Žanette
22.11.11,08:58
Ahojte poradaci, chcem sa opytat, ake doklady sa davaju zamestnancom pri ukonceni PP? Staci potvrdenie o prijme?
A este ako to je s vyhlasenim, co sa tam vyplna pri ukonceni PP? tam sa iba vypise datum kedy nastala zmena zamestnavatela? a ze kedy si poslednykrat uplatnil nezdanitelnu cast pripadne bonus na dieta za mesiac a rok? Nic viac? a vzadu posledna strana tiez len zdanovacie obdobie dam len rok alebo aj mesiac? Dakujem
rodina1
22.11.11,08:04
Ahojte poradaci, chcem sa opytat, ake doklady sa davaju zamestnancom pri ukonceni PP? Staci potvrdenie o prijme?
A este ako to je s vyhlasenim, co sa tam vyplna pri ukonceni PP? tam sa iba vypise datum kedy nastala zmena zamestnavatela? a ze kedy si poslednykrat uplatnil nezdanitelnu cast pripadne bonus na dieta za mesiac a rok? Nic viac? a vzadu posledna strana tiez len zdanovacie obdobie dam len rok alebo aj mesiac? Dakujem

Zamestnancovi sa okrem potvrdenia o príjme dáva hlavne zápočtový list. Ďalej mu môžeš vystaviť aj potvrdenie zamestnávateľa na poberanie dávky v nezamestnanosti.
Na poslednej strane Vyhlásenia ... sa dá rok a dátum, kedy si zamestnancovi vydala potvrdenie o príjme ... zamestnanec podpíše.
Mila123
22.11.11,08:05
1, zápočet rokov, resp. potvrdenie o zamestnaní
2, potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zaplatených preddavkov na daň zo závislej činnosti a funkčných požitkov
3, RL originál....
4, do vyhlásenia si napíšem kedy bol ukončený PPV, a NČZD a DB riešim iba v prípade, žže prac. pomer netrvá celý mesiac......
katka 23
22.11.11,08:16
ja RL nedávam , to je potrebné ?
rodina1
22.11.11,08:17
ja RL nedávam , to je potrebné ?

Ak ti zamestnanec k poberaniu DB odovzdal originál rodného listu dieťaťa, ty mu musíš pri ukončení PP tento originál vrátiť. Preto radšej robím kópiu a originál vraciam hneď.
jankasm
22.11.11,08:19
Ak ti zamestnanec k poberaniu DB odovzdal originál rodného listu dieťaťa, ty mu musíš pri ukončení PP tento originál vrátiť. Preto radšej robím kópiu a originál vraciam hneď.

Rovnako, originál rodného listu si nikdy nenechávam.
Pod tým RL som si myslela registračný list, a tiež som sa čudovala, že načo. :D
katka 23
22.11.11,08:23
Rovnako, originál rodného listu si nikdy nenechávam.
Pod tým RL som si myslela registračný list, a tiež som sa čudovala, že načo. :D
tiež som myslela RLFO správne
Žanette
22.11.11,08:24
u nas je to tak ze zamestnavatel bol SZCO a ukoncil teraz SZCO a zalozil s.r.o.cku tak sme vlastne davli vypovede a nove PP na s.r.o.cku,
a ten započtovy list neake tlačivo? a vo vyhlaseni sa vo IV. casti nepise nic teda?
Mila123
22.11.11,08:25
zvyčajne sa RL FO už robia elektronicky......

nezabudnúť na ELDP......ten berie SP aj bez podpisu zamestnanca .....
Mila123
22.11.11,08:26
u nas je to tak ze zamestnavatel bol SZCO a ukoncil teraz SZCO a zalozil s.r.o.cku tak sme vlastne davli vypovede a nove PP na s.r.o.cku,
a ten započtovy list neake tlačivo? a vo vyhlaseni sa vo IV. casti nepise nic teda?
mzdový sw ho má určite v ponuke......
Žanette
22.11.11,08:41
ok tak si to zrekapitulujem, potvrdeni o prijme, zapoctovy list , a tot vse? Vdaka:)
Tamila
22.11.11,08:45
Ak je PP ukončený dohodou, tak treba dať určite aj jeden výtlačok dohody o skončení PP.
Mila123
22.11.11,08:46
jj.....
môže si tiež vypýtať aj pracovný posudok.......§ 84 ZP