matus411
23.11.11,18:14
Dobry den,
chcel by som sa opytat ci by mi niekto nevedel poradit ako je to s odkupenim eshopu. Vo veci je asi tolko, ze som nakupil vsetok tovar zariadil vsetky veci okolo stranky, no proste vsetko som zafinancoval, ale zivnost som napisal na priatelku. Teraz by som to rad napisal na seba, ale neviem ako to urobit. Moze mi to predat za sumu ktora bola zainvestovana aby nemusela odvadzat dane alebo len to na mna prepisat? Dakujem za vsetky rady
Podnikanie
23.11.11,17:53
Nechápem celkom dobre otázke, ale ak ide o predaj eshopu, tak normálne nech vystaví faktúru a urobte oficiálny predaj a prevod. Cena za eshop taká na akej sa dohodnete, či vysoká, alebo nízka záleží od vašich požiadaviek a účtovníctva.
profesional
30.12.11,19:04
Predaj eshopu vobec nie je pravne tak jednoducha zalezitost ako sa moze laikovi zdat.

Takze podme postupne:

Predaj webu ako takeho podlieha uzatvoreniu licencnej zmluvy. Tam vlastne nejde ani o predaj ale o poskytnutie sublicencie na design a texty webu, lebo tie maju autorskopravnu povahu. To iste plati aj pre databazu tovarov.

CO sa tyka udajov o zakaznikoch a minulych objednavkach, tieto je mozne previest iba zmluvou p redaji podniku podla Obchodneho zakonnika. Ziadna ina forma nie je pripustna.

Potom je tu domena. Tam je nutne uzatvorit zmluvu o postupeni / prevode prav zo zmluvneho vztahu nakolko tam dochadza k postupeniu zmluvnych prav zo zmluvy so spolocnostou SK-NIC, a.s.

Na tovar ktory je skladom k eshopu je potrebne uzatvorit kupnu zmluvu.

Ako vidis, ziadna sranda. Predpokladam ze ked to nevies, tak asi aj tvoja rpiatelka v skutocnosti ten eshop nenadobudla a iba ho dobromyselne uzivas, avsak v rozpore so zakonom.

Takze najprv musis riadne vysporiadat vztahy voci uplne povodnemu prevadzkovatelovi eshopu.

Vela stastia.