkus inym, uputavky idu aj na Seherazadu, Segala a ine pre mna sprostosti,ale ak to ina skupina divakov pozera tak prosim, ono uz raz sudruhovia nam diktovali co je vhodna kultura a co nie a nebolo to dobre a teraz su aj ine moznosti ako tv program,da sa stiahnut aj z netu,aj objednat atd-tv program je jeden z mala banalnych problemov tejto spolocnosti,keby omnoho zavaznejsie veci spolocnosti vedeli tak obcania riesit ako sa da riesit tv stlacenim tlacidiel ovladaca,alebo vypnutim tv.
Treba sa na vec pozrieť z nadhľadu. Tu nejde o to, že by sa mal vytvárať diktát ako v minulosti.
Ale chápať to asi tak, že ľudia pracujúci v kultúre ako celku by mali brať svoju tvorivú prácu ako poslanie pre povznesenie ducha divákov, poslucháčov, je jedno v akom žánre.

Vyspelejší jedinec si vyselektuje výber programu. Aj kde si ho pozrie, vypočuje, navštívi.
Ale pri dnešnej skladbe národa, zamestnanosti, rôznych oblastí na Slovensku, nedostatku finančných prostriedkov, väčšina ľudí je odkázaná na sledovanie TV.
A z tohto dôvodu z môjho pohľadu je každá TV povinná sa pridržiavať etiky pri zostavovaní programu.
Platí to pre všetky žánre, vrátane vysielania televíznych správ.
Predsa násilie plodí násilie, čo sa vyšle, to sa vráti.
Myslím si, že na svete prebehlo dosť prieskumov na túto tému, psychológovia a psychiatri vedia svoje, avšak asi nie je v ich moci zasiahnuť do komerčného prístupu TV a súčasného diania v médiách.
Pritom by to malo byť také prosté. Ale toto nazývať diktátom určite nie.
Kto má formovať spoločnosť, ak nie kultúra?
katalóg
25.11.11,00:40
JOJ začala vysielať americký seriál o úspešných podnikateľoch zaoberajúcimi sa rekonštrukciami a predajom realít.
Možno by to bol veľmi vhodný výber. Nesledujem to, úroveň celého dokumentu je slabá a lacná záležitosť.
Ale čo ma najviac pohoršilo, že sa obnovujú domy výlučne z papundeklu, čo divákovi na našom území asi nič nepovie. Aj maštaľ má človek žijúci na Slovensku murovanú.
Asi tak.
katalóg
25.11.11,00:56
A to si hovoria umelci.
Odmenou za ich účasť v revolúcii je paradox. Po nej sa dostali na niekoľko rokov do krízy finančnej, dnes etickej.
delonka
25.11.11,07:18
Katalóg, reagujem na tú časť tvojho príspevku o finančných možnostiach národa-úplne s tebou súhlasím, ked som mala 20-30 rokov, z každej vyýplaty som si mohla dovoliť kúpiť aj dve , tri knihy, každý týždeň ísť do kina, každý mesiac do divadla, dnes mám výplatu niekoľkokrát vyššiu ale knihu si kúpime navzájom na Vianoce alebo na na rodeniny, platím si radšej každý mesiac rozšírený súbor HBO, aby som videla nové filmy a do divadla? 2x do roka!, my to tu nevyriešime, som však rada, že čoraz viac ľudí rozmýšľa podobne, trápia nás rovnaké myšlienky, nem dopadne to dobre., som však od prírody optimista, tak verím, že príde čas a nájdu sa mladí ľudia, ktorí to zmenia. :)
Ľubomír
26.11.11,12:46
to na margo toho ze ta trapia banality namiesto zavaznych problemov,ak si tam vycital politiku,tvoj pohlad-ak si zdravy,bohaty a mas vsade protekciu,tak ono ta trapia ine veci ako zdravotnictvo,vymozitelnost prava,korupcia,nizke mzdy,kradnutie verejnych zdrojov-ver tomu mnoho ludi by chcelo mat tvoje problemy,tak sme stastna krajina

