Milicka7
21.11.11,13:09
Mám takýto problém, verím, že sú medzi nami študovaní a múdri ľudia, ktorí mi poradia čo mám robiť, alebo môžem už len plakať?! Rozviedla som sa v 10/2010
Bývalý manžel je nezvestný, hľadaný, ušlý a tak som vysporiadanie BSM ani nepodávala, a to bola asi chyba. Dnes som zistila, že byt, ktorý mal v Ov a do ktorého som investovala svoje peniaze ( hlupaňa), je predaný. Exekútor, ktorý mi vymáha výživné o tom vôbec nevedel. Spoločnosť, ktorá byt vydražila, nemá komu vyplatiť zostávajúce peniaze, lebo bývalý manžel je "ušlý,nezvestný, hľadaný"? Viem sa legálnym spôsobom domáhať peňazí, svojich a synových?
Stanislav 1975
21.11.11,12:35
čo sa týka toho predmetného bytu- tvoje šance, že niečo z neho by si niekedy videla hodnotím ako praktický nulové...- tu nevytlčieš z neho nič...
riccado
21.11.11,13:29
1) co sa tyka pohladavky na vyzivnom, poskytni exekutorovi sucinnost a nech exekutor vyda exekucny prikaz na vykonanie exekucie prikazanim inej penaznej pohladavky (§ 105a nasl. EP), ktory zasle drazobnej spolocnosti, u ktorej je preplatok z vytazku z predaja bytu,

2) a co sa tyka tvojej investicie do vylucneho majetku exmanzela (bytu), mozno by stalo zato, aby si to zalovala na sude (napr. vydanie bezdovodneho obohatenia, co vsak uz moze byt aj premlcane) a sucasne ziadala, aby sud predbeznym opatrenim zakazal drazobnej spolocnosti do skoncenia tohto konania vyplatit prebytok z vytazku z drazby, ale toto su uz vysoko teoreticke uvahy, jednoznacne ti odporucam obratit sa s tymto na advokata, ktory by ti mal vediet kvalifikovane pomoct...