matej37
23.11.11,08:36
Čaute, od ktorej firmy by ste mi poradili lacný, ale zároveň kvalitný e-shop (moduly atď). webareal, mibeshop? Lenže chcel by som, aby aj pekne vyzeral, myslím designovo. Môže byť aj na prenájom.

A bezplatných e-shopov je ktorý najlepší? Prestashop?


DIKY
martina833
23.11.11,11:22
Mam webareal, vyhral pretoze je za skvelu cenu, mozem si dat vlasne logo, flash do hlavicky, za co sa v inych priplaca. Ked zaplatis na rok, tak ti vytvoria dizajn zadarmo (neviem, co konkretne, ci iba logo...) Rychlo odpovedaju na otazky a neprisla som zatial na nic, co by mi chybalo. Jediny problem som mala, ked bol par dni problem s nahravanim a ukladanim (mali aj na stranke nejaky oznam) Ved si mozes vyskusat aj sam 2 tyzdne zadarmo
Skusala som este skvelyshop, mal o trochu lepsi dizan, ale odradila ma cena a priplatky za logo
marandy
24.11.11,08:50
Mne sa pozdava OpenCart. Je jednoduchy so slovenskou podoprou a free. Momentalne sa s nim hram aj ja.. Pozri moju stranku Sedacie Vaky
http://www.abcsedacievaky.sk
Joja123
02.12.11,07:50
Mozem odporucit Atomer.sk. Paci sa mi ta moznost volby, ktore moduly budem mat zapnute, a podla toho platim pouzivanie systemu. Funkcie super, a dizajnovo je to tiez fajn, no lepsie je si spravit dizajn webshopu na mieru.
http://www.atomer.sk/
kolac
02.12.11,23:09
ja pouzivam OpenCart k plnej spokojnosti, ak by si chcel mozem ti ho nastavit podla tvojich poziadaviek, doinstalovat co treba, prip. poriesit grafiku. Viac info SS alebo mail vladimir.sycev@gmail.com
BiznisWeb.sk
05.12.11,07:05
E-shop prostredníctvom prenájmu ponúkame aj my, administráciu e-shopu si môžete vyskúšať na 15dní zadarmo - http://www.biznisweb.sk/vytvorit-stranku/krok-1/
K dispozícii je 500 grafických šablón, doplnkové služby (http://www.biznisweb.sk/verzie-a-ceny/doplnkove-sluzby/), e-shop od 21,91€ bez DPH/mesačne (http://www.biznisweb.sk/verzie-a-ceny/biznisweb-maximum/)alebo od 39,90€ bez DPH/mesačne aj s doplnkovými službami (splátkový systém, onbline platby, doména .SK zdarma ...) (http://www.biznisweb.sk/verzie-a-ceny/maximum-plus/)
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať (http://www.biznisweb.sk/kontakt/).
Letko
05.12.11,07:51
Ten OpenCart - to je čo vlastne zač? Ako to funguje?
Pochopil som to tak, že si môžem urobiť zdarma vlastnú web stránku (e-obchod) a potom to hodím niekde na nejaký server?
srska
05.12.11,08:07
Letko
05.12.11,08:11
To demo som už pozeral. Len chcem vedieť, či je to len program, v ktorom si urobím e-obchod a potom to musím dať na nejaký server (kúpiť doménu + uploadnuť na nejaký server)?
srska
05.12.11,08:39
Windows Install



Upload all the files and folders to your server from the "Upload" folder.
This can be to anywhere of your choice.
e.g. /wwwroot/store or /wwwroot
For Windows make sure the following folders and files permissions allow Read and Write.

image/
image/cache/
cache/
download/
config.php
admin/config.php
Make sure you have installed a MySQL Database which has a user assigned to it
DO NOT USE YOUR ROOT USERNAME AND ROOT PASSWORD
Visit the store homepage
e.g. http://www.example.com or http://www.example.com/store/
Follow the onscreen instructions.
Delete the install directory.
Letko
05.12.11,10:12
Aha, takže je to program, v ktorom si urobím web stránku a tú potom pomocou postupu, ktorý si tu dala, nahodím na internet - anywhere of my choice :)
D.Halas
05.12.11,11:20
Samozrejme treba k tomu ziskat kvalitny hosting. Ten zadarmo nebude + konfiguracia e-shopu do stavu, v akom Vam bude vyhovovat, pravdepodobne nejaky cas potrva.
pzavodny
05.12.11,20:25
Službu na prevádzku eshopu najdete aj na www.clickeshop.sk Eshop si môžete okamžite spustiť a vyskúšať na 15 dní zdarma: http://clickeshop.sk/eshop/create/
Letko
06.12.11,05:03
Službu na prevádzku eshopu najdete aj na www.clickeshop.sk Eshop si môžete okamžite spustiť a vyskúšať na 15 dní zdarma: http://clickeshop.sk/eshop/create/