Ale no tak. O čom to tu píšeš? Zadal som temu, s ktorou sa denne stretáva množstvo ľudí. Neviem kam smeruje tvoja odpoveď? Keď ťa rozčuľujú také banality, tak nereaguj. Načo je to dobre? Mimochodom, nie som bohatý, nemám protekciu ale som chválabohu zdravý. Je to hriech? Podľa teba sa musia ľudia venovať iba závažným problémom?
Slayer666
26.11.11,14:19
to na margo toho ze ta trapia banality namiesto zavaznych problemov,ak si tam vycital politiku,tvoj pohlad-ak si zdravy,bohaty a mas vsade protekciu,tak ono ta trapia ine veci ako zdravotnictvo,vymozitelnost prava,korupcia,nizke mzdy,kradnutie verejnych zdrojov-ver tomu mnoho ludi by chcelo mat tvoje problemy,tak sme stastna krajina

V prvom rade, to, ze Lubomir nezalozil osobitne temy aj na kazdy z tebou spominanych problemov, neznamena, ze ho netrapia. Netreba robit taketo unahlene zavery, casto su totiz mylne.

Druha vec je, ze mozno netreba oddelovat problemy ako (ne)vymozitelnost prava, skolstvo, zdravotnictvo, korupcia od splasok, ktore vysielaju vystizne nazvane televizne kanaly, ako nieco spolu nesuvisiace. Prave naopak, ja som presvedceny o tom, ze ako korupcia ci problemy v zdravotnictve, tak aj zalostny stav televizie a radia su len symptomom tej istej choroby. A netyka sa len Slovenska.
trisestri
01.12.11,11:23
Je dobre ze sa vobec nadacaju nove serialy,jedne sa vydaria,ine nie-mozno je chybou ze projekty ako Ordinacia v ruzovej zahrade alebo Panelak su dlho na obrazovkach ale netvrdil by som ze nemaju nic spolocne z kulturou-to ze niektore incenacie boli pomaly ako basnicka zbierka/kazdy pise ake boli skvele,len sa zabudlo ze dost bolo aj tych co ich nemali v oblube,niektore boli podfarbene ideologicky a isli uplne mimo realitu vsedneho zivota/ neznamena ze to boli kulturne skvosty,nemyslim ze by kultura mala byt iba slovna exilibiristika,kultura je aj spracovanie reality do filmov a serialov.Aj ked sa mnohe nevydari ako niektore sitcomi,niekoho odpudzuju reality show atdurcite keby to nemalo svoj okruh priaznivcov,tak to stopnu a vzdy je to lepsie ako 500 reprizy Seagala,Chana a cele vikendy tak dookola-aspon zarobia nasi herci ,tvorcovia, komparzisti, exibionisti a peniaze ostanu doma a nejdu za braky do ameriky-ved jeden cas sa tu vobec nic netocilo-nie je to ziadna slava,ale snad sa to zmeni-mne skor chyba aktivita verejnopravnej tv,okrem cyklu Nesmrtelni,nic moc vlastna tvorba-mrzi ma ze sa nenaviazali na take diela ako Adam Sangala,Cervene vino,Alzbetin dvor,Jedenaste prikazanie,Medena veza,Orlie pierko,Vivat Benovsky,Rysava jalovica,rozpravkove filmy ako napr Perinbaba,Kral Drozdia brada a mnohe ine-pre maleho divaka sa takmer nic poriadne nenataca a ani pre mladez,este k tomu nejde ani ziadna hudobna relacia pre mladych ako niekedy Triangel alebo Deka hity.
buchač
01.12.11,13:25
Je dobre ze sa vobec nadacaju nove serialy,jedne sa vydaria,ine nie-mozno je chybou ze projekty ako Ordinacia v ruzovej zahrade alebo Panelak su dlho na obrazovkach ale netvrdil by som ze nemaju nic spolocne z kulturou-to ze niektore incenacie boli pomaly ako basnicka zbierka/kazdy pise ake boli skvele,len sa zabudlo ze dost bolo aj tych co ich nemali v oblube,niektore boli podfarbene ideologicky a isli uplne mimo realitu vsedneho zivota/ neznamena ze to boli kulturne skvosty,nemyslim ze by kultura mala byt iba slovna exilibiristika,kultura je aj spracovanie reality do filmov a serialov.Aj ked sa mnohe nevydari ako niektore sitcomi,niekoho odpudzuju reality show atdurcite keby to nemalo svoj okruh priaznivcov,tak to stopnu a vzdy je to lepsie ako 500 reprizy Seagala,Chana a cele vikendy tak dookola-aspon zarobia nasi herci ,tvorcovia, komparzisti, exibionisti a peniaze ostanu doma a nejdu za braky do ameriky-ved jeden cas sa tu vobec nic netocilo-nie je to ziadna slava,ale snad sa to zmeni-mne skor chyba aktivita verejnopravnej tv,okrem cyklu Nesmrtelni,nic moc vlastna tvorba-mrzi ma ze sa nenaviazali na take diela ako Adam Sangala,Cervene vino,Alzbetin dvor,Jedenaste prikazanie,Medena veza,Orlie pierko,Vivat Benovsky,Rysava jalovica,rozpravkove filmy ako napr Perinbaba,Kral Drozdia brada a mnohe ine-pre maleho divaka sa takmer nic poriadne nenataca a ani pre mladez,este k tomu nejde ani ziadna hudobna relacia pre mladych ako niekedy Triangel alebo Deka hity.

