mertinkova
22.11.11,18:10
Dobrý večer chcela by som sa opýtať, pri zrušení živnosti - skončenie podnikania daňovníka, sa v danovom priznaní musí upravit ZD o zásoby, rezervy,závazky a pohladávky a...., Všetky závazky a pohladávky sú uhradené do dna ukončenia živnosti, ale mám aj zamestnanca ktorý bol na marodke ale rozviazali sme prac. pomer lebo sme rušili živnosť. Pred 2a pol rokom získal živnostník dotácu z úradu práce sociálnych vecí a rodiny a nakúpil náradie aby mohol vykonávat svoju činnosť - autoservis, len teraz neviem či zostali v majetku alebo isli do spotreby, keby zostali v majetku tak ako mám upraviť základ dane ked vôbec mám, veď to náradie je opotrebované. Alebo založil hned sro-čku tak by to mohol predať sro-čke ? Dakujem.
mondes
24.11.11,06:27
Zdravím Vás. Aj ja mám otázky ohľadom ukončenia živnosti. Šéf je SZČO a zároveň má aj s.r.o. K 31.12.2011 chce ukončiť živnosť. Je platcom Dph, má auto v podnikaní a aj nejaký zvyšný materiál na sklade. Ako prosím Vás máme postupovať pri ukončení živnosti? Čo s odpismi na auto? Čo s materiálom? Vďaka.
mertinkova
24.11.11,11:30
Majetok nechce predať sro-čke ?
mertinkova
24.11.11,11:33
mondes
25.11.11,06:50
Vďaka. Zaujíma ma ešte, že ak má podnikateľ auto, ktoré odpisuje, čo s ním pri ukončení živnosti. Môže ho previesť na s.r.o. resp. predať, alebo čo je výhodnejšie a čo s odpismi za auto. Vďaka.
mondes
25.11.11,10:00
Posúvam.