neplatic
22.11.11,13:00
Zdravim
Mal som pozicku od banky, neplatil som pohladavku odkupila nejaka firma. My prislo domov ze mam zaplatit nejakych 10800 Eur, na druhy den na to mi prisla sms, uz mam zaplatit 11000 Eur, Ja nerozumiem oni si mozu pytat uroky ake chcu? Len tak si dat uroky z omeskania hned. Chcel som to zaplatit 11 tisic eur nemam, tak som si chcel dohodnut nejaky splatkovy kalendar nech mi to daju na dva a pol roka som to ratal nejakych 400 eur mesacne to by bolo premna ok. Volal som do tej spolocnosti prvy krat, ze dalo by sa to na splatky mi povedala pani pri telefone, aj som sa pytal ze ci mi tam nebudu stupat uroky kebyze sa spravy splatkovy kalendar, povedal mi ze nie, staci vyplatit iba to co bude na tom splatkovom kalendary len to treba presne dodrziavat.
Dohodol som sa, ze si to este teda premyslim ako by aj mne vyhoval ten splatkovy kalendar nakolko mam este aj ine dlhy aby som to podla neho teda vedel aj splacat, teda ze zavolam na buduci tyzden.
Tak som si to teda doma vyratal kolko mozem tak platit, zavolal som zase do tej firmy zdvyhla mi to ina pani dohodli sme, ze ano moze to tak byt ako to chcem, len mi nesedela jedna vec tam to jej vychadzalo na nejake 4 roky splacanie, tak sa jej pytam, ze doma som to ratal a vychadzalo mi to na dva a pol roka, a ona ze nie ze som asi neratal uroky, hovorim jej ze som pred tim rozpraval s jej kolegynou a ta mi povedala ze pri tom splatkovom kalendare ak sa urobi sa to nebude navysovat ona ze som to asi zle pochopil ze uroky musim zaplatit. Ale ja som to dobre pochopil.
Neviete mi poradit co s tim ako uplne som bol rad, ze parada zaplatim to uroky mi tam uz nepojdu a ta druha zenska ma tak odbyla, co by ste mi poradili ked jedna uradnicka rozprava tak a druha inak?

Este by som sa chcel spytat kolko mi moze exekutor strhavat, pri takejto pohladavke, vsade som cital o nejakych tretinach a prednostnych pohladavkach a podobne, ja tomu nerozumiem.
zarobim dajme tomu 500 eur v cistom kolko mi moze exekutor strhnut ked som sam nemam zenu deti nikoho? Kolko mi z toho musi nechat, bola by to normalna exekucia za uver, nie nejaka prednostna, hoci neviem ci v tom je rozdiel.

A ak mam jedno dieta a zarobim 500 eur kolko mi musi nechat v tom istom pripade, ak mam iba dieta niesom zenaty?

Ako chcel som to zaplatit, ale ked mi neodpustia uroky ked im podpisem splatkovy kalendar na dost velke splatky, tak im nedam ani korunu fakt ako 150 000Sk im nedam na urokoch ani za boha, to nech si to poslu exekutorovi a ten nech si tam nahodi dalsi milion ten užernik.

Sorry za chyby ale tie ma teraz najmenej trapia
za nejake rady vopred dakujem
pepsikova
22.11.11,12:20
...pôžičku od banky odkúpila nejaká firma?..to je divné..banky si totiž samy vymáhajú svoje pohľadávky ...aj prostredníctvom exekútora...
Braňo
22.11.11,12:22
kamarát aj keď sa Ti to nepočúva dobre, úroky z omeškania tam budeš mať a skús komunikovať - dohodnúť sa. Uvedom si, že podmienky už určujú Tebe. keď budeš čakať na vyriešenie Tvojho záväzku cez exekútora budeš to mať o 30% drahšie, či sa Ti to páči alebo nie. Keďže si zamestnaný exekúcia sa dá vykonať ľahko.
neplatic
22.11.11,12:28
kamarát aj keď sa Ti to nepočúva dobre, úroky z omeškania tam budeš mať a skús komunikovať - dohodnúť sa. Uvedom si, že podmienky už určujú Tebe. keď budeš čakať na vyriešenie Tvojho záväzku cez exekútora budeš to mať o 30% drahšie, či sa Ti to páči alebo nie. Keďže si zamestnaný exekúcia sa dá vykonať ľahko.
Dve dlzoby mam uz skoro vyplatene. Prva bola od tej iste banky ale odkupila tu pohladavku ina spolocnost, s nimi som si dohodol splatkovy kalendar na 12 mesiacov uz to mam skoro cele zaplatene, S tim ze ziadne uroky nic.
Druha dlzoba O2, dohodol som si splatkovy kalendar 10 mesiacov tiez uz skoro vyplatene ziadne uroky oni tiez nechcu.
Tak nech mi tito uzernici nehovoria ze mi to nevedia dat bez urokov ked sa s nimi dohodnem a podpisem im pevny splatkovy kalendar.
neplatic
22.11.11,12:31
...pôžičku od banky odkúpila nejaká firma?..to je divné..banky si totiž samy vymáhajú svoje pohľadávky ...aj prostredníctvom exekútora...
Ano odkupila to Firma, prvu pohladavku som mal u General Factoring (platit sa oplati) a tuto druhu mam u EOS ksi ci ako sa volaju. Oni mi tam sami tvrdili ze tu pohladavku zaplatili.
Ice dive
22.11.11,12:43
Tak nech mi tito uzernici nehovoria ze mi to nevedia dat bez urokov ked sa s nimi dohodnem a podpisem im pevny splatkovy kalendar.