....a stále tí istí .......?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

....a stále tie isté hlasy počúvať aj v reklamách .....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?


....či .....???????
trisestri
01.12.11,13:49
....a stále tí istí .......?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

....a stále tie isté hlasy počúvať aj v reklamách .....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?


....či .....???????

farmari a ich napadnicky sa menia :D a preco nedaju sancu absolventom herectva a novym tvaram v tv tvorbe to aj mna mrzi,lebo takych extra hercov ako napr bola ta stara garda nemame,ale obcas sa mihne aspon vo vedlajsich ulohach nejaka nova tvar-lebo verim tomu ze stale a vsade dookola ti isty malokoho bavia-aj toho najlepsieho jedla sa clovek prezerie ak ho ma stale na tanieri.
katalóg
01.12.11,13:54
Je dobre ze sa vobec nadacaju nove serialy,jedne sa vydaria,ine nie-mozno je chybou ze projekty ako Ordinacia v ruzovej zahrade alebo Panelak su dlho na obrazovkach ale netvrdil by som ze nemaju nic spolocne z kulturou-to ze niektore incenacie boli pomaly ako basnicka zbierka/kazdy pise ake boli skvele,len sa zabudlo ze dost bolo aj tych co ich nemali v oblube,niektore boli podfarbene ideologicky a isli uplne mimo realitu vsedneho zivota/ neznamena ze to boli kulturne skvosty,nemyslim ze by kultura mala byt iba slovna exilibiristika,kultura je aj spracovanie reality do filmov a serialov.Aj ked sa mnohe nevydari ako niektore sitcomi,niekoho odpudzuju reality show atdurcite keby to nemalo svoj okruh priaznivcov,tak to stopnu a vzdy je to lepsie ako 500 reprizy Seagala,Chana a cele vikendy tak dookola-aspon zarobia nasi herci ,tvorcovia, komparzisti, exibionisti a peniaze ostanu doma a nejdu za braky do ameriky-ved jeden cas sa tu vobec nic netocilo-nie je to ziadna slava,ale snad sa to zmeni-mne skor chyba aktivita verejnopravnej tv,okrem cyklu Nesmrtelni,nic moc vlastna tvorba-mrzi ma ze sa nenaviazali na take diela ako Adam Sangala,Cervene vino,Alzbetin dvor,Jedenaste prikazanie,Medena veza,Orlie pierko,Vivat Benovsky,Rysava jalovica,rozpravkove filmy ako napr Perinbaba,Kral Drozdia brada a mnohe ine-pre maleho divaka sa takmer nic poriadne nenataca a ani pre mladez,este k tomu nejde ani ziadna hudobna relacia pre mladych ako niekedy Triangel alebo Deka hity.

