janapill
23.11.11,09:34
Prosím Vás vie mi niekto poradiť,
- spoločníci sa rozhodli zrušiť v.o.s. Môžem napísať na súd návrh na zrušenie v.o.s niečo v tom zmysle, že spoločnosť už cca 2roky nevyvíja žiadnu ekonomickú činnosť, záväzky voči DU,SP a ZP má vysporiadané. Ostali tam akurát nejaké pohľadávky a záväzky voči dodávateľom aj spoločníkom. Majetok(myslím tým autá,náradia a pod.) už tiež nemá, rozpredali to a menšie náradia si rozdelili spoločníci.
K tomu návrhu treba aj niečo priložiť nejaké dokumenty príp. aj niečo overiť??
- a ešte mám jednu otázku, konateľ s.r.o. dal na súd návrh na konkurz ale treba tam ešte doložiť nejakú individuálnu účtovnú závierku, to má byť aká??? My sme tuším dokladali k 29.7.2011.
ĎAKUJEEEM
KEJKA
23.11.11,10:30
individuálna RUZ je riadna alebo mimoriadna RUZ, t.j. Súvaha, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k určitému dňu
31.12.
29.7. - ak je to dátum predchádzajúci vstupu do likvidácie, začatia konkurzu......
betka
23.11.11,10:57
Správa daní a poplatkov

§ 33
Postup pri ukončení činnosti
(http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-01-05-2011-a.html#hore)

(1) Správca dane pri zistení, že daňový subjekt prestal vykonávať činnosť alebo poberať príjmy podliehajúce dani, urobí opatrenia potrebné na urýchlené určenie dane a na vybranie daňových nedoplatkov na všetkých daniach za celú dobu jeho činnosti, za ktorú plynuli príjmy podliehajúce zdaneniu.

(2) Daňový subjekt zapísaný v obchodnom registri je povinný predložiť súčasne s návrhom na výmaz z obchodného registra súhlas správcu dane k návrhu na výmaz z obchodného registra. Tento súhlas je daňový subjekt povinný si od správcu dane vyžiadať.

(3) Správca dane vydá súhlas s výmazom podľa odseku 2, ak nemá voči daňovému subjektu pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 65b.
janapill
29.11.11,18:14
Ďakujem za odpovede.
A prosím Vás, ak zajtra chceme podať na súd návrh na konkurz tak účt.závierku podávam k tomuto dňu?? t.j.30.11.11??? a mám zaškrtnúť že to je mimoriadna účt.závierka??? Ďakujem
KEJKA
29.11.11,19:02
podľa toho, ako to súd zapíše. Ak zapíše vstup do konkurzu dňom 1.12.2011, tak mimoriadnu RUZ urobiš k 30.11.2011 /deň predchádzajúci/
janapill
07.02.12,09:02
Ahojte,
prosím Vás neviete ako to je, ak chceme dať firmu na konkurz, ale už druhý krát nám z Obch.súdu vrátili, že treba doplniť mimoriadnu účtovnú závierku????
Naposledy som prikladala k tomu návrhu na konkurz súvahu, výkaz ziskov a strát aj poznámky a dali sme k 30.11.11, lebo tak išiel konateľ firmy to podať.
Nemáte s tým niekto skúsenosti??
Ďakujem
KEJKA
07.02.12,14:31
ak bol návrh k 30.11.
tak mimoriadna musí byť označená ako mimoriadna a k dátumu 29.11..........tak ste to urobili?
janapill
08.02.12,12:31
ak bol návrh k 30.11.
tak mimoriadna musí byť označená ako mimoriadna a k dátumu 29.11..........tak ste to urobili?

áno
a treba k tomu priložiť aj riadnu??? Mám v tom poriadny hokej :)
KEJKA
08.02.12,15:20
a akú riadnu?
janapill
08.02.12,21:06
na internete som našla toto:
Ak dlžník účtuje podľa zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov, k návrhu je povinný pripojiť aj riadnu individuálnu účtovnú závierku spolu s mimoriadnou individuálnou účtovnou závierkou, ak bola vyhotovená neskôr ako posledná riadna individuálna účtovná závierka; ak bola individuálna účtovná závierka predmetom overovania audítorom, k návrhu je povinný pripojiť aj správu audítora.
Tak ako teraz?? Mali sme tam dať riadnu napr.k 31.12.10 a mimoriadnu k tomu 30.11.11?? Chápem to správne??
KEJKA
08.02.12,23:06
aha, nerobím konkurzy, tak neviem.
Riadna je vždy k 31.12. alebo ku koncu hospodárskeho roka, ak máte.
takže riadna k 31.12.2010 a mimoriadna k 30.11.2011, lebo bola urobená neskôr ako posledná riadna.