dudino
24.11.11,06:42
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM
Dáša_
24.11.11,07:16
Záleží, či potrebujete peniaze hneď, alebo môžete počkať. A prípadne byt zatiaľ prenajímať.
Stanislav 1975
24.11.11,07:20
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM

No ja by som rozhodne nečakal- banky poskytujú menej hypoték, majú tvrdšie podmienky. ceny bytov budú určite len a len klesať...-hore v najbližších rokov určite nepojdu...
bubkoch
24.11.11,07:27
ak sa ti este podari dohodnut na nejakom kompromise plus minus 3 tis., nie je o čom rozmyslat ... :)
Chobot
24.11.11,09:27
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM

Trend je takým že ceny bytov klesajú. U svokra nadstavili (v Stupave) na bytovke niekoľko jednoizbových bytov a pýtali za jeden 60 tisíc (pred rokom). Teraz je ich cena 50 tisíc vrátane provízie pre realitku. A pravdepodobné, že to ešte klesne, lebo stále to nevedia predať.

Je len na teba, či budeš ďalej čakať a nakoniec dostaneš ešte menej. Podľa mňa, ak máš príležitosť ho predať, tak ho predaj. Kupujúcich je teraz málo.
peterknazeje
24.11.11,09:41
zalezi od viacerych veci, napriklad:
- ako dlho sa snazite byt predat?
- dovod predaja bytu? (stahujete sa, byt ste zdedili, mate dlhy...)
- lokalita bytu? niektore lokality si drzia cenu (napriklad palisady)
dudino
24.11.11,12:36
Záleží, či potrebujete peniaze hneď, alebo môžete počkať. A prípadne byt zatiaľ prenajímať.

Peniaze nepotrebujeme hned, ale urcite by sa zisli, aby sme sa mohli pohnut dalej. Prenajmu sa chceme vyhnut, nakolko ide o uplne cerstvo zrekonstruovany byt s novymi spotrebicmi a chceme sa vyhnut nejakemu poskodeniu a pod...
dudino
24.11.11,12:37
No ja by som rozhodne nečakal- banky poskytujú menej hypoték, majú tvrdšie podmienky. ceny bytov budú určite len a len klesať...-hore v najbližších rokov určite nepojdu...

Dakujem, to si myslim aj ja, ale nazory na predajnost bytov a ich ceny najma v BA sa dost lisia... Ale v zasade suhlasim! Dakujem!
dudino
24.11.11,12:39
Nedavno sme isli s cenou nizsie o cca. 5 tisic - v inzeratoch. Teraz ide o kompromis o dalsich cca. 4tisic oproti prvemu planu, ktory bol vsak musim uznat mierne nadsadeny...
dudino
24.11.11,12:49
Je len na teba, či budeš ďalej čakať a nakoniec dostaneš ešte menej. Podľa mňa, ak máš príležitosť ho predať, tak ho predaj. Kupujúcich je teraz málo.

Mrzi ma len to, ze vieme kolko energie a prostriedkov nas stala rekonstrukcia, ale suhlasim, ze sim dlhsie budem cakat, tak okrem toho, ze dostaneme menej, hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... Dakujem!
dudino
24.11.11,12:52
zalezi od viacerych veci, napriklad:
- ako dlho sa snazite byt predat?
- dovod predaja bytu? (stahujete sa, byt ste zdedili, mate dlhy...)
- lokalita bytu? niektore lokality si drzia cenu (napriklad palisady)

Snazime sa predat cca. 2 mesiace - teda kratku dobu, ale nemali sme doposial ani jednu obhliadu.
Dovod predaja - kupili sme byt v inej lokalite (nam srdcu blizsej) a tymto sa nam dupluju najmy, HU a pod....
Lokalita bytu je 2 obvod - Vrakuna, Podunajske Biskupice...

Dakujem!
trevize
24.11.11,13:18
Co keby si napisal co je to za byt a kolko zan chces?

Je rozdiel dat zlavu 5k pri byte za 50k alebo pri cene 100k.

Kazdopadne dva mesiace v ponuke bez jednej obhliadky...to je znak ze bud nie je zaujimava cena alebo je byt zle ponukany.
buchač
24.11.11,13:20
Nedavno sme isli s cenou nizsie o cca. 5 tisic - v inzeratoch. Teraz ide o kompromis o dalsich cca. 4tisic oproti prvemu planu, ktory bol vsak musim uznat mierne nadsadeny...

