Mi_t_is
20.11.11,23:51
Zdravím, predávam veci na dobierku cez internet.. A to tak že lacno kúpim z číny a predám s menšou maržou.. Pre mna aj kupujuceho to je výhodné. Kamarat predaval diely na feliciu a to tak že kupoval autá, odhlásil, rozobral a predal ako fyzická osoba na inzerát a policajtom sa to moc nepáčilo, neviem prečo. Pýtam sa teda, je úplne legálne nakupovať veci napr z ebayu.. A predávať ich tu na slovensku na dobierku? Bez poskytovania zaruky.. bez bločka.. normálne inzerciou ako každý z nás, alebo sa to niekde sleduje na colnici koľko vecí mi prichádza? Dakujem :)
Mi_t_is
20.11.11,23:38
Takže už som si dačo o tom prečítal.. A hraničí to s neopravnenym podnikaním.. Ale aké sú tam obmedzenia? Keby som to predaval jeden mesiac a další nie tak to nie je pravidelná činnosť a tým pádom ani nie živnosť..
up4anything
25.12.11,22:10
no, zaujimava tema aj ked myslim ze vacsina odpovedi bude jednoznacna ,,,
blavaciko
25.12.11,23:40
jedna sa o pravidelnu cinnost a teda to hranici s neoprevnenym podnikanim...
profesional
30.12.11,18:38
Takato cinnost je nedovolenym podnikanim, kratenim dane, pozmenovanim hospodarskej, ekonomickej a uctovnej evidencie, a este par dalsimi trestnymi cinmi. Ide o porusenie predpisov o zivnostenskom podnikani, predpisov danovych, colnych atd..

Nechapem takychto ludi ze vobec pomyslia na to ze by takymto primitivnym sposobom chceli okaslat stat.

Taketo konanie vedie rovno pred sud a nasledne do basy.
Dantess
30.12.11,18:42
Taketo konanie vedie rovno pred sud a nasledne do basy.

malo by, ale poznáme našu banánovú republiku. Ale oceňujem zakladateľa témy, že ho to zaujíma a nie každý musí mať jasno v zákonoch...
misoft
30.12.11,18:45
Kamarat predaval diely na feliciu a to tak že kupoval autá, odhlásil, rozobral a predal ako fyzická osoba na inzerát a policajtom sa to moc nepáčilo, neviem prečo.
To akože rozobral komplet auto a predával karosárinu (plechy), vnútorné vybavenie, karosérie, motory, prevodovky? Ak áno -
bodaj by sa to policajtom nepáčilo, veď auto bolo odhlásené , diely s VIN číslom, číslom motora (blok) už neexistujúceho vozidla uvádzal opätovne do premávky. A čo takto recyklačný zákon? To ho pekne porušoval. Ak toto robil pravidelne = neodvádzal dane, krátil štát (príjmy zaiste nezdanil) - obohacoval sa.
padro
30.12.11,18:52
Taketo konanie vedie rovno pred sud a nasledne do basy.

by tam sedelo cele slovensko.... colnici sleduju par rokov do zadu som zazil, ale boli slusni a upozornili ma :) mal som dalsi dovod ist si vybavit ZL