Je dobre ze sa vobec nadacaju nove serialy,jedne sa vydaria,ine nie-mozno je chybou ze projekty ako Ordinacia v ruzovej zahrade alebo Panelak su dlho na obrazovkach ale netvrdil by som ze nemaju nic spolocne z kulturou-to ze niektore incenacie boli pomaly ako basnicka zbierka/kazdy pise ake boli skvele,len sa zabudlo ze dost bolo aj tych co ich nemali v oblube,niektore boli podfarbene ideologicky a isli uplne mimo realitu vsedneho zivota/ neznamena ze to boli kulturne skvosty,nemyslim ze by kultura mala byt iba slovna exilibiristika,kultura je aj spracovanie reality do filmov a serialov.Aj ked sa mnohe nevydari ako niektore sitcomi,niekoho odpudzuju reality show atdurcite keby to nemalo svoj okruh priaznivcov,tak to stopnu a vzdy je to lepsie ako 500 reprizy Seagala,Chana a cele vikendy tak dookola-aspon zarobia nasi herci ,tvorcovia, komparzisti, exibionisti a peniaze ostanu doma a nejdu za braky do ameriky-ved jeden cas sa tu vobec nic netocilo-nie je to ziadna slava,ale snad sa to zmeni-mne skor chyba aktivita verejnopravnej tv,okrem cyklu Nesmrtelni,nic moc vlastna tvorba-mrzi ma ze sa nenaviazali na take diela ako Adam Sangala,Cervene vino,Alzbetin dvor,Jedenaste prikazanie,Medena veza,Orlie pierko,Vivat Benovsky,Rysava jalovica,rozpravkove filmy ako napr Perinbaba,Kral Drozdia brada a mnohe ine-pre maleho divaka sa takmer nic poriadne nenataca a ani pre mladez,este k tomu nejde ani ziadna hudobna relacia pre mladych ako niekedy Triangel alebo Deka hity.
"Kultúra je aj spracovanie reality do filmov a seriálov." Môžem súhlasiť, ale akým spôsobom. V ostatnom čase som si pozrela asi desať dielov Paneláku, či nastala nejaká zmena. V podstate rovnaký prístup.
Tak sa pýtam, pobadal niekto v tomto seriáli niekedy náznak pohnutia svojich akýchkoľvek citov ako spätnú väzbu na dej? Vytiekla niekomu pri ňom slza smútku? Bola tam vôbec nejaká scéna, ktorá by priviedla diváka k smiechu, resp. aspoň úsmevu? Má tento seriál nejaké posolstvo?
Alebo ho mám chápať ako kroniku doby?
Pretože ja si vždy pri ňom predstavujem, ako bezemočne so stratou času civí do obrazoviek xy divákov každý boží deň v týždni.
(Ordinácu nepoznám.)
verkaz
01.12.11,14:14
Aby sme sa vrátili späť k zadanej téme.
Ja osobne som zo začiatku pozerala Panelák aj Ordimáciu. Myslím, že tie prvé diely sa dali pozerať ale potom sa to začalo umelo naťahovať a nič sa neudialo. Teraz už nepozerám. Zo zvedavosti som si pozrela Nevinní a Zita na krku. Ale nemôžem si pomôcť, nezaujalo ma to. Našla som si na TV Prima seriál Návrat domov, tak sa mi začal páčiť. Ale to je len môj názor a je pravda, že každému sa páči niečo iné.
Mám taký dojem, že sme začali rýchlo vyrábať seriály ale ako keby námet a scenár bol podobný.
KoxXxo
01.12.11,16:14
buchač
01.12.11,16:42
farmari a ich napadnicky sa menia :D a preco nedaju sancu absolventom herectva a novym tvaram v tv tvorbe to aj mna mrzi,lebo takych extra hercov ako napr bola ta stara garda nemame,ale obcas sa mihne aspon vo vedlajsich ulohach nejaka nova tvar-lebo verim tomu ze stale a vsade dookola ti isty malokoho bavia-aj toho najlepsieho jedla sa clovek prezerie ak ho ma stale na tanieri.

...čo je extra ????

...nových tvári je určite dostatok na Slovensku .....len do Blavy akosi ďaleko ......

...ako by som to ...????...šak je to ako aj v tej politike .....

Válov plný žrádla je akosi pomenší ....no svíň je dostatok , niekedy aj navyše ...
trisestri
28.12.11,18:26
a este ma bavia ako komercne tv robia volov z divakov,stale sa chvastaju rekordami sledovanosti a klamu a ani svetemu nepriznaju obcas neuspech,teraz na priklad sa Markiza chvastala ako uspesne odsrartoval serial Sultan,tak ,,uspesne,, ze zmenili program,nasadili dnes vecer komediu namiesto neho a presunuli jeho vysielanie na tv doma
korela
28.12.11,21:09
Myslíte si, že majú ešte niečo spoločné s kutúrou?
Osobne zaraďujem medzi slov. seriály aj "Bez servítky". Tak tam sa prezentuje kultúra vzorky národa celkom úspešne. Všetky diely som nevidela, ale zatiaľ pravidlá stolovania neporušil iba jeden z účinkujúcich. Bol to jeden hovorca.
Aj z tohto dôvodu sa mi tento seriál páči. A kamera si je toho vedomá, je milo úsmevné, keď sa im podarí zachytiť faux pas a odvysiela sa to.
Lepšie ako bulvár.
buchač
28.12.11,21:29
Osobne zaraďujem medzi slov. seriály aj "Bez servítky". Tak tam sa prezentuje kultúra vzorky národa celkom úspešne. Všetky diely som nevidela, ale zatiaľ pravidlá stolovania neporušil iba jeden z účinkujúcich. Bol to jeden hovorca.
Aj z tohto dôvodu sa mi tento seriál páči. A kamera si je toho vedomá, je milo úsmevné, keď sa im podarí zachytiť faux pas a odvysiela sa to.
Lepšie ako bulvár.

