Meichan
23.11.11,14:18
Dobrý deň. Máte niekto skúsenosti s platením cez PayPal?
misomiso
23.11.11,13:32
Mame.
Dubak2000
23.11.11,13:55
ano mam, pouzivam obcas. a aka je otazka?
srska
23.11.11,13:57
Mame.som rád, že píšeš v mn. čísle:)
Meichan
23.11.11,15:33
Podľa vás sa to oplatí? Máte aj nejaké negatívne skúsenosti?
misomiso
23.11.11,19:29
Ci sa to oplati alebo neoplati - zalezi, za co platis :)
tomcop
23.11.11,19:52
len pozitivna skusenost, super vec na platenie...vyuzivam vzdy,ked je na vyber,nemusis na danej stranke zadavat cislo karty,co je urcite bezpecnejsie
Internetový marketing
24.11.11,07:58
Zo strany platcu je to obycajna platobna brana ako x dalsich a funguje v poriadku, bez rizik. Zo strany prijemcu penazi uz je to horsie, lebo PayPal si berie dost vysoke percenta z platby + ak konvertujete na inu menu, napr. na ceske koruny, tak maju dost zly kurz.
misomiso
24.11.11,10:31
Prijmanie platieb cez PP ja trocha drahsie ako platobnymi kartami, ale funguje zasa spolahlivejsie.
Podnikanie
02.12.11,17:12
Keď ti pribudne na účet niekoľko tisíc eur v krátkom čase, tak ti ho môžu zablokovať. Ináč super platobný procesor
solvent.sk
03.12.11,13:57
pozdravujem vas ..

chcel by som sa spytat .. ako to je s prijimanim penazi - platbami za faktury .. ak mne niekto posle Paypalom peniaze, aky tam je poplatok ?? je mozne, ze to bude prevysovat aj 10 % ??

dalej sa chcem spytat, ci mate skusenosti aj s inymi moznostami platieb:

Moneybookers
AlertPay
Western Union

Kde by boli najnižšie poplatky?? Potrebujem si dať vyplatiť províziu za spoluprácu zo zahraničnej (americkej) firmy a hľadám najlepšie riešenie .. Posielajú len cez Paypal, Moneybookers, AlertPay a Western Union ..

Vďaka za odpoveď :-)
SamuelSK
03.12.11,14:04
Poplatky ma Paypal nehorazne, no stale lepsie ako Western Union..
Paypal ma poplatok okolo 3.4% za prijatu platbu, je to na ich stranke presnejsie.
(inac aj ebay ma extremne poplatky, nechapem co ich ludia vyuzivaju stale..)
Vybrat z Paypalu to bude potom uz len za 2 eura.

Zalezi od toho kolko a za aku cinnost (pozor, nie kazdy dovoluje prijimat platby za akukolvek cinnost, mozu ta zablokovat a ktovie ci ti pustia peniaze - treba si precitat podmienky)

Budu posielat v USD ? (pozor na zmenarenske poplatky, tie mozu byt vo velmi blbom kurze, alebo priblizne v normalnom, no zavedu 2% poplatok za zmenu, tazko sa to da obsit, ak vobec - netusim, no len aby si vedel)
solvent.sk
03.12.11,14:16
ako je to overene, stovky ludi si tak dava vyplacat peniaze od tej firmy ako to chcem spravit aj ja ..

bude to vyplacane v USD z ich strany ..

len, zaraza ma jedna vec, co tu ktosi napisal, ze ak pribudne v kratkom case niekolko tisic tak mozu zablokovat ucet .. preboha, ved ja nejdem robit odrby, chcem si nechat vyplatit co mi patri a nebudem predsa jednu sumu davat vyplacat na 10 x :-)