...a prečo nadsadený ????

Predsa každý normálny predajca to tak robí ...

Predávajúci chce čo najviac dostať a kupujúci čo najmenej zasa dať ...
Jedno je ale potrebné dodržať - stanoviť si svoju hranicu , pod ktorú proste nepôjdem ...takže v podstate len ziskový na tom môžem byť ...

Niekde v strede , no normálnej cifre , pre oboch prijateľnej sa zídu a kšeft je dohodnutý ......a je úplne jedno , o čo ide ....nemovitosť , auto atď ...

...a ako bolo povedané , záleží od okolností ...niekedy sú " rýchle " prachy lepšie ako vyčkávať a špekulovať .....z vlastnej skúsenosti vravím , predával som a aj kupoval či to alebo ono ...
KEJKA
24.11.11,14:30
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.
katkup
24.11.11,14:40
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.

suhlasim s Kejkou, ta lokalita nic moc, tam byty sa snazia ludia kupit co najlacnejsie, alebo mladi, alebo CP, co nepoznaju nastrahy tejto lokality.
Suhlasim, ze s prerabkou ste museli mat velmi vela roboty a nervou a hlavne vydavkov, ale zas uznavam, ze nie kazdemu sa rovnaky typ rekonstrukcie (ak niekto do zrekonstruovaneho bytu da kuchynu z Mobelixu :( )
moj znamy tiez predava byt a tiez cenu troska nadniesol asi o 15tis. E... ako boli jeho naklady pred 2rokmi, tiez ho nechce prenajimat bo je to novostavba a vsetko komplet nove, ale uz ho ma 3/4roka na nete...
V dnesnej dobe je najvacsie bonus nehnutelnosti 3x L: lokalita, lokalita, lokalita
Ale radit, ci predavat, ci prenajimat, ci cakat je naozaj velmi tazke....ale po info, ze po 2 mes. len 1obhliadka, tak asi ziadna vyhra, ani lokalita a ani cena :(
Chobot
24.11.11,14:44
Mrzi ma len to, ze vieme kolko energie a prostriedkov nas stala rekonstrukcia, ale suhlasim, ze sim dlhsie budem cakat, tak okrem toho, ze dostaneme menej, hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... Dakujem!

Uvediem ti príklad - jedna ženská ponúka byt na predaj (v svokrovej bytovke). Je to starší byt v pôvodnom stave. Predáva ho už asi 2,5 roka a celý čas pýta za neho 50 tisíc. V lete sme jej ponúkli 40 tisíc. Nechcela. Vtedy stáli tie nadstavby - nové byty 60 tisíc. Teraz klesli na 50 tisíc. Ak by sa ozvala teraz, tak jej nedám ani tých 40, čo som jej ponúkal. Maximálne 38. Aj tak by som do toho musel dať ešte 10 litrov (prerábka), tak to radšej kúpim tú nadstavbu.

Takže keby to bola predala v lete, mohla mať 40 litrov plus úroky za pol roka. Takto ju to stojí mesačne cca 100 EUR (zálohové predpisy) a už nedostane ani to, čo sme jej ponúkali.

Aj teba (keďže ho neprenajímaš) ten byt mesačne niečo stojí. Ak by sa ti podarilo dohodnúť sa na nejakom komporomise (ešte vybojovať 1-2 tisícky) tak neváhaj.

ALe nikto z nás nie je jasnovidec, takže nevieme, aké budú ceny za rok - dva. Je to riziko, najmä, ak ešte klesnú ceny.

Bohužiaľ rozhodnúť sa musíš ty.
buchač
24.11.11,15:22
Uvediem ti príklad - jedna ženská ponúka byt na predaj (v svokrovej bytovke). Je to starší byt v pôvodnom stave. Predáva ho už asi 2,5 roka a celý čas pýta za neho 50 tisíc. V lete sme jej ponúkli 40 tisíc. Nechcela. Vtedy stáli tie nadstavby - nové byty 60 tisíc. Teraz klesli na 50 tisíc. Ak by sa ozvala teraz, tak jej nedám ani tých 40, čo som jej ponúkal. Maximálne 38. Aj tak by som do toho musel dať ešte 10 litrov (prerábka), tak to radšej kúpim tú nadstavbu.

