belphegor
23.11.11,07:39
ahojte poradaci,

momentalne chcem rozbehnut e-shop (na zaciatok cca 300 poloziek) a preto by som si rad nechal poradit aj na zaklade Vasich skusenosti ake mate skusenosti, ktoru spolocnost by ste odporucili, alebo na co si pri prenajme davat pozor, ktore funkcie su potrebne a ktore az tak nevyuzijem. Popripade, na zaklade akych kriterii sa mam rozhodovat.

dakujem
Podnikanie
23.11.11,17:49
Zdravím, 300 položiek nie je tak veľa, takže by stačilo aj nejaké jednoduchšie riešenie. Ale z dlhodobého hľadiska je lepšie mať vlastný eshop ako prenajatý. Tu je článok aké sú výhody a nevýhody: http://www.podnikanie.net/e-shop/je-lepsie-kupit-alebo-prenajat-e-shop/
pzavodny
05.12.11,20:57
Zdravim,
skuste pozriet na www.clickeshop.sk
Mozete si ho okamzite spustit a 15 dni skusat zdarma.
Atomer.sk
05.12.11,21:01
... ktore funkcie su potrebne a ktore az tak nevyuzijem ...

Zalezi od Teba ake mas poziadavky. Az potom sa na zaklade toho odporucaju funkcionality.
avalik
05.12.11,21:08
eshopy na prenajom ponukaju bezplatne testovanie na urcitu dobu ... tak sa tam zaregistruj, nahod si nejake 3 produkty, otestuj si objednavky, porovnaj jednotlive administracne systemy, porovnaj co ktory ponuka navyse.

ako prvy eshop (a zvlast s 300 polozkami) by som odporucala prenajaty ... ja som si dala prvy robit ... neskutocne nervy s upresnovanim programatorovi co kam dat ake funkcie, nieco este nevedeli robit ... nieco ze dodatocne ... za kazdu "somarinu" chceli doplatok ...

za cenu co som im zaplatila, mozem mat dalsi prenajaty eshop s "vymakanejsim" systemom a sluzbami + neustale aktualizacie na 19 rokov (pri sucasnej cene prenajmu)
mshop
07.12.11,20:24
čím ďalej tým viac čítam ako každý chce prenajať e-shop... asi sa tomu začnem venovať a e-shopy tvoriť zadarmo...
kolac
08.12.11,06:40
Nieje potreba platit za prenajom. Existuju open source riesenia eshopov, ktore si zadarmo stiahnete. Staci len webhosting, domena a nejake to "know how" ako ten eshop nastavit, co doinstalovat aby to bolo ono. Ak by bol zaujem za jednorazovy poplatok vam eshop nainstalujem a nastavim podla poziadaviek.
Atomer.sk
08.12.11,06:48
kolac: a ked bude chciet majitel eshopu nieco upravit, ma sa zacat ucit PHP?
Ono sa to moze na prvy pohlad zdat, ze open source ecommerce systemy su "zadarmo", no nie je to tak. Pokial ma eshop dobre vyzerat, a hlavne s funkcionalitami akymi treba, je potreba investovat vela casu na upravu tohto "zadarmo" riesenia. A to bud svojho casu, alebo niekoho si najat. Vo vysledku to napokon vyjde mozno aj drahsie ako tvorba eshopu s licencovanym systemom.
mshop
08.12.11,07:00
Keď to zhrnieme, za e-shop treba platiť pokiaľ daný človek s e-shopmi nepracuje a vie si ho spraviť aj sám...
Atomer.sk
08.12.11,07:07
mshop: to plati za predpokladu, ze svoj cas hodnotis na 0 Eur, a nepovazujes investiciu svojho casu za stratene peniaze. Jednoducho nikdy to nie je zadarmo.