cize, ostatne sposoby co som uviedol, asi velmi neodporucas .. paypal bude zrejme najbezpecnejsi a najlacnejsi a zrejme aj najrychlejsi ..
SamuelSK
03.12.11,16:12
No ak prijmes okolo 2-3 tisic eur ci usd, tak tak ci tak ti zablokuju ucet a overia totoznosti (budu chciet minimalne fotu/scan obcianskeho myslim) - to je rutina, aby sa tam neprali peniaze, avsak potom ho odblokuju (ani sa nebudu pytat odkial su tie peniaze podla mna) a mozes ficat dalej..
AlertPay nepoznam, tak neviem a Moneybookers som davno tiez pouzival na online nakup a myslim ze tam je to este o nieco vyhodnejsie ako u paypal, mozem sa pozriet ak chces, mas tam uz ucet? (ak nie, mozem ti dat moj affiliate link :D a potom ti poslem 1/2 ak vies co myslim..)
solvent.sk
03.12.11,17:41
kludne mi mozes poslat na info@solvent.sk link na affiliate - nemam tam ucet .. ja sa tomu povenujem najblizsie dni .. ide o to aby to bolo bezpecne a co najnizsie poplatky ..
dalid
29.12.11,05:32
Nechcem zakladat novu temu, preto posuvam tuto temu hore s mojou otazkou.
Mam problem zaplatit cez Paypal. Doteraz vsetko islo OK, posledna platba cez PP bola realizovana 23.12.2011. Dnes ale na ebay po poslednom kroku pri plateni skončim s haskou, ze poziadavka nemohla byt spracovana... Error code 10417
Po presmerovani na PP dostanem info o chybe:

You have requested an outdated version of PayPal. This error often results from the use of bookmarks.


Viete mi niekto poradit co s tym? Skusal som to zaplatit z dvoch PC, dokonca aj cez mobilnu aplikaciu, ale platba proste neodide... :(

Vdaka za kazdu radu!
miguel.santoro
29.12.11,07:01
Len pozitívne skúsenosti. Už som zopárkrát platil týmto spôsobom, a všetko prebehlo v poriadku.
Letko
29.12.11,07:15
Nechcem zakladat novu temu, preto posuvam tuto temu hore s mojou otazkou.
Mam problem zaplatit cez Paypal. Doteraz vsetko islo OK, posledna platba cez PP bola realizovana 23.12.2011. Dnes ale na ebay po poslednom kroku pri plateni skončim s haskou, ze poziadavka nemohla byt spracovana... Error code 10417
Po presmerovani na PP dostanem info o chybe:

You have requested an outdated version of PayPal. This error often results from the use of bookmarks.


Viete mi niekto poradit co s tym? Skusal som to zaplatit z dvoch PC, dokonca aj cez mobilnu aplikaciu, ale platba proste neodide... :(

Vdaka za kazdu radu!

Skús vymazať históriu v prehliadači a vyskúšať platbu opäť. Vymazať môžeš kláv. skratkou Ctrl + Shift + Delete.
dalid
29.12.11,07:36
Letko - zmazanie historie nepomohlo :( , ALE na hotline Sl. sporiteľne som sa dozvedel, ze od 27.12.2011 menili nastavenia na platby kartami na internete tak, aby sa vzdy musel zadavat CSV kod. Ten sice je na PP zadany, ale mozne, ze zmeny co SLSP urobila v nastaveniach pre internetove platby stale nejako blokuju platby PP :(.
Pani na linke mi este poradila poziadat o vymenu platobnej karty - hlavna vec, ze mi ju menili pred mesiacom, kedza stara bola platna do 11/2011.. Predpokladam, ze ma budu chciet za to samozrejme skesovat, kedze to bude "akoze" na ziadost zakaznika...
Alebo pockat par dni a skusit zaplatit po novom roku, lebo "mozno to uz pojde".

Podla toto mi vyplyva, ze nikto kto ma kartu vydanu Slovenskou sporitelnou v tychto dnoch nic nezaplati cez PayPal!!!