no len rozdiel je v tom, že O2 a banky majú úplne iné zameranie podnikania, ako spoločnosť čo odkupuje pohľadávky... ak banka predala tvoju pohľadávku považuje ju za nevymožiteľnú... preto sa ulakomila na časť zaplatenej sumy od danej firmy... a daná firma v podstate žije z toho, že ti nasúka úroky... v podstate by sa vzdali svojho zisku, a zaplatenia nákladov... a ak by to robili s každým tak... asi by sa im ťažko podnikalo... myslím, že ti nič iné neostáva, len platiť, resp. skúsiť daný úver refinancovať iným bankovým úverom... kde nebudeš mať také úroky ako u týchto zdieračov...
neplatic
22.11.11,13:23
no len rozdiel je v tom, že O2 a banky majú úplne iné zameranie podnikania, ako spoločnosť čo odkupuje pohľadávky... ak banka predala tvoju pohľadávku považuje ju za nevymožiteľnú... preto sa ulakomila na časť zaplatenej sumy od danej firmy... a daná firma v podstate žije z toho, že ti nasúka úroky... v podstate by sa vzdali svojho zisku, a zaplatenia nákladov... a ak by to robili s každým tak... asi by sa im ťažko podnikalo... myslím, že ti nič iné neostáva, len platiť, resp. skúsiť daný úver refinancovať iným bankovým úverom... kde nebudeš mať také úroky ako u týchto zdieračov...
No podla mna oni na tom zarobia tak ci tak, urcite tu pohladavkku neodkupili za 100 percent ceny pohladavky. A ako som hore pisal tak som mal od tej iste banky este jednu pohladavku, ktoru kupila ina vymahacska firma a oni mi to dali bez uroku na 12 mesiacov. Uver sa neda riesit banka ziadny uver uz neposkytne ked uz ma zlu skusenost. Mna by len zaujimalo vsak oni si nemozu len tak svojvolne dat uroky z omeskania ake chcu vsak na to musi byt nejaky zakon.
Proste ked mi tam neodpustia nejake uroky tak ja im nezaplatim absolutne nic ani korunu, ako chcel som si vsetko vyrovnat ale tak ma nastvali, lebo najprv jedna uradnicka povie ze ano dame vam to bez uroku a potom druha ze nie.
Preto by som potreboval vediet ako to je s tou exekuciou tie tri tretiny a prednostne pohlavky na aku ciastku mi nemozu siahnut pri obycajnej exekucii za takuto dlzobu co nieje ziadna prednostna keby som na vyplatnej paske mal dajme tomu 500 eur v cistom a som sam, a taky isty pripad kebyze mam jedno dieta.
draik
22.11.11,16:30
Na rovinu: Už Vám tu bolo napísané, že podmienky si neurčujete vy. Ani to, či Vám niekto bude účtovať úroky z omeškania alebo nie. Vo Vašej pozícii môžte už len žiadať, aby Vám splátky povolili a úroky prípadne neúčtovali. Každá firma podniká pre zisk, a vy ste im nahrali, keď ste dlhy riadne nesplácali.
Ak sa chcete zahrávať s exekútorom, nech sa páči...možno po vyčíslení jeho trov vrátane odmeny zistíte, že to nebola dobrá hra.
V každom prípade s veriteľom komunikujte písomne - neuspokojte sa s tým, že Vám niekto povie niečo do telefónu.
neplatic
22.11.11,18:03
Na rovinu: Už Vám tu bolo napísané, že podmienky si neurčujete vy. Ani to, či Vám niekto bude účtovať úroky z omeškania alebo nie. Vo Vašej pozícii môžte už len žiadať, aby Vám splátky povolili a úroky prípadne neúčtovali. Každá firma podniká pre zisk, a vy ste im nahrali, keď ste dlhy riadne nesplácali.
Ak sa chcete zahrávať s exekútorom, nech sa páči...možno po vyčíslení jeho trov vrátane odmeny zistíte, že to nebola dobrá hra.
V každom prípade s veriteľom komunikujte písomne - neuspokojte sa s tým, že Vám niekto povie niečo do telefónu.
To je vsetko v poriadku, mna by hlavne zaujimalo ci si tato firma moze stanovit uroky ake chce, to ze odkupily pohladavku je jedna vec. Ako pride mi od nich doporucena zasielka ze mam zaplatit 10 800 Eur a na druhy den sms, ze 11 000 nieje to trochu velky skok 200 eur? Ako pochopil by som, ak by som si zobral pozicku od nejakej nebankovky, ze zaplatim velke uroky. Ale take vysoke uroky z omeskania na to neni nejaky zakon? Mozno sa to zda iba mne vela.
Braňo
22.11.11,18:10
