Stevo_Alex19
20.11.11,17:42
Zdravím.
Chcem sa spýtať či mi niekto dokáže preložiť odpoveď z daňového úradu ktorú som dostal do zrozumiteľnej reči.

Nakupujem na EBAY cez PAYPAL.
Nákupy robím tak, keďže moc paypalu neverím, robím to tak, že mám podnikateľský a osobný účet ( v tej istej banke VUB ). Na PAYPAL mám registrovanú kartu osobného účtu. Na osobnom účte nemávam žiadne peniaze. ( maximalne 5 - 10 eur ) ... Pred nákupom si vždy prevediem peniaze z podnikatelskeho uctu na osobny ( do popisu transakcie vzdy napisem: PREVOD NA NAKUP CEZ PAYPAL ), potom pomocou PAYPAL zaplatím ( peniaze mi stiahnu z osobneho uctu ) ... Nechcem sa dozit toho ze mi niekde kvoli virusu odychtia heslo a na ucte najdem nulu :) Preto to robim takto. TAkze prakticky pohyby na ucte viem dokladovat az zo sukromneho aj z podnikatelskeho. Rovnako tak viem dokladovat aj z PAYPAL ze transakcie boli uskutocnene. Nevedel som ale co vsetko mi treba na to aby som si to mohol dat do nakladov... Kedze fakturu v cinstine asi tazko predlozim, navyse je tam suma v dolaroch a kurz sa stale meni nebolo by to pouzitelne. Takze mi logicky napadlo ze asi bude stacit iby vypis z PAYPAL... Ale nebol som si isty tak som sa spytal...

Moja otázka bola:

Dobrý deň.
Mám živnosť na maloobchod a veľkoobchod a chcel by som dovážať tovar zo
zahraničia a predávať ho v ESHOPe tu na Slovensku.
Chcem sa Vás spýtať, platím kreditnou kartou, či mi postačí vytlačiť si
prevody z banky a zoznam toho čo som nakúpil ako daňový doklad aby som si
to mohol zapísať ako výdaje.

ĎALEJ SOM IM V PRÍLOHE ZASLAL AKO VYZERÁ VÝPIS Z PAYPAL ABY VIDELI ŽE JE TAM NAPÍSANÉ ŽE ČO BOLO KÚPENÉ, DÁTUM A ČAS A SUMA A ČI TO POSTAČUJE AKO DOKLAD...

Dostal som túto odpoveď --->



K Vášmu podaniu zaslanému e-mailom DR SR Banská Bystrica podáva nasledovnú informáciu:
DR SR a ani MF SR osobitne nevypracovalo usmernenie k účtovaniu platieb prostredníctvom Pay Pal systému.
Na základe stanoviska Ministerstva financií SR k platbám prostredníctvom systému Pay Pal, ak sa jedná o daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva uvádzame, že v účtovníctve sa pri použití platby cez systém Pay Pal postupuje v súlade so zákonom č.431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov a v súlade s Opatrením MF SR č.23054/2002-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov, pričom daňovník účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva postupuje v súlade s Opatrením MF SR č.MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú postupy účtovania pre účtovné jednotky účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva (ďalej len „postupy účtovania“).
Daňovník účtujúci v sústave podvojného účtovníctva účtuje úhradu záväzku na ťarchu účtu 321 – Dodávatelia na základe výpisu z účtu, ku ktorému je otvorený systém Pay Pal, či priamo z účtu alebo prostredníctvom platobnej karty k danému účtu. V deň úbytku peňažných prostriedkov a vložením platby do Pay Pal systému nastáva úhrada dodávateľskej faktúry. V prípade úhrady v inej mene z účtu vedeného v eurách resp. zadanie úhrady do systému Pay Pal, sa zaúčtuje úhrada kurzom podľa § 24 ods.3 zákona o účtovníctve, t.j. kurzom, za aký banka výmenu realizuje. Súčasťou analytickej evidencie k bankovému účtu je prehľad úhrad realizovaný platobnou kartou a prehľad zo systému Pay Pal.
Náležitosti, ktoré musí obsahovať účtovný doklad (a považuje sa za preukázateľný účtovný záznam), sú vymedzené v § 10 ods. 1 zákona o účtovníctve.
Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať jednak slovné a číselné označenie účtovného dokladu, obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov, peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva, ďalej dátum vyhotovenia účtovného dokladu, dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia, podpisový záznam osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie, označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods.5.
Ak účtovný doklad spĺňa náležitosti v súlade s ustanoveniami zákona o účtovníctve, považuje sa za preukázateľný účtovný záznam a je možné uplatniť ho na daňové účely.
Sekcia metodiky daní DR SR B.Bystrica, odbor služieb pre verejnosť

No tak z tohoto som MEGA JELEŇ... Účtujem jednoduché účtovníctvo, mám živnosť. Poradíte mi niekto, čo mi vlastne odpovedali ???
KEJKA
20.11.11,16:52
hlavne musíš mať faktúru za tovar - aj ked v čínštine......ona skor bude b angličtine - to je ten záväzok a ked preukážeš jeho úhradu, tak je to tvoj výdavok.
Všetko ostatné je už vecou účtovníčky, aj ked si celý systém svojou kombináciou riadne skomplikoval.
Stevo_Alex19
20.11.11,19:11
No tak ale fakturu klasicku mi tam urcite nikto neda. Nikto odo mna nepytal ICO, ani DIC...

Jedinu fakturu ktoru dostavam je faktury priamo z EBAYA... A ta vyzera asi takto ( adresu som zamenil za xxxx ) :



Seller
CHEN CANYI
digitalzone889@gmail.com
Note to seller
You haven't included a note.


Shipping address - unconfirmed
Štefan Miščík
xxxxxxxx
xxxxxxxx
xxxxxxxx
Slovakia

Shipping details
The seller hasn’t provided any shipping details yet.





Description
Unit price
Qty
Amount


FM Transmitter 4 Channel for CD MP3/MP4 Player,114 (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230551867077)
Item# 230551867077
$2,12 USD
2
$4,24 USD




http://images.paypal.com/en_US/i/logo/logo_ebay_62x26.gif


Shipping and handling

$0,00 USD


Insurance - not offered
----


Total
$4,24 USD


Payment
$4,24 USD


This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *CHEN CANYI"
Payment sent to digitalzone889@gmail.com



From amount
€3,24 EUR


To amount
$4,24 USD


Exchange rate: 1 Euro = 1,30864 U.S. Dollars






Je toto ta faktura ktoru mi treba ??? Pretoze toto mi pride emailom zakazdym ked si nieco kupim, a potom za to zaplatim. Tak mi pride toto.
KEJKA
20.11.11,19:13
formát faktúry nie je určený.
via2
05.02.13,17:31
Lenina27
25.09.14,12:07
A ako to dopadlo s tým Ebayom, lebo mám podobný problém. Dalo sa to zaúčtovať, či ste to riešili ináč? Lebo číňania mi hovoria, že oni to berú ako ich faktúru, že inú nemajú.
Richard
25.09.14,12:34
Založ súvisiacu otázku, dodržiavaj pravidlá veď ti to vyskočilo cez celý monitor že otázky do odpovedí nepatria.
Lenina27
26.09.14,10:34
Ospravedlňujem sa.