stano_b
23.11.11,08:45
Poradte,
ktory mzdovy software najlepsie riesi subeh pracovncych pomerov hlavny a vedlajsi, hlavny + dohody .
Ako to potom prebieha? su dve vyplatne pasky alebo jedna ...
KEJKA
23.11.11,10:48
OLYMP - 2 výplatné pásky, súbeh rieši bez problémov.
stano_b
23.11.11,11:25
jasne dve pasky: na jednej iba vypocet soc. poistneho bez zdravotneho poi a bez dane???
potom na druhej paske je vypocitana dan a zdr. poi. a tak cista mzda???
KEJKA
23.11.11,11:43
na každej páske je samostatne HM, odvody, daň, ČM pdľa typu PP.
odpočet NČZD tak, aby súčet na oboch páskach neprekročil limit.
Jana Motyčková
23.11.11,11:52
Aj my to máme v softe vyriešené - SOMI Trenčín.
stano_b
23.11.11,14:12
na každej páske je samostatne HM, odvody, daň, ČM pdľa typu PP.
odpočet NČZD tak, aby súčet na oboch páskach neprekročil limit.

Na kazdej paske je samostatne vycislena dan???
Ved to je ZLE, dan sa ma vypocitat predsa z uhrnu vsetkych prijmov v mesiaci u toho isteho zamestnavatela - paragraf 35, tak sa pise v zakone o dani.
A to delenie NCZD sa mi zda tiez take nie velmi vhodne, citim za tym kopec problemov v potvrdeniach o zdanit mzde a podobne ...
stano_b
23.11.11,14:14
Aj my to máme v softe vyriešené - SOMI Trenčín.

A ako to riesi SOMI ??? dve pasky, dve dane? Alebo dve pasky a iba na jednej dan?
KEJKA
23.11.11,14:24
Na kazdej paske je samostatne vycislena dan???
Ved to je ZLE, dan sa ma vypocitat predsa z uhrnu vsetkych prijmov v mesiaci u toho isteho zamestnavatela - paragraf 35, tak sa pise v zakone o dani.
A to delenie NCZD sa mi zda tiez take nie velmi vhodne, citim za tym kopec problemov v potvrdeniach o zdanit mzde a podobne ...
robí to správne. A vdaka súbežnému PP vyhotoví len jeden prehľad = potvrdenie o príjme. Mám to odskúšané z minulého roka. nechcelo sa mi to rozpisovať podrobne. jediná nevýhoda je, že robí dve pásky, chcela by som len jednu, ale to OLYMP robí len v určitých prípadoch.
Dve dane sú vtedy, ak je mzda, resp, odmena vyššia ako nezdaniteľná suma, uvediem príklad
1.
HPP=396, páska 396-296=100 ZD, daň 19
DVP=200, páska 200 ZD, dan 38
spolu daň 57

2. HPP=200. páska 200-296, ZD=0, daň nula
DVP=396, páska 396-96, ZD 300, dan=57

takže na páskach môže a nemusí byť vyčíslená daň, závisí od výšky odmeny, výsledok je však rovnako správny.
čísla sú zjednodušené, slúžia len na ilustráciu.
stano_b
23.11.11,15:07
robí to správne. A vdaka súbežnému PP vyhotoví len jeden prehľad = potvrdenie o príjme. Mám to odskúšané z minulého roka. nechcelo sa mi to rozpisovať podrobne. jediná nevýhoda je, že robí dve pásky, chcela by som len jednu, ale to OLYMP robí len v určitých prípadoch.
Dve dane sú vtedy, ak je mzda, resp, odmena vyššia ako nezdaniteľná suma, uvediem príklad
1.
HPP=396, páska 396-296=100 ZD, daň 19
DVP=200, páska 200 ZD, dan 38
spolu daň 57

2. HPP=200. páska 200-296, ZD=0, daň nula
DVP=396, páska 396-96, ZD 300, dan=57

takže na páskach môže a nemusí byť vyčíslená daň, závisí od výšky odmeny, výsledok je však rovnako správny.
čísla sú zjednodušené, slúžia len na ilustráciu.


ano ilistracne cisla sa vhodne zaokruhluju ale ked zakl. dane bude na centy a vstupi do toho zaokruhlenie dane nadol tak hned mame rozdiel - sice iba o centik nizsiu dan ale ako zadrapka pre danovu kontrolu to postaci ...