Takže keby to bola predala v lete, mohla mať 40 litrov plus úroky za pol roka. Takto ju to stojí mesačne cca 100 EUR (zálohové predpisy) a už nedostane ani to, čo sme jej ponúkali.

Aj teba (keďže ho neprenajímaš) ten byt mesačne niečo stojí. Ak by sa ti podarilo dohodnúť sa na nejakom komporomise (ešte vybojovať 1-2 tisícky) tak neváhaj.

ALe nikto z nás nie je jasnovidec, takže nevieme, aké budú ceny za rok - dva. Je to riziko, najmä, ak ešte klesnú ceny.

Bohužiaľ rozhodnúť sa musíš ty.

...poznám tiež takých..... to bol " prípad " ...ale na hlavu ...čistý dilinovia to boli ...
luja5
24.11.11,17:57
Dudino, píšeš:
... Peniaze nepotrebujeme hned, ale urcite by sa zisli, aby sme sa mohli pohnut dalej. Prenajmu sa chceme vyhnut ... hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... a tymto sa nam dupluju najmy, HU a pod....

Chápem dobre, že máte dva HÚ :o?
Uvažoval si aj nad tým, že peniaze získané predajom bytu, alebo aspoň časť z nich, by si mohol použiť napríklad na (čiastočné) predčasné splatenie (splácanie) HÚ na nový byt (ak som dobre pochopila, že máte HÚ na novo kúpený byt)? A ak je to možné len v budúcnosti v čase obnovy fixácie, že by si si ich dovtedy uložil na nejaký vhodný termínovaný účet? A okrem ušetrenia na nájomnom, energiách ... by si získal na úrokoch z tohto účtu?
My sme pred rokom predali starší byt v jednej z vychytených bratislavských lokalít a urobili sme dobre. Ako predávajúci sme si urobili dosť podrobný prieskum cien bytov v danej lokalite, aj s ohľadom na veľkosť v m2 pri rovnakom počte izieb, orientáciu miestností s oknami, rozsah rekonštrukcie, či má/nemá lodžiu, poschodie, výhľad, rekonštrukciu domu ako prejav prístupu vlastníkov bytov v dome k spoločnému majetku. V našom dome boli už napríklad nové výťahy a iné veci bez úveru, dom bol zateplený už s úverom. Aj dobrí a rokmi osvedčení susedia boli v dome. Tiež sme hľadali kompromis s kupujúcimi a každý sme museli spustiť, ak sme chceli predať-kúpiť. Náš prieskum nám však pomohol, mohli sme argumentovať pri porovnávaní iných ponúk a cenu, ktorá bola pre nás ešte prijateľná, sme uhrali ...
Aj tam išli byty podobné tomu nášmu, ktorý sme predali, za rok s cenou dole, aj keď nie výrazne.
Tak Ti držím palce, aby si bol so svojím rozhodnutím spokojný.
dudino
24.11.11,19:00
Co keby si napisal co je to za byt a kolko zan chces?

Je rozdiel dat zlavu 5k pri byte za 50k alebo pri cene 100k.

Kazdopadne dva mesiace v ponuke bez jednej obhliadky...to je znak ze bud nie je zaujimava cena alebo je byt zle ponukany.

Je to 4i v Podunajskych B. vo velmi tichom okoli a paradnom vchode...

Tak to ano, dva mesiace je dost a skor si myslim, ze je problem v tom ponukani, pretoze jedine co realitka spravila je, ze to uviedla na 1-2 weby a tym to haslo...
(nechcem sudit, to je len moj pohlad na vec, ale nakoniec si nas nejaky kupujuci aj tak nasiel)
Ano, presne tak ako pises, ide o zlavu z povodnych 100k na 95k... :rolleyes:
dudino
24.11.11,19:07
...a prečo nadsadený ????

Predsa každý normálny predajca to tak robí ...

Predávajúci chce čo najviac dostať a kupujúci čo najmenej zasa dať ...
Jedno je ale potrebné dodržať - stanoviť si svoju hranicu , pod ktorú proste nepôjdem ...takže v podstate len ziskový na tom môžem byť ...

