moss.palicka
23.11.11,18:24
Zdravim vas/ahojte,
zaujima ma ci si myslite, ze by bol zaujem o takuto sluzbu:
Pripajat sa vzdialene ludom domov na ich pc a riesit ich bezne uzivatelske problemy.
Specializoval by som sa skor na systemove problemy (instalacia ovladaca,tlaciarne atd...), word a excel by som riesil len velmi okrajovo, nemam velky skill.
Pouzival by som aplikaciu ktora sa neinstaluje u klienta, staci ked ju spusti nadiktuje mi z nej cislo, ja sa pripojim pomozem, odpojim a on si ju vymaze.
Platenie by som chcel prevadzkovat cez sms v urcitych hodnotach. Toto je zatial jediny kamen urazu->ako zarucit, ze mi ludia zaplatia.
Ja som v takej naivnej predstave, ze ludia ktory maju nejaky problem a pomozem im, nebudu mat problem mi zaplatit formou sms.
Peniaze by som si zaziadal len v pripade vyriesenia problemu.
Sumu som si zatial neurcil ale nemala by byt vysoka, pohyboval by som sa niekde okolo 5 EUR (neviem ci je to vela malo) ale samozrejme ak by som u niekoho stravil vela hodin a riesil to, bolo by to urcite viac....to bude predmetom rozmyslania podla reakcii ake budu tu.
Samozrejme ratam aj s moznostou, ze ku kazdemu sa mi nemusi podarit pripojit ale nepredpokladam to vo vela pripadoch.
Co si o tom myslite?
Vyuzili by ste takuto sluzbu keby ste si nevedeli rady a nikoho z oboru nepoznali?
Dakujem.

S pozdravom
M
Internetový marketing
24.11.11,07:49
Ako napad sa mi to zda dobre, len neviem ci z platieb cez SMS si neberu dost velky podiel poskytovatelia platobneho systemu + operator a druha vec je, ze ak neni clovek schopny si nainstalovat tlaciaren, urcite nebude schopny ani nainstalovat vzdialenu plochu, alebo VNC apod...
moss.palicka
24.11.11,15:27
Ako napad sa mi to zda dobre, len neviem ci z platieb cez SMS si neberu dost velky podiel poskytovatelia platobneho systemu + operator a druha vec je, ze ak neni clovek schopny si nainstalovat tlaciaren, urcite nebude schopny ani nainstalovat vzdialenu plochu, alebo VNC apod...

Pri platbach si naozaj poskytovatelia mozu brat aj 30% ale zatial mi to pride ako najjednoduchsie riesenie. Co sa tyka tej instalacie, clovek pride na web stranku stiahne si program na plochu a spusti ho a ten mu vygeneruje ID pomocou ktoreho sa ja napojim. Instalacia ani admin opravnenia nie su potrebne.
janka1710
24.11.11,15:39
Tak takýmto spôsobom ja pomáham sestre cez program TM wiever naištalovať jej niektoré programy, alebo pomôcť v niečom čo ona nevie, ale je to zložité je úplný laik a cez skype ju musím navigovať čo má urobiť.... a nevedela si ani naištalovať ten program... ten som jej musela naištalovať ked som bola na návšteve ... je to ťažké pracovať z ľuďmi, ktorí nevedia čo od nich chceme...tažke prajem Ti, aby sa Ti darilo v tom tvojom projekte
buchač
24.11.11,15:43
Zdravim vas/ahojte,
zaujima ma ci si myslite, ze by bol zaujem o takuto sluzbu:
Pripajat sa vzdialene ludom domov na ich pc a riesit ich bezne uzivatelske problemy.
Specializoval by som sa skor na systemove problemy (instalacia ovladaca,tlaciarne atd...), word a excel by som riesil len velmi okrajovo, nemam velky skill.
Pouzival by som aplikaciu ktora sa neinstaluje u klienta, staci ked ju spusti nadiktuje mi z nej cislo, ja sa pripojim pomozem, odpojim a on si ju vymaze.
Platenie by som chcel prevadzkovat cez sms v urcitych hodnotach. Toto je zatial jediny kamen urazu->ako zarucit, ze mi ludia zaplatia.
Ja som v takej naivnej predstave, ze ludia ktory maju nejaky problem a pomozem im, nebudu mat problem mi zaplatit formou sms.
Peniaze by som si zaziadal len v pripade vyriesenia problemu.
Sumu som si zatial neurcil ale nemala by byt vysoka, pohyboval by som sa niekde okolo 5 EUR (neviem ci je to vela malo) ale samozrejme ak by som u niekoho stravil vela hodin a riesil to, bolo by to urcite viac....to bude predmetom rozmyslania podla reakcii ake budu tu.
Samozrejme ratam aj s moznostou, ze ku kazdemu sa mi nemusi podarit pripojit ale nepredpokladam to vo vela pripadoch.
Co si o tom myslite?
Vyuzili by ste takuto sluzbu keby ste si nevedeli rady a nikoho z oboru nepoznali?
Dakujem.