Tento vychádza aj drahšie ako napr. vyššie spomínaný opencart (cena za doménu a za hosting).
Letko
07.12.11,05:17
Včera som chcel nainštalovať OpenCart, no vyzerá to tak, že najprv musím mať doménu a web hosting, však? Nikdy som doménu nemal, ako by som teda mal postupovať? Na internete som videl rôzne ceny v rôznych krajinách. Čo by ste mi odporúčili?

Ďakujem :)
srska
07.12.11,05:24
Letko
07.12.11,05:47
Ale ako by som mohol postupovať ja? Napr. na tom superwebhostingu je pri minime Linux a PHP 5 a ja mám v PC Windows. Mohol by som to aj tak využívať na OpenCart?
knight
07.12.11,08:40
To že to beží na linuxe a php neprekáža, pre opencart potrebuješ php, ale na tom minimalnom tarife nemáš databázu, opencart by si tam nerozbehal.. Keď by som mal odporučiť slovenský hosting, tak jedine websupport, tam si môžeš naskladať tarif aký potrebuješ.

Inak čo sa týka týchto e-shopov zadarmo, ak nemáš aspoň trochu znalosti PHP, SQL a HTML tak sa do toho nepúštaj a radšej zober nejaký e-shop na prenájom. Teda ak to myslíš s e-shopom vážne, pretože takto stráviš minimálne pol roka čítaním nejakých návodov na fóre a nastavovaním e-shopu a k predaju sa pomaly nedostaneš. Alebo si niekoho nato nájmeš, a keď budeš chcieť upraviť ten shop podľa vlastných predstáv, zaplatíš rovnako ako za iné komerčné riešenia. Hovorím z vlastnej skúsenosti, mám eshop na prestashope a PHP ovládam celkom dobre a eshop som spúštal asi 3 mesiace, a stále je tam čo robiť.. Keby som si mal vybrať teraz, radšej by som išiel do prenájmu e-shopu..
adinka55
07.12.11,09:04
Ja som niekedy pouzivala toto: http://www.mrp.sk/index.php/produkty/internetovyobchod.html. Je uplne jednoduchy prepojeny s ich softom.
Letko
07.12.11,10:02
Takže to vôbec nie je také jednoduché ako to vyzerá?
Mna otvorenie eshopu ani tak veľmi nesúri, skôr sa mi páči, ako to vyzerá. Predávam veci cez eBay a keď chcem ukázať zákazníkovi ďalšie moje produkty, dám mu link na nie práve najlepšie vyzerajúcu stránku. Na eshopoch sa mi páči, že sú tam malé obrázky a pri nich ceny a keď kliknem na malý obrázok, ukážu sa mi dodatočné informácie a ďalšie fotky toho-ktorého produktu. Toto by som potreboval nejak urobiť a eshop mi z toho vychádzal ako najkrajšie riešenie.
Atomer.sk
07.12.11,15:13
Letko, ako uz poradil knight, pokial nie si zrucny v programovani (co vyzera, ze nie si), tak neries vo vlastnej rezii nejaku tvorbu, alebo upravu eshopu. Jednoducho to je strata casu.
Zub si daj spravit u zubara, pokazene auto daj do servisu, uctovnictvo uctovnicke, a eshop daj spravit firme, co sa tomu venuje. A Tebe zostane cas venovat sa dolezitym veciam okolo obchodu.
mshop
07.12.11,20:15
E-shop môžeš mať aj v pc pokiaľ si taký šikovný že si v ňom spravíš server a necháš ho non-stop zapnutý. Najlepšie je teda kúpiť doménu a hosting. E-shop mám už druhý rok a používam Prestashop. Skúšal som aj iné ale neosvedčili sa vôbec... Presta má dosť vecí premyslených a čo nieje stačí požiadať o vytvorenie modulu. Ak ešte máš záujem, ozvi sa mi na mail tomas@tbs.sk a poradím ti. Prestu ti aj zadarmo nainštalujem výmenou za spätný odkaz + na hostingu sa vieme tiež dohodnúť :)
Letko
08.12.11,04:37
Vďaka chalani, nechám si to uležať a rozhodnem sa.
Letko
09.12.11,07:26
Záver:

