Ericsoft
23.11.11,10:45
Ahojte, skončil mi leasing a chystám sa zmeniť vlastníka auta mňa, no medzi tým som sa sťahoval a mám nový trvalý pobyt. Dnes som sa dozvedel že som bol povinný túto zmenu nahlásiť na polícii do 15dní od zmeny, a teraz mi vraj za to hrozí pokuta :D Dá sa tomu vyhnúť a o akú sumu ide a kto mi ju dá?

Zároveň sa opýtam, auto mám písané na firmu, no nikdy som ho do firmy nevložil ani nepoužíval na firemné účely. Nevadí to že ho mám takto evidované?
Nokerla
23.11.11,11:15
Pokutu Ti da DI alebo aj policia na ceste pri kontrole, nakolko oni si vedia zistit vsetko o tom aute.
milenia
23.11.11,11:33
Problem moze nastat, ak Vas zastavia policajti a budete mat obciansky s novym pobytom a technicak so starym :-) ja som auto tiez prehlasila asi az po 3 mesiacoch, ale pokutu mi nedali :-)
Ericsoft
23.11.11,12:07
No ja som bol v tom že auto patrilo leasingovke, dokonca ma aj viac krát zastavili a nič.. a povedali ti že si to mala nahlásiť, alebo vôbec nič nepovedali? Odkiaľ vedia kedy si zmenila pobyt?
Nokerla
25.11.11,12:34
odkial to vedia?...OP
buchač
25.11.11,12:53
Ahojte, skončil mi leasing a chystám sa zmeniť vlastníka auta mňa, no medzi tým som sa sťahoval a mám nový trvalý pobyt. Dnes som sa dozvedel že som bol povinný túto zmenu nahlásiť na polícii do 15dní od zmeny, a teraz mi vraj za to hrozí pokuta :D Dá sa tomu vyhnúť a o akú sumu ide a kto mi ju dá?

Zároveň sa opýtam, auto mám písané na firmu, no nikdy som ho do firmy nevložil ani nepoužíval na firemné účely. Nevadí to že ho mám takto evidované?

...tu ani tak nejde o tú pokutu ....

Skôr sa jedná o nasledovné sankcie ...tu je pes zakopaný ...


Poplatky za kontrolu originality:

Kontrola originality sa vykoná na náklady prevádzkovateľa vozidla. Kedže ceny kontroly originality nie sú regulované, majú pre oprávnené pracoviská kontroly originality odporúčajúci charakter. Rozpätie cien môže byť veľmi veľké.

http://automix.atlas.sk/legislativa/654793/kontrola-originality-vozidla

...a nespomínam už stratu času , nervov .....

Samozrejme , že nasleduje aj STK a EK ...

...takže ????
Ericsoft
28.11.11,05:44
Tému môžete zavrieť, mám to vybavené bez pokuty bez všetkého.