Niekde v strede , no normálnej cifre , pre oboch prijateľnej sa zídu a kšeft je dohodnutý ......a je úplne jedno , o čo ide ....nemovitosť , auto atď ...

...a ako bolo povedané , záleží od okolností ...niekedy sú " rýchle " prachy lepšie ako vyčkávať a špekulovať .....z vlastnej skúsenosti vravím , predával som a aj kupoval či to alebo ono ...

Ano, to je pravda, latku sme si posadili vyssie, aby bolo z coho upustat... Neviem, ci ide hovorit priamo o ziskovosti, ale urcite nebudeme tratit...

A suhlasim s nazorom, ze lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche... Cakanie na tych zvysnych 5tisic by nas mohlo stat opat vela casu, energie a nemalych financii, ktore by tu 5tisicovu "cifru" zase len znizovali a po 1/2 roku by sme uz zacali prerabat... No neviem, co je lepsie... Asi fakt predat a mat 100% istotu...
dudino
24.11.11,19:11
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.

No nemyslim, ze Podunajske su najhorsou lokalitou... Urcite si kazdy predstavi Pentagon a Slovnaft, ale myslim, ze je tam viacej zelene, ihrisk a mladych rodin s detickami ako v inych mestskych castiach... Ale neoponujem, lokalita vacsinou "vonia" domacemu, naopak "cudzinec" ohrna nosom...
dudino
24.11.11,19:18
suhlasim s Kejkou, ta lokalita nic moc, tam byty sa snazia ludia kupit co najlacnejsie, alebo mladi, alebo CP, co nepoznaju nastrahy tejto lokality.
Suhlasim, ze s prerabkou ste museli mat velmi vela roboty a nervou a hlavne vydavkov, ale zas uznavam, ze nie kazdemu sa rovnaky typ rekonstrukcie (ak niekto do zrekonstruovaneho bytu da kuchynu z Mobelixu :( )
moj znamy tiez predava byt a tiez cenu troska nadniesol asi o 15tis. E... ako boli jeho naklady pred 2rokmi, tiez ho nechce prenajimat bo je to novostavba a vsetko komplet nove, ale uz ho ma 3/4roka na nete...
V dnesnej dobe je najvacsie bonus nehnutelnosti 3x L: lokalita, lokalita, lokalita
Ale radit, ci predavat, ci prenajimat, ci cakat je naozaj velmi tazke....ale po info, ze po 2 mes. len 1obhliadka, tak asi ziadna vyhra, ani lokalita a ani cena :(

No, nemyslim si, ze su tam byty o moc lacnejsie ako v Petralke, ci v Dubravke a pod., takze az tak zle, ze by som ho mal radsej darovat to nevidim... :) (BTW. Co je to CP? )
No, prave preto, ze byt ma nove, nepouzivane znackove vybavenie, kvalitne prevedenie prerabky od A-Z, nie kompletnu prerabku s akou sa na nete stretavam 100x, ze plastove okna a dvere z Baumaxu...

No, tiez si myslim, ze bud cena, lokalita alebo nizsia prezentacia mohli stat za takmer nulovymi obhliadkami...
dudino
24.11.11,19:21
Uvediem ti príklad - jedna ženská ponúka byt na predaj (v svokrovej bytovke). Je to starší byt v pôvodnom stave. Predáva ho už asi 2,5 roka a celý čas pýta za neho 50 tisíc. V lete sme jej ponúkli 40 tisíc. Nechcela. Vtedy stáli tie nadstavby - nové byty 60 tisíc. Teraz klesli na 50 tisíc. Ak by sa ozvala teraz, tak jej nedám ani tých 40, čo som jej ponúkal. Maximálne 38. Aj tak by som do toho musel dať ešte 10 litrov (prerábka), tak to radšej kúpim tú nadstavbu.

Takže keby to bola predala v lete, mohla mať 40 litrov plus úroky za pol roka. Takto ju to stojí mesačne cca 100 EUR (zálohové predpisy) a už nedostane ani to, čo sme jej ponúkali.

Aj teba (keďže ho neprenajímaš) ten byt mesačne niečo stojí. Ak by sa ti podarilo dohodnúť sa na nejakom komporomise (ešte vybojovať 1-2 tisícky) tak neváhaj.

