eurocitt
23.11.11,14:04
Dobrý deň,
Sme dvaja mladí ľudia (študenti), ktorí by chceli zorganizovať ples.
Základné kroky pri organizovaní plesu ( tým nemyslím, ako zabezpečenie plesu, strava atď) ale ako postupovať, kde, komu to nahlásiť proste od začiatku.
Čo všetko je pri organizácii potrebné z hľadiska účtovníctva?
Ako celý ples vydokladovať?
Či môžme ples zorganizovať ako fyzické osoby?
Či je potrebné platiť SOZA za hudobnú produkciu na plese?
Aká je najvhodnejšia a najvýhodnejšia cesta pri organizácii plesu (napr: otovriť si živnosť, založiť si neziskovú org. atď) ?
eurocitt
23.11.11,13:21
prosím praktické rady zo života:)
mattto
23.11.11,17:58
nenapísal si, či chcete zorganizovať jeden ples alebo organizovať plesy. Ak jeden ples, nejde o podnikanie, tým pádom nemáš účtovníctvo, nič nikde nenahlasuješ, nedokladuješ, nezakladáš živnosť, SOZU nech si rieši DJ, resp. skupina, ktorá bude hrať
paťuška
24.11.11,12:01
nenapísal si, či chcete zorganizovať jeden ples alebo organizovať plesy. Ak jeden ples, nejde o podnikanie, tým pádom nemáš účtovníctvo, nič nikde nenahlasuješ, nedokladuješ, nezakladáš živnosť, SOZU nech si rieši DJ, resp. skupina, ktorá bude hrať
omyl SOZU uhrádza usporiadateľ...
Dáša_
24.11.11,12:31
no takto poviem - pred pár rokmi (2-3) dozadu sme organizovali Anna bál. Ako prvé sa nanominovali colníci - aký alkohol sa predáva, či máme povolenia... Vzápätí na to sa objavil DU, ako to je s registračnými pokladňami. Takže tak. Skúsenosť z praxe. Je to samozrejme výnimka, išlo o udania. A na plese sa zvyčajne už nepredáva, je to zvyčajne zahrnuté v cene vstupenky.
eurocitt
26.11.11,11:44
áno jedná sa len o jeden ples,na ktorý sa budú predávať lístky. Takže ja si len tak môžem spraviť ples, bez žiadneho účtovníctva a predávať lístky naň?
eurocitt
26.11.11,11:47
Takže môžem, spraviť ples bez toho aby som mala na to nejaké povolenie, pretože ako už píšeš, tak na plese sa predávať nebude, teda bude predávať alkohol a to už len v bare, ktorý sídli v tej miestnosti kde sa bude ples organizovať, takže s tým mi nič nemáme. V cene vstupenky bude občerstvenie a fľaša vína. S lístkami je to ako? ak ich chcem predávať?