pokiaľ banka predá pohľadávku voči klientovi tam už je nezaplatené viacej mesiacov, darmo tu vysvetľuješ. mal si problém riešiť skôr. penále a poplatky za vymáhanie nie sú obmedzené zákonom.
neplatic
22.11.11,18:27
pokiaľ banka predá pohľadávku voči klientovi tam už je nezaplatené viacej mesiacov, darmo tu vysvetľuješ. mal si problém riešiť skôr. penále a poplatky za vymáhanie nie sú obmedzené zákonom.
Tak ono nevies nic preco neplatil, ani to nieje podstatne. Ja pohladavku chcem vyrovnovat.
Hovoris ze pytat si mozu kolko chcu, tak teraz ja niekomu poziciam dajme tomu 2000 Eur, mi to nebude mat jak zaplatit, bude mu to trvat dlhsie a ja sa vypytam ze chcem za uroky a poplatky 30 000 eur, tak kludne mozem dat na sud a poslat nanho exekutura a mi to prejde? Vsak jak ty hovoris, ze zakonom to neni obmedzene.
Ice dive
22.11.11,18:59
ono to funguje tak... firma kúpi tvoj záväzok voči banke, za povedzme 20 % t.j. v tvojom prípade z 10800 za 2160 €, potom ti pošlú list, zaplať nám 10800€, a za každý deň z omeškania ti účtujeme povedzme 5 % z dlžnej sumy úrok z omeškania... ty samozrejme nemáš, lebo ak by si mal zaplatil by si banke rovno... a tak požiadaš o splátkový kalendár... a oni ti povedia OK žiaden problém, za otvorenie úverového účtu 100 €, ročný úrok 10 - 15 %, vedenie úverového účtu 5 € mesiac... a ty buď súhlasíš, alebo zaplatíš dlh rovno celý...
neplatic
22.11.11,19:21
ono to funguje tak... firma kúpi tvoj záväzok voči banke, za povedzme 20 % t.j. v tvojom prípade z 10800 za 2160 €, potom ti pošlú list, zaplať nám 10800€, a za každý deň z omeškania ti účtujeme povedzme 5 % z dlžnej sumy úrok z omeškania... ty samozrejme nemáš, lebo ak by si mal zaplatil by si banke rovno... a tak požiadaš o splátkový kalendár... a oni ti povedia OK žiaden problém, za otvorenie úverového účtu 100 €, ročný úrok 10 - 15 %, vedenie úverového účtu 5 € mesiac... a ty buď súhlasíš, alebo zaplatíš dlh rovno celý...
A take nieco, ze uzera to zakon nepozna? Vsak inak to banka mohla aj mne predat ten zavazok ja by som ho kupil za 20 percent, ja som sa chcel s bankou dohodnut este ked to nezrusili ten uver ale ma slusne poslali do prdele, v podstate nech to zaplatim cele, alebo mam potom si uz pockat na firmu co to bude vymahat.
Ja neviem ako v konecnom dosledku ked clovek chce zaplatit, vsak uplne ktokolvek sa moze dostat do takejto situacie ani nie vlastnym pricinenim stava sa vselico a potom ze na, vsak zaplat raz tolko.
To fakt uz lepsie sa maju taky podvodnici co sa vedia takym zavazkom vyhnut nejakym sposobom.
Lebo priklad to uz mi je pri takych urokoch lepsie sa zamestnat papierovo na minimalnu mzdu alebo nejaky polovycny pracovny uvezok, po pripade zivnost, ked uz pomali nemaju co strhnut a tie peniaze odlozit samozrejme nie do banky a potom nech su mudri, ked ten zavazok sa im uhradi za stopadesat rokov po dajme tomu 30 eur.
asi vyhlasim osobny bankrot alebo co, este ze na seba nemam nic napisane.
buchač
22.11.11,19:31
A take nieco, ze uzera to zakon nepozna? Vsak inak to banka mohla aj mne predat ten zavazok ja by som ho kupil za 20 percent, ja som sa chcel s bankou dohodnut este ked to nezrusili ten uver ale ma slusne poslali do prdele, v podstate nech to zaplatim cele, alebo mam potom si uz pockat na firmu co to bude vymahat.
Ja neviem ako v konecnom dosledku ked clovek chce zaplatit, vsak uplne ktokolvek sa moze dostat do takejto situacie ani nie vlastnym pricinenim stava sa vselico a potom ze na, vsak zaplat raz tolko.
To fakt uz lepsie sa maju taky podvodnici co sa vedia takym zavazkom vyhnut nejakym sposobom.
Lebo priklad to uz mi je pri takych urokoch lepsie sa zamestnat papierovo na minimalnu mzdu alebo nejaky polovycny pracovny uvezok, po pripade zivnost, ked uz pomali nemaju co strhnut a tie peniaze odlozit samozrejme nie do banky a potom nech su mudri, ked ten zavazok sa im uhradi za stopadesat rokov po dajme tomu 30 eur.
asi vyhlasim osobny bankrot alebo co, este ze na seba nemam nic napisane.