Vyborne, asi nastal cas pre prvy negativny feedback na ebay, vdaka mojej banke.
Zajtra idem na pobocku robit prievan.. asi si sice nepomozem, ale aspon niekoho naser**m, tak ako banka mna :mad:
Letko
29.12.11,07:48
Na tvojom mieste kontaktujem predajcu s opisom problému. Škoda, že na PayPale nemáš nejaké voľné prostriedky.
Potom máš ešte jednu možnosť, no je drahšia a to taká, že mu zaplatíš prevodom na účet, no poplatky sú dosť vysoké.
A aj keby si si dal žiadosť o vydanie novej karty, budeš si za ňou musieť počkať 1 - 2 týždne. (zo skúsensti z TB cca 10 dní)
dalid
29.12.11,08:00
Predajcu som rano kontaktoval, ale to som este nevedel, ze banka zmenila nastavenie pre platby na internete... Kedze je z Koreji, tak asi az zajtra od neho dostanem nejaku odpoved..
Ani som nevedel, ze sa na PP ucte daju nechat volne prostriedky.. No teraz ich tam aj tak nedokazem poukazat... :(
Vdaka za radu.
katuliK1986
29.12.11,08:12
Mam presne ten isty problem. objednala som si na ebay tovar a nemohla som zaplatit. presne, slsp to blokuje, lebo obchodnik nevyzaduje CVV kod. neviem, ci to vobec este pojde s takymto obmedzenim. cez ebay ti nikto nechce overit CVV kod. asi som so slsp skoncila, prechadzam do inej banky, ktora neblokuje moje transakcie, ale vytocilo ma to riadne. keby aspon klientov informovali o tomto ich zamere este pred blokaciou. predajca mi neodpisuje, ze ako to vyriesime, tak cakam :-(
dalid
29.12.11,08:18
Som presne v tej iste situacii... Treba aspon zavolat na hotline SLSP a nech to eviduju ako staznost, aspon to budu riesit..
Inak poziadavku na zadavanie CVV kodu vraj dostali od kartovych spolocnosti, takze je mozne, ze casom toto iste zavedu aj ine banky... :(
Letko
29.12.11,08:19
Keby ste boli z BJ, tak by som vám mohol za kofolu presunúť peniaze na váš paypal účet a vy by ste to mohli potom zaplatiť z paypalu a mne dať tie peniaze napr. v hotovosti. Ale takto je to riskantné pre vás i pre mňa.
katuliK1986
29.12.11,08:21
volala som na hotlinku a dala to ako staznost, ze toto proste robit nemozu, blokovat mi peniaze a este k tomu bez predosleho informovania o zmene stavu.
dalid
29.12.11,08:24
Som presne v tej iste situacii...  Treba aspon zavolat na hotline SLSP a nech to eviduju ako staznost, aspon to budu riesit..
Inak poziadavku na zadavanie CVV kodu vraj dostali od kartovych spolocnosti, takze je mozne, ze casom toto iste zavedu aj ine banky... :(
dalid
29.12.11,09:08
Nie je to moj prispevok, nasiel som to inom fore, dufam, ze sa autor neurazi ked jeho informacie zverejnim aj tu:

Stanovisko zo SLSP:
dakujeme za Vas prejaveny zaujem o vyuzitie sluzieb Slovenskej sporitelne. Slovenska sporitelna,a.s. z dovodu zvysenia bezpecnosti platieb prostredníctvom platobnych kariet na Internetovych portaloch ziada klientov, aby pri plateni zadavali aj CVC alebo CVV kod (trojcislie na zadnej strane platobnej karty). V pripade, ze internetovy predajca tento udaj od klienta pri nakupe tovaru alebo sluzby nepozaduje, resp. ak internetova transakcia tento udaj neobsahuje, banka nezrealizuje danu platbu. Cielom tohto bezpecnostneho opatrenia je maximalna ochrana klienta. Banka k tomuto kroku pristupila na zaklade odporucania kartovych spolocnosti Visa a Master Card. Odporucam Vam obratit sa na spolocnost Pay Pal, aby platbu do SLSP,a.s. posielala aj s CVC alebo CVV kodom.