...ani ja ...

Respektíve mi stačili len nejaké tie útržky , keď mi telka len ako kulisou bola ...

...teda , podotkol by som......buď rada...




...a ozaj , ak považuješ medzi vzorku národa tie playmatky , akože " farmári " , spravodajcovia , atď ....a výkvet bol ( teda podľa mňa ) zavŕšený ružovými a spol ...
...viď galérku národa ...a nie vzorku ...

http://bezservitky.markiza.sk/rubrika/galeria/
korela
28.12.11,21:42
...ani ja ...

Respektíve mi stačili len nejaké tie útržky , keď mi telka len ako kulisou bola ...

...teda , podotkol by som......buď rada...




...a ozaj , ak považuješ medzi vzorku národa tie playmatky , akože " farmári " , spravodajcovia , atď ....a výkvet bol ( teda podľa mňa ) zavŕšený ružovými a spol ...
...viď galérku národa ...a nie vzorku ...

http://bezservitky.markiza.sk/rubrika/galeria/
Všetky diely som nevidela, pretože si vyberám, koho chcem spoznať z jeho neprofesnej stránky. Detto je to u Magálovej v kuchyni. Niekedy žasnem nad chovaním pozvaných účinkujúcich. A kameru zasa pochválim aj tu.:-)
korela
28.12.11,21:50
Ono by bolo zaujímavé sa pozrieť aj na fakt, kto sa prijíma na naše umelecké školy. Podľa mňa veľa talentov ostáva za dverami týchto škôl. Rovnako je to aj s úrovňou súčasných moderátorov. Neverím, žeby sa na Slovensku nenašli kvalitnejší. Bratislava nie je ďaleko ako píše Buchač, ale rozbiť tento "rodinný" klan je ...
buchač
28.12.11,21:51
Všetky diely som nevidela, pretože si vyberám, koho chcem spoznať z jeho neprofesnej stránky. Detto je to u Magálovej v kuchyni. Niekedy žasnem nad chovaním pozvaných účinkujúcich. A kameru zasa pochválim aj tu.:-)

...komentár zúčastnenej...

Súťažiaca

07.02.2011, 20:27.
Mala som možosť zúčastniť sa natáčania relácie "Bez servítky". Zavolali mi v piatok s tým, že sa bude natáčať už od pondelka. Až v neskorších vzdaniach som si všimla, že vždy zostavujú "súťažiacich" tak aby mohli zámerne vyvolávať konflikty! Vy si neviete predstaviť pod akým náporom kladených otázok súsúťažiaci. Tie dokrútky, ktoré sa vsúvajú medzi prebiehajúcu večeru pozostávajú z otázky od režiséra a odpovede jedného z nich. Výslovne sú to podpásovky. To množstvo nakrúteného materialu za týždeň potom režisér zostrihá a je na ňom čo za tých 40 minút vysielacieho času dá dokopy. Aj to čo sa natáča počas jazdy autom za tou ktorá varí je odpovede na vopred danú otázku. Mnohé nástupy - výstupy z auta sa nakrúcali na neviem koľko krát. Prišli sme k jednej súťažiacej a čakali sme pred domom a potom pri"kôlni" lebo pršalo hodinu. Lebo ešte namali natočené všetko. To, že sa niekde začlo jesť o 16.oo a inde ani o 17.30 sa ešte nejedlo a čakali sme ako soľné stpy na pokyn. V našom tíme bolo veľmi cítiť, že sú známy niekoho z natáčacieho tímu. A výhra, to bola pekna fraška, bola to búda, ktorú som hneď po natočení zbadala. Čo som mala robiť, keď už to bolo "natočené". Mám veľmi horké sliny a zmiešané pocity. Relácia ako samotná je určite dobrá ale ľudia z "natáčacieho tímu" aj okolo toho, nie všetci sú "vadný" Roky sledujem túto reláciu aj zahraničí. V Maďarsku je to o príjemnonm stretnutí,varení a večeraní. Aj keď aj tam sa najdu vínimky. No a v Čechách je to dosť blbo "poňaté". Čo tam čo majú "šmírovať" po celom dome-byte? Ja neviem? Keď príd návšteva tak majú otvárať skrinky bez majiteľa a komentovať čo tam majú uložené? Ďes.
U nás to nemá úroveň. Či varenie, stolovanie aj tá "zábava". No a keď sa nejaká/ý prihlási do súťaže a varí v požičanom dome či v reštike je čo? Určite sa hambí za to ako to má doma. A taký sú najväčší "šťúralovia" u iných.
korela
28.12.11,22:13
...komentár zúčastnenej...