...odpoveď už tu bola napísaná http://www.porada.sk/t180879-pozicka-exekucia.html#post1900130

...nadávaj , koľko len chceš ...banka nie je charita ....
podpísal si ???...podpísal ???
keby si dodržal splátkový kalendár , nič sa nedeje ...
banku nezaujíma , či máš dnes bonitu a o rok nie ...alebo iné dôvody ...neserie ani Pentagon ...
nevraviac o tom , že banka o svoje nepríde a aj zarobiť musí .....to je predsa úloha bankovníctva ...bánk ...
proste pred vstupom do banky je ptrebné si bohovo podumať ........či ÁNO ....či NIE ...


Šak aj jedna z bánk slovenských má v logu skryté motto ....

J & T = jdi a táhni ....;)
Ice dive
22.11.11,19:33
no banka by nepredala tvoj záväzok, hneď najprv si ich musel "presvedčiť", že im ich pohľadávku nesplatíš... minimálne tri mesiace si musel meškať so splátkou a nekomunikovať s bankou, že dospeli k takému riešeniu, že aspoň 20 % ak nie celá pohľadávka...
neplatic
22.11.11,19:39
Ako nic ja som len nescasny, ja to zaplatim nebudem si nicit zbytok zivota nejakymi exekuciami to sa radsej nejaku dobu uskromnim a posplacam to. Ale seria ma ze nejakym Grekom tam odpustaju miliardove dlhy a mne nikdo nic neodpusti. Len preplatit milion percent navyse.
Ok vyriesene

...odpoveď už tu bola napísaná http://www.porada.sk/t180879-pozicka-exekucia.html#post1900130

...nadávaj , koľko len chceš ...banka nie je charita ....
podpísal si ???...podpísal ???
keby si dodržal splátkový kalendár , nič sa nedeje ...
banku nezaujíma , či máš dnes bonitu a o rok nie ...alebo iné dôvody ...neserie ani Pentagon ...
nevraviac o tom , že banka o svoje nepríde a aj zarobiť musí .....to je predsa úloha bankovníctva ...bánk ...
proste pred vstupom do banky je ptrebné si bohovo podumať ........či ÁNO ....či NIE ...


Šak aj jedna z bánk slovenských má v logu skryté motto ....

J & T = jdi a táhni ....;)
neplatic
22.11.11,19:44
Ano meskalo to dlhsie, ale chcel som sa dohodnut este v dobe ked to nebolo zrusene, ze by som to okamzite zacal splacat po 400 Eur, by som im to kludne aj u notara podpisal ale nechcela ta pani na vymahani pohladavok, pritom by to bolo este skor uhradene o roky nez trval ten uver.
no banka by nepredala tvoj záväzok, hneď najprv si ich musel "presvedčiť", že im ich pohľadávku nesplatíš... minimálne tri mesiace si musel meškať so splátkou a nekomunikovať s bankou, že dospeli k takému riešeniu, že aspoň 20 % ak nie celá pohľadávka...
misoft
22.11.11,19:47
Ale seria ma ze nejakym Grekom tam odpustaju miliardove dlhy a mne nikdo nic neodpusti.
Lebo nie si Grék!