Stanovisko z PayPal:
I have reviewed your emails and can confirm that if you
MasterCard issuer requires that PayPal send a CVV2 request with each
transaction and they are unable to disable this feature, I regret to
confirm that you may not be able to continue to complete payments from your MasterCard, via PayPal
Letko
30.12.11,08:46
dalid
30.12.11,12:25
KoxXxo
30.12.11,16:37
sway
25.01.12,09:38
Prosím viete mi niekto poradiť chcem cez PayPal poslať peniaze z karty na účet a nijako o neviem zrealizovať... našla som len možnosť poslať peniaze na email... kde sa dá zadať číslo účtu na ktorý chcem peniaze poslať? - som moc slabá v angline a neviem sa vymotať... ak by mal niekto čas alebo link na slovenský návod... lúskam na nete a nenachádzam... dk...
Letko
25.01.12,09:47
Prosím viete mi niekto poradiť chcem cez PayPal poslať peniaze z karty na účet a nijako o neviem zrealizovať... našla som len možnosť poslať peniaze na email... kde sa dá zadať číslo účtu na ktorý chcem peniaze poslať? - som moc slabá v angline a neviem sa vymotať... ak by mal niekto čas alebo link na slovenský návod... lúskam na nete a nenachádzam... dk...

Čo ja zatiaľ viem z môjho používania, peniaze sa posielajú na emailovu adresu príjemcu, ktorý má k svojej adrese priradený účet PayPal. Potom sa už dajú peniaze poslať len na svoj účet, ktorý máš priradený k svojmu PayPalu.
Ja mám UK účet a všimol som si, že poslať peniaze na účet môžem len v rámci UK alebo USA. Tak neviem, ako to robia napr. Nemci.
Má prijímateľ účet PayPal?
kabko
25.01.12,10:51
Prosím viete mi niekto poradiť chcem cez PayPal poslať peniaze z karty na účet a nijako o neviem zrealizovať... našla som len možnosť poslať peniaze na email... kde sa dá zadať číslo účtu na ktorý chcem peniaze poslať? - som moc slabá v angline a neviem sa vymotať... ak by mal niekto čas alebo link na slovenský návod... lúskam na nete a nenachádzam... dk...

Priamo na účet peniaze cez Paypal poslať nevieš.
Vieš poslať peniaze len na iný Paypal účet, a to :
- ak máš peniaze na svojom paypal účte, tak pôjdu penize z tvojho paypal účtu
- ak nemáš peniaze na svojom paypal účte, budú peniaze odrátané z tvojho bankového účtu, ktorý máš nalinkovaný na svoj paypal...
Príjemca dostane peniaze od teba na svoj paypal účet, kde si ich potom vie preposlať na svoj bankový účet (ak ten bank. účet má nalinkovaný na svoj paypal)...
srska
08.03.12,19:57
super rýchle sme.sk: +58 hodinová informácia http://ekonomika.sme.sk/c/6291819/paypal-funguje-uz-aj-bez-karty.html

mne to na mail došlo 06.03.2012 o 10:16
kataldo
15.03.12,17:03
Dobrý deň, prečítal som si tu príspevky a potrebujem to shrnúť, takže paypal je, keď nerobím žiadne prevody zadarmo? a hlavne keď mi niekto pošle eura na paypal, môžem si ich previesť na svoj bežný účet v ktorejkoľvek banke? Ďakujem
misomiso
15.03.12,17:09
potrebujem to shrnúť, takže paypal je, keď nerobím žiadne prevody zadarmo?

Prave si to cele vystizne zhrnul.
kabko
15.03.12,20:33
....a hlavne keď mi niekto pošle eura na paypal, môžem si ich previesť na svoj bežný účet v ktorejkoľvek banke? Ďakujem

Áno, v ktorejkoľvek banke, len podotknem, že TEN ÚČET V BANKE musíš mať priradený k svojmu Paypal účtu (pridáš si bank. účet do svojho paypal účtu + overíš), až potom môžeš presunúť peniaze zo svojho Paypalu na svoj bankový účet.
klauduska
13.04.12,10:19
Zdravím,
potrebovala by som poradiť.
Objednávala som si veci z internetovej stránky sportdirect.com,keď som chcela ísť platiť cez paypal(všetko prebehlo dovtedy OK) mi na konci vyhodilo,že došlo k chybe. Tak som to skúsila ešte raz,ale vyhodilo mi to isté (presné znenie chyby si nepamätám). Myslela som si,že je možná chyba v tom,že tam mám nastavený nejaký limit, ktorý ma nepustí ďalej (platila som 408 libier).
Tak som si otvorila svoj paypal účet a na ňom som zistila, že mi tieto platby boli odpísané 2 krát...:(, sú v procese pending. Ale,žiadny e-mail od sportdirectu na mojom maily nie je,ani na účte po prihlásení na ich stránke. Pochopila by som teda tak, že objednávka im nebola odoslaná?

