mskbb
22.11.11,14:37
Dobrý deň poraďáci.

Rád by som si nechal poradiť v oblasti, v ktorej som si nie veľmi istý.

V máji 2010 som si založil živnosť, na ktorú som získal finančný príspevok od ÚPSVaR. Dnes je tomu pomaly rok a pol čo podnikám a síce je to ziskové podnikanie, nie tak ako by som si predstavoval. Pár dni dozadu som však dostal ponuku pracovať na veľmi dobrom mieste, na ktoré by ma zobrali na TPP.

Chcel by som sa Vás teda opýtať ako ďalej postupovať. AK to správne chápem sú tri možnosti:
1.) zamestnať sa a popri tom ďalej pokračovať v szčo podnikaní
2.) zamestnať sa a ukončiť szčo podnikanie s tým, že pravdepodobne budem musieť vrátiť dáku časť príspevku
3.) zamestnať sa a ukončiť szčo podnikanie po uplynutí 2 rokov čiže v júni 2012.

Odhadujem že by som mal zvládať popri zamestnaní aj podnikanie a preto sa najviac prikláňam k možnosti č.1, len som si nie istý čo to obnáša - aké odvody, či to je vôbec zo zákona možné, keďže som bral príspevok a podobne.
Čo by ste mi v tejto situácii poradili?

Vopred ďakujem za odpovede.
marjankaj
22.11.11,13:41
Všetky tri možnosti prichádzajú do úvahy.
mskbb
22.11.11,17:09
Ďakujem.

Tak ja teda to zamestnanie skúsim zároveň so SZČ.
Ak som sa správne dopátral tak čo sa týka odvodov tak v ZP sa dá dohodnúť nulové poistné za SZČO keďže to bude platiť aj zamestnávateľ. Je to správne?
A čo sa týka SP tak tam (ak som to správne pochopil) pokiaľ nebudem mať hrubé príjmy zo SZČ vyššie ako 12-násobok min. mzdy tak nie som povinný platiť odvody do sociálky?

Sú tieto moje zistenia správne?