ALe nikto z nás nie je jasnovidec, takže nevieme, aké budú ceny za rok - dva. Je to riziko, najmä, ak ešte klesnú ceny.

Bohužiaľ rozhodnúť sa musíš ty.

Plne suhlasim...

BTW. tych 1000-2000 sa nam uz nepodari dohodnut, pretoze s proviziou pre realitku by to pre kupujuceho uz nemuselo byt zaujimave, hladal mensi byt, tak nakoniec urobil kompromis, priplatil ale vyssie nie je ochotny ist... Zase my sa bolime aby sme ho kvoli 2 tisickam nestratili... Asi som rozhodnuty predat...
dudino
24.11.11,19:25
Dudino, píšeš:
... Peniaze nepotrebujeme hned, ale urcite by sa zisli, aby sme sa mohli pohnut dalej. Prenajmu sa chceme vyhnut ... hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... a tymto sa nam dupluju najmy, HU a pod....

Chápem dobre, že máte dva HÚ :o?
Uvažoval si aj nad tým, že peniaze získané predajom bytu, alebo aspoň časť z nich, by si mohol použiť napríklad na (čiastočné) predčasné splatenie (splácanie) HÚ na nový byt (ak som dobre pochopila, že máte HÚ na novo kúpený byt)? A ak je to možné len v budúcnosti v čase obnovy fixácie, že by si si ich dovtedy uložil na nejaký vhodný termínovaný účet? A okrem ušetrenia na nájomnom, energiách ... by si získal na úrokoch z tohto účtu?
My sme pred rokom predali starší byt v jednej z vychytených bratislavských lokalít a urobili sme dobre. Ako predávajúci sme si urobili dosť podrobný prieskum cien bytov v danej lokalite, aj s ohľadom na veľkosť v m2 pri rovnakom počte izieb, orientáciu miestností s oknami, rozsah rekonštrukcie, či má/nemá lodžiu, poschodie, výhľad, rekonštrukciu domu ako prejav prístupu vlastníkov bytov v dome k spoločnému majetku. V našom dome boli už napríklad nové výťahy a iné veci bez úveru, dom bol zateplený už s úverom. Aj dobrí a rokmi osvedčení susedia boli v dome. Tiež sme hľadali kompromis s kupujúcimi a každý sme museli spustiť, ak sme chceli predať-kúpiť. Náš prieskum nám však pomohol, mohli sme argumentovať pri porovnávaní iných ponúk a cenu, ktorá bola pre nás ešte prijateľná, sme uhrali ...
Aj tam išli byty podobné tomu nášmu, ktorý sme predali, za rok s cenou dole, aj keď nie výrazne.
Tak Ti držím palce, aby si bol so svojím rozhodnutím spokojný.

Nie, mame 1 HU, ale dva byty, takze dva najmy, poplatky atd + hypo, ktoru by sme po predaji bytu splatili (aj pod hrozou pokuty za predcasne splatenie uveru...)
Preto chceme, co najskor predat a uzivat si naplno "nezatazeny" jeden... Nechceme na tom "vydelat majland", ale nechceme tratit... Bojim sa len toho, ze ked tohto "odpinkame" dalsi kupujuci moze prist za 1/2 roka (ale aj nemusi...) Som vsak nakloneny viacej k predaju...
SamuelSK
24.11.11,19:52
A nema realitka proviziu 5000 ze to nikto nechce ??
luja5
24.11.11,20:25
Nie, mame 1 HU, ale dva byty, takze dva najmy, poplatky atd + hypo, ktoru by sme po predaji bytu splatili (aj pod hrozou pokuty za predcasne splatenie uveru...)
Preto chceme, co najskor predat a uzivat si naplno "nezatazeny" jeden... Nechceme na tom "vydelat majland", ale nechceme tratit... Bojim sa len toho, ze ked tohto "odpinkame" dalsi kupujuci moze prist za 1/2 roka (ale aj nemusi...) Som vsak nakloneny viacej k predaju...
Tak sa skús na to pozrieť aj z pohľadu doby a mesačného vývoja splácania anuity a úrokov z HÚ, poplatkov za vedenie úverového účtu + výdavkov, ktoré musíš za ten byt platiť, ešte si k tomu pripočítaj daň z nehnuteľnosti, ak by si ju musel platiť aj v budúcom roku.
Tiež neviem, ako ďaleko si sa presťahoval, do bytu treba chodiť (pešo?, autom? ...?), skontrolovať, vyvetrať, možno riešiť iné veci s potrebou stráviť tam aj neplánovaný čas ...
Môžeš si dať na svoju "misku váh" pre a proti a rozhodnúť sa podľa toho, čo je pre Teba prijateľnejšie. Tvoje obavy môžu byť opodstatnené, ale či sú alebo nie sú, to si netrúfam povedať, aj keď ja (na základe mojich skúseností ;)) sa prikláňam k tým príspevkom, ktoré smerujú k predaju, pri snahe o dosiahnutie maximálne možného cenového kompromisu s kupujúcim.
buchač
24.11.11,20:36
No, nemyslim si, ze su tam byty o moc lacnejsie ako v Petralke, ci v Dubravke a pod., takze az tak zle, ze by som ho mal radsej darovat to nevidim... :) (BTW. Co je to CP? )
No, prave preto, ze byt ma nove, nepouzivane znackove vybavenie, kvalitne prevedenie prerabky od A-Z, nie kompletnu prerabku s akou sa na nete stretavam 100x, ze plastove okna a dvere z Baumaxu...

