ynna
22.11.11,11:56
Dobry den vsetkym!
Prosim ako by ste riesili takyto pripad? V maji mi prinies tovar z Ciny ale faktura prisla od dodavatela z Danska. Na fakture z Danska je uvedene ze tovar ma povod z Ciny a aj bola tato danska faktura podkladom pri colnom prejednani a bolo vystavene JCD. Na zaklade toho sa zaplatila DPH a clo. Lenze nedopatrenim sa danska faktura nesparovala s JCD a tak sa stalo, ze sa z tejto danskej faktury este uplatnilo samozdanenie. Cize raz DPH z JCD voci tretim krajinam a druhy krat chybne samozdanenie tovaru. Ako opravit toto samozdanenie? Mam robit opravne k maju? ...alebo len preuctovat to tento mesiac tj. ponizit hodnotu samozdanenia tento mesiac? Dakujem vam vsetkym!
betka
23.11.11,18:41
Asi nesprávne rozumiem. Vývozca Čína, dovozca Dánsko. Kto platil clo?
V akom režime to išlo, kde je miesto nadobudnutia?

Sú dva riešenia.
KEJKA
23.11.11,19:15
Dobry den vsetkym!
Prosim ako by ste riesili takyto pripad? V maji mi prinies tovar z Ciny ale faktura prisla od dodavatela z Danska. Na fakture z Danska je uvedene ze tovar ma povod z Ciny a aj bola tato danska faktura podkladom pri colnom prejednani a bolo vystavene JCD. Na zaklade toho sa zaplatila DPH a clo. Lenze nedopatrenim sa danska faktura nesparovala s JCD a tak sa stalo, ze sa z tejto danskej faktury este uplatnilo samozdanenie. Cize raz DPH z JCD voci tretim krajinam a druhy krat chybne samozdanenie tovaru. Ako opravit toto samozdanenie? Mam robit opravne k maju? ...alebo len preuctovat to tento mesiac tj. ponizit hodnotu samozdanenia tento mesiac? Dakujem vam vsetkym!
vy ste zaplatili DPH a aj samozdanili faktúru - aj s odpočtom DPH?
Ak to všetko bolo v máji, tak urob dodatočné DP DPH za máj, resp. II.Q.
DP ti to nezmení, ale aspoň budeš mať v príslušných riadkoch správne čísla.
/opravné by si musela stíhať do termínu na podanie DP/
ynna
24.11.11,09:48
Kejka dakujem velmi pekne ale problem je v tom ze periodu maj mam uzavretu a uz spatne neviem urobit ziadnu korekciu. Sorry toto som zabudla dodat v mojom prispevku.
ale aj tak srdecna vdaka!
KEJKA
24.11.11,10:12
účtovne-v SW urobíš korekciu v mesiaci, ktorý máš otvorený, možno budeš musieť kvôli tomu použiť nejaké pomocné analytiky 343. No a dodatočné vygeneruješ - ak sa ti dá editovať, tak upravíš, ak nie tak vypíšeš ručne.
resp. pri podaní cez e-dane si načítaj starý formulár a natypuj tam nové údaje. -ved sa ti tam zmení len dátum podania, a dva-tri riadky.
Opravy si poznač v rámci evidencie - v šanone DPH pre prípad kontroly.