gufy
23.11.11,14:31
Pekne zdravím,
doteraz som bol len SZČO, jednoduché účtovníctvo vrátane DP som si robil sám, chcem tak aj pokračovať. Účet(mBank) mám ako živnostník, tam som robil operácie v rámci živnosti, t.j. príjmy z faktúr, platenie poisťovní, občas ZSE. Okrem toho mám aj účet osobný, tj súkromný, na prídavky, inkaso, a iné súkromné záležitosti.

Teraz sa idem ešte aj zamestnať, vypĺňam dotazník do zamestnania, chcú môj účet.
Nerád by som si vedenie účtovníctva skomplikoval, neviem zatiaľ, aké sú vzájomné účtovné vzťahy medzi mojimi budúcimi pravidelnými mzdami a pohybom na účte v rámci operácií ako SZČO.

Ktorý uviesť - biznis alebo obyčajný?
KEJKA
23.11.11,13:32
samozrejme obyčajný. To budú tvoje súkromné zdanené peniaze.
Na vysporiadanie voči DU budeš potrebovať potvrdenie o príjme, o mzdách nebudeš účtovať.
gufy
23.11.11,13:37
Ďakujem pekne!
marjankaj
23.11.11,13:56
Pekne zdravím,
doteraz som bol len SZČO, jednoduché účtovníctvo vrátane DP som si robil sám, chcem tak aj pokračovať. Účet(mBank) mám ako živnostník, tam som robil operácie v rámci živnosti, t.j. príjmy z faktúr, platenie poisťovní, občas ZSE. Okrem toho mám aj účet osobný, tj súkromný, na prídavky, inkaso, a iné súkromné záležitosti.

Teraz sa idem ešte aj zamestnať, vypĺňam dotazník do zamestnania, chcú môj účet.
Nerád by som si vedenie účtovníctva skomplikoval, neviem zatiaľ, aké sú vzájomné účtovné vzťahy medzi mojimi budúcimi pravidelnými mzdami a pohybom na účte v rámci operácií ako SZČO.

Ktorý uviesť - biznis alebo obyčajný?

No ak by ti to veľmi komplikovalo situáciu, môžem ti dať číslo môjho účtu. Ja s tým problém mať nebudem. Ani keď tam budú viacciferné sumy.:---:rolleyes::D
gufy
23.11.11,16:26
Môžeme sa dohodnúť - na viaccifernej bezúročnej pôžičke - no problem.