mandyla
22.11.11,12:17
Dobrý deň poraďáci, nepoznáte náhodou strúhadlo na kapustu zn. Kinekus? Je to lepšie ako klasický drevený hoblík, strúha aspoň tak jemne? Cena 47 €.
misoft
22.11.11,15:20
Myslíš toto?
http://www.kinekus.sk/img/produkty/30226183.jpg
Podľa môjho laického názoru - nič moc. Má len dva nože, takže sa viacej "natrápiš" než to postrúhaš. Já mam doma štvornožový (nože rozoberateľné - dajú sa nabrúsiť) a v ňom je "vozík" na vedenie kapusty (aspoň neprídeš o paľčoky :D). Štyri nože skôr postrúhajú kapustu a nie je (ak sú dobré nože) potrebné vynaložiť ani veľkú námahu (Vozík pri strúhaní "podrží" kapustu a lepšie to reže).
A má to len 40 centimetrov - tintítko. Môj hobeľ má cca 120cm a šírku cca 30cm. Sedím na jednom konci, nepohne sa, lepšie sa pracuje.


Toto by som nebral ani zadarmo.
buchač
22.11.11,15:33
Myslíš toto?
...
Sedím na jednom konci, nepohnem sa, lepšie sa pracuje.
...


...alebo ako ja vravím ....

Kde sa robí ....nezavadziam :---..............................................




...............kurňa , ale jaká kapusta sa mi tohto roku podarila ...jak oči ;)
misoft
22.11.11,16:26
Aj mne oči vylezú ..... jak sa mi kapusta vydarí! Ešte si počkám, ale o mesiac bude taká kyslá, až mi r*ť stiahne :D:D (mňam,mňam - kapustička)

buchy: ja sedím a len hobľujem, ale moja 3/4 nakladá! Deľba práce!
mandyla
23.11.11,06:28
Myslím na strúhadlo čo je treba pripevniť na stôl ako mlynček napr. na mäso a krúti sa s ním rovnako. Na letáku to majú ako rezačku, kovová kľuková, so 4 nožmi.Ja som to zle nazvala. Na krabici má značku Kinekus. A samostatné predajne sa volajú Čaromarket Kinekus, sú po celom Slovensku.Ponúkajú aj hoblík tiež so 4 nožmi za 16.6€. Kúpila som už nastrúhanú kapustu na trhu ale nie som s ňou spokojná tak rozmýšľam že je asi najlepšie ju nastrúhať doma a tú čo sa nevydarila vyhodím.
buchač
23.11.11,06:40
Myslím na strúhadlo čo je treba pripevniť na stôl ako mlynček napr. na mäso a krúti sa s ním rovnako. Na letáku to majú ako rezačku, kovová kľuková, so 4 nožmi.Ja som to zle nazvala. Na krabici má značku Kinekus. A samostatné predajne sa volajú Čaromarket Kinekus, sú po celom Slovensku.Ponúkajú aj hoblík tiež so 4 nožmi za 16.6€. Kúpila som už nastrúhanú kapustu na trhu ale nie som s ňou spokojná tak rozmýšľam že je asi najlepšie ju nastrúhať doma a tú čo sa nevydarila vyhodím.
TOTO ????

http://www.kinekus.sk/img/produkty/vo/1960100.jpg


...tak to už je - bola - by výhra ...

Onoho času naši kúpili ...hm , dosť veľa sa na tom nenastrúhalo ...
Mama , keď videla , čo sa valí z toho strúhadla ( presnejšie povedané fakt mlynčeka ) , okamžite skončila činnosť a k slovu prišišla overená klasika ....štvornožák ...

K tej kúpenej rezanej kapuste ...záleží kde a od koho kupuješ ...ak máš dobrého dodávateľa , niet je čo riešiť ...ja teda nemusím ...:rolleyes:
peterkos2
23.11.11,07:33
Tak podobné strúhadlo si požičiavam skoro každý rok od susedov a poviem vám,že na inom by som už nestrúhal.Akurát je robené doma,nie kupované,nože ako britvy-radosť robiť
mandyla
23.11.11,10:35
Buchač, čo sa valilo zo strúhadla? Najprv výhra a potom osvedčený štvornožák? Strúhalo veľmi nahrubo? Alebo príliš na tenko?
buchač
23.11.11,11:00
Buchač, čo sa valilo zo strúhadla? Najprv výhra a potom osvedčený štvornožák? Strúhalo veľmi nahrubo? Alebo príliš na tenko?

...a neboli pekné rezančeky ....
Mr.40
24.11.11,16:54
Tiež používam takéto strúhadlo, ktoré mi vyrobil môj šikovný brat;len má viac vymakanú "kapotáž", aby kapusta nelietala po celej kuchyni ;) ...
Alena Ribanská
26.11.11,21:18
mandyla - čo si to povedala ... že vyhodíš kapustu len preto že je zle nastrúhaná? To ti nie je ľúto v tejto kríze? Veď jej máš istotne veľa. Len ju znovu pekne pokrájaj a šup s ňou do pohárov!!!!! Ešte to bude čítať pán Mihál a sme všetci o nejaké eurá chudobnejší .......

Takú by som ti jednu .... keby si bola moja.
inuvik
27.11.11,00:58
Ponúkali mi jednoduché strúhadlo,to,čo je na hornom obrázku.Iní tvrdili,že to nestojí za nič.Všetky ostatné sa mi zdali na tých pár kíl kapusty neprimerane drahé.Vytiahla som teda nepoužívaný el.krájač na chlieb,kde sa hrúbka rezu dá nastaviť a bola som prekvapená výsledkom.Išlo to rýchlo a bez problémov.Doporučujem.
babka - ježibabka
27.11.11,13:29
Taký krájač - stačí aj ručný - je dobrý aj na krájanie jabĺčiek na sušenie. Vykrojíš jadrovník, nakrájaš na kolečká, domáci kutil Ti nastrihá pevný drát, ktorý vložiš medzi mriežky v el. trúbe (tam, kam sa zasúvajú plechy), ponavliekaš krúžky jabĺk a sušís až taká pasia.
mandyla
27.11.11,15:40
Alena Ribanská- moja kapusta je mäkká a nechutná. Asi mi predali letnú. Prvýkrát sa mi to stalo. Pred tromi rokmi sme sa sťahovali a môj 15-ročný hoblík sa "nezmestil" na auto, lebo som vtedy chcela nový, lepší. Dva roky som to riešila kúpou nastrúhanej kapusty, bola výborná ale toho roku nie som spokojná, preto chcem opäť strúhať doma. Som zo Spiša, v Poľsku predávajú všelijaké len teraz už sa mi nechce ísť za tým.Radšej by som kúpila u nás, nejaký osvedčený typ.