Na mojom bankovom účte sú tie peniaze tiež neni zablokované...

Teraz neviem čo mám robiť, či mám objednať ešte raz tovar a znovu prejsť celým procesom,ak to pôjde.Či sa dajú tie platby zrušiť, podľa toho čo som čítala na paypal,tak som pochopila,že nie. Neviem,musí to sportdirect tú platbu nejako odobriť,až potom bude odrátaná?Alebo sa po tých 45 dňoch sama zruší ak ju neodobrí?Čo mám teraz robiť?Je to dosť peňazí a nerada by som o ne prišla nejakých spôsobom....alebo mám začať ten dispute?Niekde som to čítala....len neviem či sa to dá použiť aj na tento problém.

Poradíte mi čo by ste robili vy?Ako postupovať?

Budem Vám veľmi vďačná!!!;)
klauduska
13.04.12,10:20
asi nesúhlasím,peniaze sa dajú poslať na účet cez withdraw....
kabko
13.04.12,10:23
Zdravím,
potrebovala by som poradiť.
Objednávala som si veci z internetovej stránky sportdirect.com,keď som chcela ísť platiť cez paypal(všetko prebehlo dovtedy OK) mi na konci vyhodilo,že došlo k chybe. Tak som to skúsila ešte raz,ale vyhodilo mi to isté (presné znenie chyby si nepamätám). Myslela som si,že je možná chyba v tom,že tam mám nastavený nejaký limit, ktorý ma nepustí ďalej (platila som 408 libier).
Tak som si otvorila svoj paypal účet a na ňom som zistila, že mi tieto platby boli odpísané 2 krát...:(, sú v procese pending. Ale,žiadny e-mail od sportdirectu na mojom maily nie je,ani na účte po prihlásení na ich stránke. Pochopila by som teda tak, že objednávka im nebola odoslaná?

Na mojom bankovom účte sú tie peniaze tiež neni zablokované...

Teraz neviem čo mám robiť, či mám objednať ešte raz tovar a znovu prejsť celým procesom,ak to pôjde.Či sa dajú tie platby zrušiť, podľa toho čo som čítala na paypal,tak som pochopila,že nie. Neviem,musí to sportdirect tú platbu nejako odobriť,až potom bude odrátaná?Alebo sa po tých 45 dňoch sama zruší ak ju neodobrí?Čo mám teraz robiť?Je to dosť peňazí a nerada by som o ne prišla nejakých spôsobom....alebo mám začať ten dispute?Niekde som to čítala....len neviem či sa to dá použiť aj na tento problém.

Poradíte mi čo by ste robili vy?Ako postupovať?

Budem Vám veľmi vďačná!!!;)

Kontaktuj SPORTDIRECT, a popros ich aby checkli ich Paypal, či tam nemajú tvoju PENDING platbu, a ak majú, nech jednu odobria a druhú zrušia. Potom daj vedieť ako si dopadla :)
klauduska
13.04.12,10:36
už som im písala,ale akosi žiadna odpoveď,tak ale skúsim ešte viackrát.....Snáď to dobre dopadne.....vďaka...;)
klauduska
15.04.12,15:27
Ahoj,tak zo sportdirectu sa stale neozvali....inak asi mam teda pocit,ze ta objednavka k nim naokniec ani nepresla....:-/

