Xatora
22.11.11,17:40
Pred dvoma rokmi som bola operovaná na žlčníkové kamene. Po tejto laparoskopickej operácii je môj zdravotný stav ešte horší ako pred operáciou. Najväčšie ťažkosti mi robí neustále pálenie v ústach a vykašliavanie priesvitných hlienov z hrdla. Problémy neustupujú, ani keď držím diétu. Absolvovala som vyšetrenie u gastroenterológa – gastroskopiu s výsledkom, že sa jedná pravdepodobne o reflux žlče do žalúdka, ktorého sliznica je permanetne dráždená a zapálená. Brala som Helicid, ale nepomáha. Ak má niekto podobné ťažkosti, prosím poraďte ako sa s nimi vyrovnávate.
pasuliatko
22.11.11,17:00
akoto,že ti Helicid nepomohol?ten je na toto veľký pomocník, nájdi si dobrého internistu, gastroenterológa... nenechávaj to len tak
zvýšená kyselina to byť nemôže?
petermikuláš
01.12.11,08:48
Ihneď zmeniť gastroenterológa a to bez akéhokoľvek blbého pocitu.
buchač
01.12.11,08:51
Pred dvoma rokmi som bola operovaná na žlčníkové kamene. Po tejto laparoskopickej operácii je môj zdravotný stav ešte horší ako pred operáciou. Najväčšie ťažkosti mi robí neustále pálenie v ústach a vykašliavanie priesvitných hlienov z hrdla. Problémy neustupujú, ani keď držím diétu. Absolvovala som vyšetrenie u gastroenterológa – gastroskopiu s výsledkom, že sa jedná pravdepodobne o reflux žlče do žalúdka, ktorého sliznica je permanetne dráždená a zapálená. Brala som Helicid, ale nepomáha. Ak má niekto podobné ťažkosti, prosím poraďte ako sa s nimi vyrovnávate.

...hm .......a čo tak ešte navštíviť aj pneumológiu ....????????
legolas
01.12.11,13:01
..myslím si, že to vykašľavanie hlienov nemá nič spoločné s tým čo tu píšeš.., tu skôr prichádza do úvahy, nedostatok žlče..preto by si mala vyskúšať niečo na podporu trávenia...čo ta pankreolan? a ak to nezaberie, tak choď ku gastrologovi a pýtaj si panzytrat, alebo pantoprazol.., ten ti pomôže...
avalik
01.12.11,13:16
..myslím si, že to vykašľavanie hlienov nemá nič spoločné s tým čo tu píšeš.., tu skôr prichádza do úvahy, nedostatok žlče..preto by si mala vyskúšať niečo na podporu trávenia...čo ta pankreolan? a ak to nezaberie, tak choď ku gastrologovi a pýtaj si panzytrat, alebo pantoprazol.., ten ti pomôže...

prepac legolas za otazku, ty si lekar? odporucat konkretne lieky mi nepride vhodne

zadavatelke odporucam konzultovat problem so svojim lekarom, ak s nim nie je spokojna, nech zmeni lekara
legolas
01.12.11,14:34
..nie som lekár, ale dotyčná si pýtala radu ak má niekto také ťažkosti.., ja som jej len doporučil, aby si to prekonzultovala s odborným lekárom..a že som tam napísal aj lieky? vieš..sú dosť drahé..takže veľmi ich lekári nechcú predpisovať..., apropo...pankreolan je voľno predajný liek..., tie ostatné sú len na predpis od odborného lekára... ona nepíše že nie je spokojná s lekárom....
katalóg
02.12.11,11:00
Nemusia sa liečiť hneď ťažkosti liekmi. Je aj iná cesta. Pod odborným vedením. Najmä vhodnou úpravou stravy.
Lieky sa vekom nakopia a lekári sami vedia, že nie je ideálne brať viac ako dva lieky naraz.
Starší ľudia končia s kôpkami liekov na raňajky. Nemusí to tak vôbec skončiť.
pasuliatko
02.12.11,13:14
..myslím si, že to vykašľavanie hlienov nemá nič spoločné s tým čo tu píšeš.., tu skôr prichádza do úvahy, nedostatok žlče..preto by si mala vyskúšať niečo na podporu trávenia...čo ta pankreolan? a ak to nezaberie, tak choď ku gastrologovi a pýtaj si panzytrat, alebo pantoprazol.., ten ti pomôže...

uvedené lieky som užívala aj ja (+asi ešte 2 druhy) no žial to nezabralo... :D
danielso
02.12.11,13:45
vyskúšajte aloe vera koncentrát.Je to vyborné.Poradím na mail:daniel.sajda@centrum.sk
avalik
03.12.11,19:53
tak dnes som "konzultovala" tuto temu s gastroenterologom - z uvedeneho vyplyva, ze sa ti do zaludka dostava privela zlce.
odporucanie je jedavat castejsie a mensie mnozstva (samozrejme dieta). a tak isto ako tu uz bolo spomenute v pripade pretrvavania problemov a neriesenia zo strany lekara vyhladat ineho.
almiso
04.12.11,07:19
Ahoj! Ja robim v lekarni tak sa ti pokusim vyselektovat co dobre ti tu popisali.. Lekar urcil diagnozu-ak je spravna (netreba podcenovat lekarov) ,ten hlien je nasledkom drazdenia zaludka zlcovymi kyselinami-je to reflexna reakcia a vela s tym nespravis..Su lieky ktore by ho akurat lepsie uvolnovali ale primarne treba odstranit ten zapal. Helicid (omeprazol,pantoprazol..atd) by som uzival dalej, neviem ake su tie ostatne lieky ale treba verit ze su dobre nastavene, a ze sa to postupne upravi. S tym aloe vera by som to tiez skusil-mam to vyskusane aj ked musis byt trpezliva. Pokial si si predsa nie ista lekarom skus ineho-na potvrdenie diagnozy. Z vlastnej skusenosti dobre na zapaly zaludka a prekyslenie organizmu zabera zeleny jacmen-ak ti nezalezi na financiach, kup si kvalitny,najlepsie prasok, z ktoreho robis napoj. uzivas aj nejake ine lieky? ..aj ktore s tymto nesuvisia..na bolesti hlavy,ine diagnozy?