nakoniec som našiel na www.freewebstore.org možnosť mať 15 vecí zadara. Vyskúšam to na cca pol roka a potom sa rozhodnem, či pôjdem do toho naplno a zaplatím si stránku na mieru.
jorge01
26.01.12,00:02
Ja mám teraz prestashop -je už v preloženej Slovenskej verzii,ak máte niekto už spracované všeobecné obchodné podmienky,pošlite mi ich na email:vsetko@dozahrady.eu.
upravím si podľa seba.Ďakujem:)
marandy
03.05.12,17:13
ja pouzivam bezplatny OpenCart a som s nim spokojny. Je tam vela modulov zadarmo a najdete k nemu vsetko.
http://www.abcsedacievaky.sk/e_shop_velkost
Darina1234
03.05.12,17:21
htp:// www.i-shop.lodge.sk
mixal1
03.05.12,19:10
ja poviem iba svoj názor. Od obchodníka, ktorý využíva software zadarmo ako e-shop, nekupujem.

Ako, keď niekto nechce dať ani cent do podnikania, tak môj názor je taký, že sa nejedná o seriózne podnikanie. A viem o tom. že nie som sám v tomto názore.
Tak isto ako aj kamenná predajňa, aj e-shop jednoducho musí byť na úrovni.
mshop
03.05.12,19:15
ja poviem iba svoj názor. Od obchodníka, ktorý využíva software zadarmo ako e-shop, nekupujem.

Ako, keď niekto nechce dať ani cent do podnikania, tak môj názor je taký, že sa nejedná o seriózne podnikanie. A viem o tom. že nie som sám v tomto názore.
Tak isto ako aj kamenná predajňa, aj e-shop jednoducho musí byť na úrovni.

Väčšina e-shopov funguje na systéme zadarmo... Teda aspoň tí, ktorý sú šikovný a vedia ušetriť drahé peniaze za tvorbu e-shopu na mieru... Ten je totiž tiež väčšinou iba pred pripravený a oni ti ho upravia iba podľa požiadaviek... tak isto vieš dobre ba aj lepšie spraviť e-commerce systém ako aj systém na mieru...
mixal1
03.05.12,19:18
Väčšina e-shopov funguje na systéme zadarmo... Teda aspoň tí, ktorý sú šikovný a vedia ušetriť drahé peniaze za tvorbu e-shopu na mieru... Ten je totiž tiež väčšinou iba pred pripravený a oni ti ho upravia iba podľa požiadaviek... tak isto vieš dobre ba aj lepšie spraviť e-commerce systém ako aj systém na mieru...

mne je to jedno, nech si každý podniká ako chce. Keď niekto nechce vraziť do podnikania ani cent, a bude čakať, že 3x predražené šmejdy, kupované cez ebay alebo dealextremem, a predávané na šmejďáckom e-shope, pôjdu na dračku, je na omyle. S e-shopom je totiž viacej práce ako s kamennou predajňou. Ono to tak nevyzerá, ale viem o čom hovorím.
mshop
03.05.12,19:24
mne je to jedno, nech si každý podniká ako chce. Keď niekto nechce vraziť do podnikania ani cent, a bude čakať, že 3x predražené šmejdy, kupované cez ebay alebo dealextremem, a predávané na šmejďáckom e-shope, pôjdu na dračku, je na omyle. S e-shopom je totiž viacej práce ako s kamennou predajňou. Ono to tak nevyzerá, ale viem o čom hovorím.

Viem o čom hovoríš...Ja som zo začiatku bral e-shop len ako bokovku... Beží na bezplatnom systéme a rozbehol sa praktický sám... Dokonca má lepšie seo než namieru roberná stránka môjho dodávateľa ;) a to že niekto nechce vyhodiť peniaze za systém na mieru neznamená, že ušetrené peniaze nedá na prerobenie vzhľadu stránky prípadne reklamu...
A s tým že nenakupuješ v systémoch zadarmo... V to zas až tak veľa ľudí neverí... Pre Slováka je priorita nízka cena za vysokú kvalitu... Nikto sa nepozerá čo máš alebo nemáš v pätičke stránky...
D.Halas
03.05.12,19:37
E-shop zadarmo je samozrejme iluziou, vzdy su s nim spojene vydavky.
Ak sa clovek rozhodne pre bezplatny system, musi ratat s vydavkami na graficke a technicke upravy alebo do tvorby shopu vrazit velke mnozstvo casu a cas su peniaze.
Je to len o tom, ci tehcnicku stranku zabezpeci sam, alebo si najme niekoho, kto ma s podobnou pracou skusenosti.
Ak sa rozhodne si niekoho najat, je to uz len o vybere niekoho, kto ponuka prijatelny pomer cena/kvalita sluzieb.
Dáša_
04.05.12,04:34
ja poviem iba svoj názor. Od obchodníka, ktorý využíva software zadarmo ako e-shop, nekupujem.