S pozdravom
M

...ja nie ...

Nejde teraz ani tak o platenie ....to je vedľajšie ...odhliadnuc od toho , že návodov je na nete neúrekom...

Prepáč , budem paranoický trochu ...
Ako zaručíš klientovi , že tým pripojením sa nedostaneš aj tam , kde to nepotrebuje - nechce ???
Ako bude vedieť , že sa nejedná o nejakého .... že nie si hacker ???
Alebo , že tou aplikáciou sa nedostane do mašiny klienta nejaký vírus ...????

Naivita ???...možno áno , možno nie .....neodsudzujem , nehodnotím ....
Ale skús ....možno sa zadarí ...;)
buchač
24.11.11,15:44
Tak takýmto spôsobom ja pomáham sestre cez program TM wiever naištalovať jej niektoré programy, alebo pomôcť v niečom čo ona nevie, ale je to zložité je úplný laik a cez skype ju musím navigovať čo má urobiť.... a nevedela si ani naištalovať ten program... ten som jej musela naištalovať ked som bola na návšteve ... je to ťažké pracovať z ľuďmi, ktorí nevedia čo od nich chceme...tažke prajem Ti, aby sa Ti darilo v tom tvojom projekte

...ajajááj ....od stiahnutia z netu až po inštalácii programu na patričné miesto neraz som už navigoval...
moss.palicka
24.11.11,15:56
...ja nie ...

Nejde teraz ani tak o platenie ....to je vedľajšie ...odhliadnuc od toho , že návodov je na nete neúrekom...

Prepáč , budem paranoický trochu ...
Ako zaručíš klientovi , že tým pripojením sa nedostaneš aj tam , kde to nepotrebuje - nechce ???
Ako bude vedieť , že sa nejedná o nejakého .... že nie si hacker ???
Alebo , že tou aplikáciou sa nedostane do mašiny klienta nejaký vírus ...????

Naivita ???...možno áno , možno nie .....neodsudzujem , nehodnotím ....
Ale skús ....možno sa zadarí ...;)

Programom je uz spominany teamviewer, ma 2 bezpecnostne atestacie a zarucuje, ze ten kto sa pripoji nemoze na pozadi kradnut nejake data. Komunikacia je sifrovana a bol schvaleny pre pouzitie v bankach.
Chcel by som mat vytvorenu svoju web stranku kde ako prve po prichode na nu bude velke tlacidlo stiahnut a hned pod nim tri obrazky ako to spustit. INSTALACIA NIE JE POTREBNA a cele to trva 2 minuty-myslim, ze to nemoze byt take tragicke.
K tym navodom na internete, bezny clovek hlada na internete nieco 3-4 hodiny a ja mu viem teoreticky pomoct za 5 minut...
...to je na nezaplatenie...

Vdaka za postrehy, kludne pokracujte :)