Este som sa chcela spytat...ak tu platbu sportdirect neodobri...co sa stane?Ono sa do nejakeho casu caka apotom sa vynuluje?Alebo?...
Neviem ci mam teda cakat,alebo mam spravit znovu celu objednavku....
kabko
15.04.12,17:03
Skús sa pozrieť do svojho Paypalu, či sa nedá tá platba zrušiť aj z tvojej strany? Ak sa dá, zrušil by som obidve na tvojom mieste ak sportdirect nereaguje.
Alebo zruš len jednu. Daj im ešte 2-3 dni či ti odpovedia na email... ak nie, zruš aj duhú platbu a urob objednávku znovu. No ešte predtým si checkni či nemáš nejaké limity na svojom paypal účte, a ak máš, treba ich poriešiť ešte predtým ako budeš objednávať za "vyššie" čiastky.. :)
klauduska
15.04.12,18:25
Práveže sa to na mojom paypal účte zrušiť nedá,to som už riešila hneď ako som na to prišla....preto sa pýtam,či sa to časom zruší samo alebo čo....a tie limity si teda skontroluj,dík za tip...;)
kabko
15.04.12,21:08
hmmmmm...čudné...
Myslím že to je určite kvôli nejakému limitu, no nemôžem to potvrdiť na 100% keďže to nevidím. Skús požiadať Paypal aby tie dve platby zrušil.
A porieš si tie limity potom.
A od sportdirectu ti neprišiel žiadny email že objednávka bola zaznamenaná, alebo platba prijatá...nič?
klauduska
16.04.12,07:51
práveže nie,neprišiel žiadny potvdrdzujúci e-mail ako tomu bolo prvý krát keď som objednávala....preto sa domnieval,že tá objednávka asi nebola dokončená a že ju teda ani nemajú....
A paypal mám kontaktovať normálne mailom,cez ich stránku?som v tomto nováčik,robím to len 2 krát,tak privítam každú radu....
klauduska
16.04.12,07:59
ešte som sa na paypal stránke dočítala toto....

If your payment is unclaimed for 30 days or your payment was denied or refunded, you’ll get your money back

Znamená to že, ak nebude platba odobrená do 30 dní, budú mi peniaze vrátené?Chápem to dobre?
A limit mám nastavený na 500e denne,takže tá objednávka sa tam zmestí....
888tomasko888
17.04.12,18:01
chcel by som sa spýtať, platievam pravidelne cez paypal, no viac z menej od overenych predajcov, chcem teraz zaplatit za tovar cca 300usd, od neovereneho predajcu (cinan), najprv naliehal pre platbu cez western union no ja som chcel iba paypal a pristupil mi na to, mam nejaku istotu ze ked vyplatim tak sa nestane ze by mi uz viac neodpisal a teda by som neuvidel svoje peniaze ani tovar ktory si chcel kupit? dakujem.
vulxy
17.04.12,18:12
chcel by som sa spýtať, platievam pravidelne cez paypal, no viac z menej od overenych predajcov, chcem teraz zaplatit za tovar cca 300usd, od neovereneho predajcu (cinan), najprv naliehal pre platbu cez western union no ja som chcel iba paypal a pristupil mi na to, mam nejaku istotu ze ked vyplatim tak sa nestane ze by mi uz viac neodpisal a teda by som neuvidel svoje peniaze ani tovar ktory si chcel kupit? dakujem.
istotu nemas nikdy,ved tu riesia ludia rozne veci okolo.....skor sa mi zda podozrive ze činan nechcel hned platbu cez paypal,ja co som zatial objednaval z azie vecsinou vyzadovaly paypal ale to neznamena ze je nespolahlivy mozno je zo zapadakova:)
vulxy
17.04.12,18:22
mimotemylen ma tak napadlo ze tam maju schopnych vekslakov ked uctuju to halabala
From amont €53,20 EUR
To amount $68,00 USD
Exchange rate: 1 Euro = 1,27819 U.S. Dollars

