krisztian581
23.11.11,16:30
Dobry den. Momentalne pracujem v jednej firme ako zasobovac. Ale mam aj s.r.o. ktore ma v predmete cinnosti medzi inymi aj  vedenie cudzieho motoroveho vozidla. Bolo by mozne nejako tuto skutocnost vyuzit. Ide mi hlavne o  odvody a dane.  Bolo by to mozne? Pripadne ako? Aku zmluvu by bolo treba spisat? (ukoncenie prac pomeru, a tu ustu robotu vykonavat na zaklade nejakej zmluvy medzi mojim zamestnavatelom a mojou s.r.o.) Ta otazka je nejako hlupo sformulovana, ale skuste mi poradit......
Dakujem 
KEJKA
23.11.11,15:36
KEJKA
23.11.11,15:38
teraz máš HPP? Zam-eľ platí odvody, dane, poskytuje ti OOPP, SL, prípadne aj cestovné náhrady?
prepláca dovolenku, sviatky? Chceš to vymeniť?
Ak si spočítaš, alebo pozrieš na páske celkové osobné náklady, plus pripočítaš k tomu prípadné benefity, tak sa skús dohodnúť, či ti to tvoj zamestnávateľ zaplatí na faktúru - možno áno.
krisztian581
23.11.11,15:53
Zamestnavatel odvadza vsetky odvody, preplaca dovolenky aj sviatky. (zamestnavatel-sesternica) Bola by ochotna akceptovat fakturi vo vyske (teraz co mavam ako celkova cena prace)
KEJKA
23.11.11,16:00
sesternica ešte môže riskovať, že ti zadá prácu so znakmi závislej činnosti, no možno v tomto konkrétmom prípade to nehrozí.
Aj jej budeš fakturovať, vo vlastnej sro si môžeš stanoviť inú mzdu z nižšími odvodmi, Zisk po zdanení bude podliehať odvodu 10% do ZP. Ak to bude vo výške ako som spomínala, sesternici to môže byť viacmenej jedno, ešte získa - nebude ti musieť platiť za dovolenku, zodpovednosť bude na tebe.
Budeš mať nižšiu PN v prípade nemoci, úrazu, nižší dôchodok.......
ja by som nemenila.
krisztian581
23.11.11,16:26
mozme ostatne veci riesit cez sukromny mail? krisztian@email.cz
KEJKA
23.11.11,16:37
môžeme :)