iza
20.11.11,17:08
Začala som druhý mesiac pracovať v programe Oberon - PÚ a mám problém so zaúčtovaním kurzových rozdielov, ktoré mi vzniknú pri úhradách faktúr.
Keď dám úhradu faktúry vznikne nejaký KR a neviem čo s ním. Skúšala som to cez ID, ale nešlo mi to. Pri úhrade fa zadám predkontáciu, napr. 311/221
a myslela som si , že mi automaticky zaúčtuje aj KR, ale nie je to tak. Robím niekde chybu, ale neviem kde? Prosím ak má s tým niekto skúsenosť poraďte.
Ďakujem, potrebujem to dosť súrne.
Sarlotka
20.11.11,18:54
Začala som druhý mesiac pracovať v programe Oberon - PÚ a mám problém so zaúčtovaním kurzových rozdielov, ktoré mi vzniknú pri úhradách faktúr.
Keď dám úhradu faktúry vznikne nejaký KR a neviem čo s ním. Skúšala som to cez ID, ale nešlo mi to. Pri úhrade fa zadám predkontáciu, napr. 311/221
a myslela som si , že mi automaticky zaúčtuje aj KR, ale nie je to tak. Robím niekde chybu, ale neviem kde? Prosím ak má s tým niekto skúsenosť poraďte.
Ďakujem, potrebujem to dosť súrne.

dobrý den,
potrebujete si nadefinovat predkontaciu.
predpokladam ze ste chceli napisat 321/221 úhrada záväzky /321 dodávatelia/
takze v zozname predkontacii novy zadate cislo, nazov, typ dokladu (banka vydaj) typ dph (nezaradit) mena Eur
ucty MD 321 D 221 (prislusne analytiky)
preuctovania kurzove rozdiely kde treba dopisat predkontacie pre kurzovy zisk a stratu

takze si treba nadefinovat tieto predkontacie nasledovne
v zozname predkontacii nova
cislo napr 920 kurzovy zisk typ dokladu 321 / 663
cislo napr 921 kurzova strara typ dokladu 563/321

tieto cisla dopisat do predkontacie na uhradu zavazku v cudzej mene v casti preuctovanie kurzove rozdiely