ivaral
20.11.11,20:39
Bývalá manželka (rozvod a aj odlúčené bývanie pred pol rokom) mi nedávno napísala mail, že sa náš syn po príchode odo mňa musel ešte do 22. hod. učiť. Nabudúce vraj ku mne nepôjde. Je s ňou veľmi ťažká komunikácia, nakoľko si len sporadicky píšeme maily, keďže mi nikdy nezdvíha telefón. A to sú jej odpovede (ak vôbec) veľmi strohé.
Náš syn má 14 rokov, úlohy do školy a iné pokyny pre mňa mi hovorí on, keď si ho vyzdvihnem pred domom. Ako žiak je lepší priemer.
Zo zadaných úloh do školy som ho preskúšal, ale jej to zrejme večer nestačilo alebo niečo zabudol, a tak ho nechala sa bifliť do noci - to robila často aj v minulosti.
Už pred pár týždňami začala bývalá aj s tým, že mu mám kúpiť domáce oblečenie a pyžamo, lebo ju to nebaví prať (to mi tiež povedal syn). Mne to príde divné, aby na jednu noc, každý druhý víkend, mal u mňa (bývam v jednej izbe v podnájme) svoje oblečenie, ktoré musím samozrejme hneď po použití tiež oprať.
Chcem sa vás opýtať, či má ona nejaké právo meniť rozhodnutie súdu - že mi ho nedá na víkend.
Ďakujem.
misoft
20.11.11,19:48
Chcem sa vás opýtať, či má ona nejaké právo meniť rozhodnutie súdu - že mi ho nedá na víkend. Ako také nemá! Ak by menila,musí mať na to patričný dôvod,musí dať (ona) návrh na úpravu styku. Inak sa tomu vraví aj meranie výkonu súdneho rozhodnutia. Ak matka nerešepektuje súdne rozhodnutie môžeš podať návrh na vydanie predbežného súdneho opatrenia.
arizona
20.11.11,19:56
Mozes ju upozornit, ze nemas len povinnost platit vyzivne,ale aj prava ako rodic.
Takze tym, ze ti odmieta dat syna,mari sudne rozhodnutie, mozes podat podnet na marenie sudneho rozhodnutia.
Obaja by ste si mali vyjasnit to, ze dieta by nemalo byt hromozvodom vasich nezhod,lebo vasimi nezmyselnymi hadkami uskodite najviac jemu.

A kupit pyzamko, ci domace oblecenie? Stoji ti to za hadky?:rolleyes:
ivaral
20.11.11,20:06
Oblečenie som samozrejme radšej vyriešil :) To bolo len tak, že ako sa ku mne ona správa ....
Tá komunikácia medzi nami je na nás oboch. Už som jej to aj napísal, že to na ňom môže zanechať neblahé dôsledky, ale akoby jej to bolo jedno :(
Napíšem jej teda mail s upozornením. Ja som si len nebol istý, či náhodou za nejakých zvláštnych okolností by mohla urobiť takýto krok.

Ďakujem Vám obom za radu ;)