oficialny kurz bol ten den 4.4.2012 .....1,314 hmmmmmmmm
888tomasko888
17.04.12,18:38
ano to mas pravdu aj ja skoro vzdy ked objednavam vyzaduje paypal, jeden krat som platil cez western union aj na to som doplatil tak, ze sa viacej ani neozval a tym padom som prisiel o peniaze, tak presne tohoto sa bojim aj teraz aj ked vecsina ludi tvrdi ze paypal je v tomto bezpecny, tak som sa chcel spytat ci sa to da nejakym spobom "vymahat".
to mas pravdu ten kurz je prinajmensom velmi cudny.
vulxy
18.04.12,14:18
nech...aj taky paypal potrebuje platit zamestnancov
globalpartner
22.04.12,12:17
ano to mas pravdu aj ja skoro vzdy ked objednavam vyzaduje paypal, jeden krat som platil cez western union aj na to som doplatil tak, ze sa viacej ani neozval a tym padom som prisiel o peniaze, tak presne tohoto sa bojim aj teraz aj ked vecsina ludi tvrdi ze paypal je v tomto bezpecny, tak som sa chcel spytat ci sa to da nejakym spobom "vymahat".
to mas pravdu ten kurz je prinajmensom velmi cudny.

vlastná skúsenosť:
naletel som podvodníkovi a zaplatil som cez paypal 150 USD za niečo čo som nedostal.
Priamo na stránke paypal sa dá vyvolať tkz. reklamácia , kde je potrebné opísať všetky skutočnosti (paypal účet príjemcu peňazí ,č. transakcie,dátum a pod)
Obratom príde do emailu č. "reklamácie" s pokynami a upozornením, že bude kontaktovaný príjemca penazí s myslím 14 dňovou lehotou na vyjadrenie.
V mojom prípade príjemca nereagoval a paypal mi cca 21 dní od zadania reklamácie pripísal na môj účet 150 USD.

Veľmi korektný a rýchly prístup zo strany paypalu, preto na neho nedám dopustiť a veľmi často ho používam.
888tomasko888
22.04.12,12:54
aha presne takuto radu som potreboval :)
takze v pripade ze by som urobil objednavku (zo stranky icehockeysale.com) kde je moznost platit cez paypal, a nedostal by som ziadnu odpoved od nich po uhradeni penazi, tak da sa bez najmensich problemov tie peniaze vymahat spet, dobre hovorim?
Dakujem ti velmi pekne za rady.
globalpartner
22.04.12,13:01
aha presne takuto radu som potreboval :)
takze v pripade ze by som urobil objednavku (zo stranky icehockeysale.com) kde je moznost platit cez paypal, a nedostal by som ziadnu odpoved od nich po uhradeni penazi, tak da sa bez najmensich problemov tie peniaze vymahat spet, dobre hovorim?
Dakujem ti velmi pekne za rady.

Áno presne tak , ale aj paypal vyžaduje nejakú komunikáciu s príjemcom z Tvojej strany,tzn. upomienku a pod.(treba to priložiť ako prílohu k reklamácii)
gizmo22
23.04.12,10:26
chcem sa spytat ,ak som zaplatila cez paypal ..a teraz stornujem objednavku..vie mi druha strana vratit peniaze? Ak aj vrati kam pridu peniaze..na ucet paypal a tam si ich musim nejako previest alebo priamo do banky?
mito06
26.04.12,08:29
čo sa myslí pod slovom overenie bank.účtu.
focus3ccd
05.06.12,13:15
Ma niekto prosim skusenosti ohladom paypalu s vratenim penazi? refund? Objednal som tovar cez ebay a po uhradeni platby mi napisali, ze nemozu tovar poslat, lebo sklad bol zaplaveny, alebo take nieco. Ze mi vratia peniaze a poskytnu 10% zlavu z dalsieho nakupu.
No od piatku som nezaznamenal ani zvysenie balance, ani na kreditke ziadne navysenie.
kolko to moze trvat?

Dakujem
888tomasko888
05.06.12,13:53
trva to pribizne 3tyzdne, teda mam na mysli tie 3tyzdne to je to ked upozornis paypal na to ze si neobdrzal ani peniaze ani tovar, inak ked by ti posielali naspet peniaze ten dotycny tak by to malo trvat 2dni zhruba.
sundaysun
05.06.12,14:23
istotu nemas nikdy,ved tu riesia ludia rozne veci okolo.....skor sa mi zda podozrive ze činan nechcel hned platbu cez paypal,ja co som zatial objednaval z azie vecsinou vyzadovaly paypal ale to neznamena ze je nespolahlivy mozno je zo zapadakova:)

