jozefmako
20.11.11,20:50
Ahojte, chcem sa opytat, pokial som podal danove priznanie nulove ale nepatrne som zabudol dodat urcite faktury urctovnicke z kt. by mi mal stat vratit dan, je to v tomto pripade ako ked uctovnicka poda dan, tak v tom pripade mi danovy urad posle 25.xx ( podavalo sa 25. ) nadmerny odpocet alebo mi to posle oneskorene resp kedy? ked davam opravne priznanie.

Dakujem.
ingak
20.11.11,21:09
Podava sa v tomto pripade dodatocne danove priznanie, opravne danove priznanie je len do lehoty na podanie riadneho priznania t.j.25.teho.
Na vratenie nadmerneho odpoctu treba splnit viacere podmienky: §79 ods.2

(2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)
KEJKA
20.11.11,21:15
Ahojte, chcem sa opytat, pokial som podal danove priznanie nulove ale nepatrne som zabudol dodat urcite faktury urctovnicke z kt. by mi mal stat vratit dan, je to v tomto pripade ako ked uctovnicka poda dan, tak v tom pripade mi danovy urad posle 25.xx ( podavalo sa 25. ) nadmerny odpocet alebo mi to posle oneskorene resp kedy? ked davam opravne priznanie. Dakujem.
ak skutočne ide o aktuálny mesiac, a ty dodatočne dávaš účtovníčke doklady za oktober, stihne sa do 25. podať opravné, tak sa na toto DP bude DU pozerať ako na riadne. NO ti však nevráti, budeš musieť počkať ďalší mesiac, pokiaľ budeš mať zasa NO, tak za oktober ti DU vráti peniažky do 25.1.2012.
Z toho mi vychádza a isto aj tebe, že tie doklady nemusíš účtovníčke dávať, najmä nie v prípade, ak v novembri očakávaš daňovú povinnosť.
marjankaj
20.11.11,21:19
Ahojte, chcem sa opytat, pokial som podal danove priznanie nulove ale nepatrne som zabudol dodat urcite faktury urctovnicke z kt. by mi mal stat vratit dan, je to v tomto pripade ako ked uctovnicka poda dan, tak v tom pripade mi danovy urad posle 25.xx ( podavalo sa 25. ) nadmerny odpocet alebo mi to posle oneskorene resp kedy? ked davam opravne priznanie.

Dakujem.
Ak to boli došlé faktúry, tak si ich môžeš uplatniť najneskôr do konca tohto roku vo štvrtom kvartáli(alebo v 12. mesiaci). Nemusíš podávať dodatočné daňové priznanie.
Opravné sa dáva do termínu riadneho podania daňového priznania.