Ako, keď niekto nechce dať ani cent do podnikania, tak môj názor je taký, že sa nejedná o seriózne podnikanie. A viem o tom. že nie som sám v tomto názore.
Tak isto ako aj kamenná predajňa, aj e-shop jednoducho musí byť na úrovni.

som si istá, že 99% zákazníkov nezaujíma, aký sw obchod používa. Ani ich nenapadne zisťovať to. Dokonca sú potešení, keď obchody používajú rovnaké prostredie, lebo sa nemusia namáhať s hľadaním toho a toho. Úplne najhoršie je, keď narazim na obchod, ktorý je úžasne "premakaný". Akurát nič nie je tam, kde očakávam
lubica2403
10.05.12,07:53
som si istá, že 99% zákazníkov nezaujíma, aký sw obchod používa. Ani ich nenapadne zisťovať to. Dokonca sú potešení, keď obchody používajú rovnaké prostredie, lebo sa nemusia namáhať s hľadaním toho a toho. Úplne najhoršie je, keď narazim na obchod, ktorý je úžasne "premakaný". Akurát nič nie je tam, kde očakávam


S tým celkom nesúhlasím. Samozrejme ma nezaujíma, aký sw obchod používa. Zaujíma ma ale , ako obchod vyzerá a ako stránka funguje. Je kopec obchodov, kde je dizajn absolútne fádny, ničím nezaujme a vôbec ma neláka "trochu sa tam poprehrabávať" Sú ale zas také, kde to priam volá, tu si niečo objednaj :-) A nie je to len dizajnom samozrejme. Niekde stráviš 5 minút, kým vôbec nájdeš možnosť ako vyhľadať nejakú konkrétnu vec. A niekde máš všetko usporiadané prehľadne, prakticky a nakupovanie je maximálne jednoduché a pohodlné.
Preto som osobne toho názoru, že vytvorenie e-shopu je lepšie prenechať odborníkom . Jednak majú v tejto oblasti asi viac skúseností ako ja a potom - mne zostane viac času na iné veci súvisiace s vytvorením a prevádzkou e-shopu .
Máme asi všetci svoje skúsenosti - ani doma si väčšina z nás nestavia garáž sám,ale zavolá murára :-)
Zewa
03.06.12,23:03
mne sa pozdava system Contao s platformou pre e-shop Isotope e-Commerce
mam v nom vytvoreny e-shop a som maximalne spokojny.
je to jednoduchy open source
LOMOZ o.z.
28.10.12,11:26
Z obchodov na prenajom mozem odporucit http://webaster.sk/ , cena je v pohode, moznosti upravy grafiky su velmi velke a jednoducho sa ovlada. :)
Mato133
29.10.12,11:25
lacný a kvalitný ???...no buď to bude lacné alebo kvalitné :) a pokiaľ ide o opensource cms tak určite prestashop podľa mňa jeden z najprepracovanejších systémov či už z hľadiska administrácie, front/back office, modulov atď. samozrejme v takom prípade je potrebný čas na to aby si sa v tom naučil robiť a všetko nastavil podľa seba ale nie je to nič zložité dosť intuitívny systém...alebo si treba pripraviť peňaženku a zaplatiť za vypracovanie čo podľa mňa je úplne zbytočné aspoň na začiatok....hosting a doména veľmi dobré teda najlepšie skúsenosti mám s wbsupport :)
blavaciko
29.10.12,13:43
websupport ma hlavne velmi dobru zakaznicku podporu, castokrat aj v nedelu tam niekto sedi ochotny poradit ;)
turbo21
15.11.12,06:36
ahoj

vedeli by ste mi niekto poradit potrebujem firmu ktoram mi bude vediet spravit import cez xml ale aj nahratim velkosti tovaru a roznymi farbami je to zlozitejsie preto ze sa to musi nakombinovat.chcel som povodne eshop cez webareal ale nevedia mi naimportovat aj rozne velkosti tovaru da sa to jedine cez ciselniky a to je strasne zllhave pri vadsom pocte produktov.jednalo by sa o predaj oblecenia.viete mi nieco odporucit???momentalne zvazujem clickeshop.