eka77
23.11.11,14:29
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Chcela by som robiť podvojné účtovníctvo pre malých podnikateľov a neviem sa rozhodnúť, aký softvér by som si mala zaobstarať. Predovšetkým by som bola rada, keby bol softvér zrozumiteľný, ľahko ovládateľný, aktualizácie ľahko spustiteľné, .... Neviem sa rozhodnúť medzi OMEGOU od KROSu, MRP, POHODA. Za radu vopred ďakujem.
Ice dive
23.11.11,13:46
a aký software používajú tvoji klienti??? to je podľa mňa najpodstatnejšie, aby bolo možné účtovníctvo prezerať aj u teba aj u klienta...
KEJKA
23.11.11,14:28
malí klienti obvykle nemajú účtovný SW. Dávam im výstupy, ale databázu nie.
Stefan2005
23.11.11,15:01
...to je podľa mňa najpodstatnejšie, aby bolo možné účtovníctvo prezerať aj u teba aj u klienta...

... pochybujem o tom.
Predstavme si, že účtovnícka firma má napr. 30 klientov a každý z nich by si zakúpil (zdarma totiž to nie je) účtovný softvér (hoci autor softvéru by sa tomu určite potešil). A môžem s určitosťou povedať, že rozhodujúca väčšina by o to ani nemala záujem (ani čas).
Iná je situácia, keď s účtovným programom pracuje aj klient (vystavovanie faktúr, pokladňa, ...) aj účtovník a obaja majú zakúpenú licenciu na daný softvér...
Ice dive
23.11.11,16:24
súhlasím s tebou, myslel som na tento prípad, kedy sa soft využíva aj na tvorbu faktúr, skladovú evidenciu a pod...
eka77
23.11.11,19:40
No situácia je taká, že ešte nemám žiadnych klientov. Začínam úplne od nuly, to znamená, že som pracovala úplne v inej sfére doteraz a preto potrebujem poradiť. Ďakujem
Onko
23.11.11,20:27
Predovšetkým by som bola rada, keby bol softvér zrozumiteľný, ľahko ovládateľný, aktualizácie ľahko spustiteľné, .... Neviem sa rozhodnúť medzi OMEGOU od KROSu, MRP, POHODA. Za radu vopred ďakujem.

Také otázky tu už boli často a vždy to skončilo pri tom, že by si si mala stiahnuť bezplatné demo verzie a vyskúšať, ktorý pre teba bude najviac zrozumiteľný a ľahko ovládateľný.

Ak ti ale pomôže názor iného, tak ja som z tých troch uvedených vyhodnotil ako najlepší podľa mojich kritérií Pohodu. Ale to porovnanie som robil pred 5 rokmi, odvtedy sa mohla konkurencia zlepšiť :)
Ice dive
24.11.11,06:22
No situácia je taká, že ešte nemám žiadnych klientov. Začínam úplne od nuly, to znamená, že som pracovala úplne v inej sfére doteraz a preto potrebujem poradiť. Ďakujem

no ak začínaš úplne od nuly... tak by si mala najprv skúsiť rok (kvôli ucelenému účtovnému obdobiu) robiť ako pomocná sila pri nejakom účtovníkovi, a potom je najlepšie ísť cestou buď testovania bezplatnej demoverzie alebo začať používať soft, ktorí mala spoločnosť resp. účtovník, ktorý ťa zaúčal z dôvodu, že ak by si aj neskôr niečo potrebovala tak by ti vedel poradiť...