Ale co je podstatne:
zakon o dani par. 35 jasne hovori:

citat....Zdaniteľnou mzdou je úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej
činnosti zúčtovaných a vyplatených zamestnancovi za kalendárny mesiac...

teda by zamestnanec nemal mat dva zaklady dane a 2x vypocitavanu dan v jednom mesiaci u toho isteho zamestnavatela.

Je niekde daaky vyklad alebo usmernenie, ze dan mozem vypocitat v jednom mesiaci aj x-krat a x krat zaokruhlit nadol ???
KEJKA
23.11.11,15:13
ano ilistracne cisla sa vhodne zaokruhluju ale ked zakl. dane bude na centy a vstupi do toho zaokruhlenie dane nadol tak hned mame rozdiel - sice iba o centik nizsiu dan ale ako zadrapka pre danovu kontrolu to postaci ...

Ale co je podstatne:
zakon o dani par. 35 jasne hovori:

citat....Zdaniteľnou mzdou je úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej
činnosti zúčtovaných a vyplatených zamestnancovi za kalendárny mesiac...

teda by zamestnanec nemal mat dva zaklady dane a 2x vypocitavanu dan v jednom mesiaci u toho isteho zamestnavatela.

Je niekde daky vyklad alebo usmernenie, ze dan mozem vypocitat v jednom mesiaci aj x-krat a x krat zaokruhlit nadol ???

ja som to prerátavala cez súčet HM, odpočtu NČZD a nikdy mi nevyšiel ani centový rozdiel. možno je to tým, že mzda je okrúhle číslo, ale podľa popisu výpočtu dane OLYMP top má vyriešené v zmysle zákona.
Podľa mňa to ten OLYMP len evidenčne člení na dve pásky, matematicky mi to vždy sedelo.
Takže ak by rozdiel bol, daňová kontrola by sa zadrapiť mohla, zatiaľ nemá do čoho.
dve pásky zakázané nie sú. Ale opakujem, chcela by som aby robil jednu pásku.
stano_b
23.11.11,18:25
Dve pasky su predpokladam z dovodu soc. poistovne, ktora chce mat samostatne vypocitane a aj nahlasene na mesacnom vykaze tieto subezne prac. pomery ...

A obavam, ze danova kontrola sa sa ma do coho zadrapit, je to prave ten 2 krat prevedeny vypocet dane ...

A co zdrav. poi. ak je subeh hlavneho a neakeho vedlajsieho PP? Spocitat VZ z oboch PP a tak uplatnit max. VZ a vypocitat poistne ???
KEJKA
23.11.11,18:30
nemám dva subežne PP s povinnosťou ZP, tak neviem.
Vždy je HPP+dohoda.
Jana Motyčková
24.11.11,06:57
A ako to riesi SOMI ??? dve pasky, dve dane? Alebo dve pasky a iba na jednej dan?
Máme dve pásky, daň ale uvádzame len na jednej, pričom ale pri výpočte zohľadňujeme aj druhý príjem a na páske je informácia aj o tomto druhom príjme. Potvrdenie na daňové účely ide jedno- je viazané na rodné číslo, nie na osobné číslo. Zdravotné poistenie ale mám uvedené v oboch páskach, ale zase počítané (zaokrúhlené a maximum) je dohromady a potom je rozdelené v pomere podľa výšky VZ do jednotlivých pások - je to tak aj z dôvodu rozúčtovania. Na výkaze preddavkov na ZP je len jeden riadok, tiež ide jedno potvrdenie na konci roka (ak sa ešte budú dávať).