laura111
22.11.11,14:11
Ako platcovi DPH nám bolo pri nadobudnutí tovaru z Nemecka, na colnom úrade vymerané dph. Potrebujem vediet, kde sa to v daňovom priznaní uvádza, na ktorom riadku. Či v tom riadku ako klasicke samozdanenie a následne, ak to správne chápem, tak NAPR. daňové priznanie vystavíme na celkovu sumu 100 Eur, na bankový účet daňového úradu sa odvedie 90 Eur a colnému úradu sa uhradí DPH na bankový účet 10 Eur.
Či? Neviem sa nikde dopátrať k informáciám a je to pre nás nové.
tweedle
22.11.11,13:22
z Nemecka colný dlh?
laura111
22.11.11,13:30
nie colný dlh, ale máme z colného úradu výmer platieb, kde je clo 0Eur a DPH xyEur, s č. účtu colného úradu, kam to treba uhradiť.
Braňo
22.11.11,13:33
podľa mňa máš JCD z Hamburgu, ale súvisiaci s dovozom z tretích krajín .... Je tak?
laura111
22.11.11,13:43
nie, normalna A4 "Výmer platieb" z colneho uradu v nasom meste, kde sme uvedení my ako deklarant, suma dph, kam to uhradit a peciatka colnika.
laura111
22.11.11,13:46
je to vlastne príloha rozhodnutia v colnom konaní č. xy
Tweety
22.11.11,13:48
je to vlastne príloha rozhodnutia v colnom konaní č. xy
Je to čudné, pretože pri obchodovaní v rámci únie, nemôžeme hovoriť o cle.
laura111
22.11.11,13:51
veď tam je uvedené že clo je 0Eur a DPH xyEur, čiže tu nejde o clo ale len o tú dph a o to, že to treba uhadiť na colný úrad a nie DÚ.... a čo robiť s tým v daň.priznaní.
Braňo
22.11.11,13:54
aký tovar bol predmetom preclenia?
Johanka
22.11.11,14:01
Ako platcovi DPH nám bolo pri nadobudnutí tovaru z Nemecka, na colnom úrade vymerané dph. Potrebujem vediet, kde sa to v daňovom priznaní uvádza, na ktorom riadku. Či v tom riadku ako klasicke samozdanenie a následne, ak to správne chápem, tak NAPR. daňové priznanie vystavíme na celkovu sumu 100 Eur, na bankový účet daňového úradu sa odvedie 90 Eur a colnému úradu sa uhradí DPH na bankový účet 10 Eur.
Či? Neviem sa nikde dopátrať k informáciám a je to pre nás nové.
Toto by bolo nové pre viacerých ...
Objednali ste si tovar od dodávateľa so sídlom v Nemecku ? Ak áno, prečo je tovar na colnici ?
srska
22.11.11,14:19
asi dovoz z 3. krajiny. ešte nemajú jcd z cú len výmer platieb. keď zaplatia a nabehne platba na 8180 - dostanú jcd .
ZEvina
22.11.11,14:37
nie colný dlh, ale máme z colného úradu výmer platieb, kde je clo 0Eur a DPH xyEur, s č. účtu colného úradu, kam to treba uhradiť.

laura111 podľa mňa, ak máte výmer platieb z colného úradu, tak ste dostali tovar z tretích krajín, ktorý je oslobodený od cla a pravdepodobne ani nepodlieha spotrebnej dani, tak vám len vymerali DPH. Podľa tohto výmeru platieb uhradíš na uvedené číslo účtu colnice celú sumu. Po úhrade Vám vydajú JCD. Do účtovníctva to zaúčtuješ 343/379. úhrada 379/221 (211). V daňovom priznaní to uvedieš na riadkoch 21 a 25.
laura111
22.11.11,15:54
..jednalo sa o pristroj, kedze clo sa v unii neplati, vyratali tam len dph.
ZEvina
23.11.11,11:55
..jednalo sa o pristroj, kedze clo sa v unii neplati, vyratali tam len dph.

vrátim sa ešte k tomuto problému, lebo mi potom nie je jasné, prečo prístroj išiel cez Colnicu, keď je z únie? Tovar z únie nechodí cez Colnicu a faktúra za tovar sa samozdaňuje a v tom prípade sa aj uvádza inde v daňovom priznaní ako dovoz z tretích štátov. Daj vedieť, aj pre mňa by to bolo niečo nové....
maxipc
17.01.12,13:39
aj ja mám podobný prípad, chceli sme kúpiť prístroj z anglicka, aby bol nakup z EU, poslali predfakturu, tu sme zaplatili cez bu, ale platba sa vratila, pretože banka prijemcu v GB našla nejaké nezrovnalosti v nazve ich účtu. Tak sme znovu zaplatili za pristroj cez Pay Pal cez ich stránku, prístroj prišiel z Honkongu a v baliku bola faktura od čínskej firmy uplne na inú sumu, ako sme my zaplatili, oveľa nižšia. Z tej sumy sme platili clo a DPH. Pristroj bol preclený v Barci v Košiciach prepravnou firmou. Ako to teraz zaučtovať? Čo s tým rozdielom sumy? Prosím o pomoc pri tomto mojom probléme.