Pozor na vec. Vacsi obchodnici a aj seriozne velke spolocnosti z Azie vyzaduju vacsinou Wester Union. PayPal je internetova penazenka, teda tiez nie je dobre v nej "nosit" vacsi obnos penazi. Vzdy si pred nakupom treba zistit referencie toho-ktoreho predajcu. Co je ale moja skusenost, ako som pisal, velke firmy a zvlast samotni vyrobcovia tovaru pozaduju platbu cez Western Union. PayPal si uctuje za transakcie v radovo tisickach USD alebo EUR dost vysoke poplatky a provizie. A to nehovorim o dalsich poplatkoch spojene s transfermi z PayPalu na bankovy ucet. Cize zaklad si je pretuknut predajcu/vyrobcu - pokial ma dobre referencie a meno, viac-menej by sa nemalo nic vazne stat. Pre nich su dobre meno a kvalitne poskytovanie sluzieb o dost dolezitejsie, ako u nas.
focus3ccd
05.06.12,14:32
Asi som to zle napisal, ale priamo predajca mi odpisal, ze mi vratil peniaze v piatok 1.6.2012

Hello,

Thanks for your reply, we just full refunded to you.
Have a nice holiday.


Best regards,
Tim

Pride to na ucet paypal?
Chobot
05.06.12,21:15
Asi som to zle napisal, ale priamo predajca mi odpisal, ze mi vratil peniaze v piatok 1.6.2012

Hello,

Thanks for your reply, we just full refunded to you.
Have a nice holiday.


Best regards,
Tim

Pride to na ucet paypal?

Aj mne už refundoval predajca. Tiež som si niečo objednal cez eBay z Thajska, mali tam záplavy, tak mi to cca týždňa predajca poslal späť peniaze. Prišlo to na môj účet, z ktorého som to platil platobnou kartou na PayPal. Takže cez PayPal to len prebehlo a peniaze skončili späť na mojom účte v SLSP.
focus3ccd
06.06.12,05:06
Dakujem za odpoved, no budem cakat....
focus3ccd
11.06.12,18:02
Mozno mam zase stastie, ale po tyzdni nic. Tak som mu napisal a odpisal mi toto:

Hi,
There were some problems with Paypal, so the first refund was not successful, sorry that we did not realize that until your message. We just manually refunded to you, please log in Paypal and check.
Please get back to us if you still got problem with the refund. Thank you.
Best regards,
Tim

Mam taky pocit, ze skusa.

V zapati prisiel mail z paypal ohladom refundacie:

Hello MIROSLAV ZÁVODSKÝ,
Ng Sharon (bonprixp@gmail.com) has issued a full refund for your payment.
Thanks,
PayPal
Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

A hned na to prisiel mail aj z ebay:

Hello focus3ccd,
goodssss recently opened a case to cancel a transaction for an item you recently purchased: Ultimate Ears Super Fi SuperFi 4 Earphones Headphones Isolating NEW GENUINE. Reason for request to cancel the transaction: The seller did not provide a specific reason.
Click the 'Respond now' button to accept or decline this cancellation.
If you don't take action by 18-Jun-2012, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.


Na ebay je pozadovany respond now, ale je tam doporucene odpovedat az v pripade, ze ste neurobili uhradu, alebo ze refund uz je zrealizovany.


No clovek sa vselico nauci. A teraz opat cakat, ci to naozaj pride.... hmmmm.
focus3ccd
14.06.12,05:08
tak som sa dockal. dnes 14.6. prisli prachy spat. Takze to trva cca 3 dni.
Chobot
14.06.12,06:31
tak som sa dockal. dnes 14.6. prisli prachy spat. Takze to trva cca 3 dni.

No vidíš - koniec dobrý, všetko dobré. Chce to len trpezlivosť, nie všetko v živote ide rýchlo.
Majo1988
08.02.15,23:31
ľudia prosím Vás paypal mi zablokoval peniaze (pending balance) ako je to s tými 21 dňami ? Máte skúsenosti ? Už som si verifikovať účet a aj kartu.