Súťažiaca
Netuším koho cituješ, ale v podstate je to jedno.
Takto to na nakrúcaniach vyzerá. Vyjadrujem sa k tvojmu zvýraznenému textu.
Kameru chválim pretože sa neobáva zachytiť hoci aj v zahraničí uznávanú našu excelentnú herečku ako si počas varenia neutrie ruky, ale si ich oblíže, a pod. Detto kuchynské náčinie. Sledovať správanie sa pri stolovaní je tiež veľmi zaujímavé a výpovedné. Nehovorím o konverzácii. To je iná kapitola, ale zasa "poriadna" kapitola, záleží od výberu pozvaných.
Neviem porovnať túto našu reláciu so zahraničnými, videla som veľmi dávno na ORF, tá bola celá distingvovaná.
Záleží od dramaturgie, asi ako vyplýva aj z tvojho príspevku.
Česi mali program o etikete. Neviem ako u nás.
buchač
29.12.11,07:21
Netuším koho cituješ, ale v podstate je to jedno.
Takto to na nakrúcaniach vyzerá. Vyjadrujem sa k tvojmu zvýraznenému textu.
Kameru chválim pretože sa neobáva zachytiť hoci aj v zahraničí uznávanú našu excelentnú herečku ako si počas varenia neutrie ruky, ale si ich oblíže, a pod. Detto kuchynské náčinie. Sledovať správanie sa pri stolovaní je tiež veľmi zaujímavé a výpovedné. Nehovorím o konverzácii. To je iná kapitola, ale zasa "poriadna" kapitola, záleží od výberu pozvaných.
Neviem porovnať túto našu reláciu so zahraničnými, videla som veľmi dávno na ORF, tá bola celá distingvovaná.
Záleží od dramaturgie, asi ako vyplýva aj z tvojho príspevku.
Česi mali program o etikete. Neviem ako u nás.

...jáááj ,to bolo iné kafé , to som občas tiež sledoval ...iný level oproti servítkam ....

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1124997157-etiketa/?tema=temata

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/etiketa/obr/hlava13b.gif
AnnaK
25.01.12,08:44
Na ČT ide výborný seriál "ŽIVOT JE P(L)ES" o krásnych starých ľuďoch, ale nielen o nich. Proste "kdo umí ten umí". Aby sa človek zasmial, nemusia tam používať vulgarizmy. A hrajú tam samí výborní českí herci a herečky.
trisestri
25.01.12,09:29
no posledne slovenske serialy Nevinny a ten co bezi v tv Doma uz ani nepozeram
Dáša_
25.01.12,09:31
Na ČT ide výborný seriál "ŽIVOT JE P(L)ES" o krásnych starých ľuďoch, ale nielen o nich. Proste "kdo umí ten umí". Aby sa človek zasmial, nemusia tam používať vulgarizmy. A hrajú tam samí výborní českí herci a herečky.

keď sú spomenuté české seriály, tak výborný je Povidej na ČT1 vždy v piatok večer.
AnnaK
25.01.12,14:03
Názov seriálu je "Vyprávěj" :). Ale máš Dáška pravdu, je to vynikajúci seriál, pozerala som všetky série od začiatku. Zaujímavé je aj to, že na internete si môžem pozrieť, aké historické udalosti bežali v tom čase, o ktorom je natočená príslušná časť seriálu.

A ešte jeden seriál na ČT bol vynikajúci, po slovensky Znamenie koňa. Natáčajú sa aj ďalšie časti, ale kedy bude na obrazovke, neviem. Možno až na budúci rok.
ivuliatko
06.06.12,18:18
Mierne mimotemy ... hoci možno aj reality show sú tak trochu slovenské seriály. Autor článku mi hovorí z duše.

http://miroslavmakyta.blog.sme.sk/c/296227/Ako-som-vyvratil-televizny-program.html