No, tiez si myslim, ze bud cena, lokalita alebo nizsia prezentacia mohli stat za takmer nulovymi obhliadkami...

.....a na to sa Ti poniektorí kupujúci môžu zvysoka ....že , šak vieš čo ...

Ide o to , že každý si to svoje predstavuje trocha inak ...
Môžeš tam mať značkové veci v kuchyni , aké len chceš , ak sa kupujúcemu nepáči koncepcia kuchyne ...ta terajšia a on bude musieť investovať aby to mal podľa svojho ...
Raz darmo ...najlepšie sa predávajú holobyty , nech sa realizuje každý sám podľa svojho gusta ( alebo aj Dolceho ...)....prerábka ako taká je niekedy skôr na škodu ako na úžitok predávajúceho ( veď jasné , chce dostať svoje vklady ...) , ťažko sa občas predáva ....
...stačí sa na dátumy vloženia inzerátu pozrieť , viď

http://www.topreality.sk/?gclid=CI7hntyJ4KkCFYoJ3wodSTxmag
Mila123
24.11.11,20:39
tie dátumy nie sú reálne (skoro všetky sú nastavené softom, tak aby si mal ako kupujúci pocit, že to včera, popr. dnes tesne pred chvíľkou zadali nový inzerát.........
buchač
24.11.11,20:43
tie dátumy nie sú reálne (skoro všetky sú nastavené softom, tak aby si mal ako kupujúci pocit, že to včera, popr. dnes tesne pred chvíľkou zadali nový inzerát.........

Milka ....a pozrela si sa vôbec ......?????????...:confused:
Ešte , že si to ..." skoro " napísala ...:---....ale nie všetky ...;)

Napríklad ...


1,5izbový byt Košice-Železníky
42.000,00 EUR
(1.265.292,00 SKK)
28.7.2011 09:21:33

Kúpim 1,5izbový byt v KE - Železníky, na najvyššom poschodí, v pôvodnom stave, platba v hotovosti.

úžitková plocha 42 m2

, Juh (Košice IV)

1 izbový byt Juh kúpa

Reality Juh


http://www.topreality.sk/index.php?cat=&form=2&type=102®ion=805&obec=&q=&cena_od=&cena_do=&vymera_od=&vymera_do=&n_search=search&page=estate


...lebo ja hej ....pravidelne som na tejto stránke ...sledujem ju ...;):rolleyes:
misstka
24.11.11,21:21
.....a na to sa Ti poniektorí kupujúci môžu zvysoka ....že , šak vieš čo ...

Ide o to , že každý si to svoje predstavuje trocha inak ...
Môžeš tam mať značkové veci v kuchyni , aké len chceš , ak sa kupujúcemu nepáči koncepcia kuchyne ...ta terajšia a on bude musieť investovať aby to mal podľa svojho ...
Raz darmo ...najlepšie sa predávajú holobyty , nech sa realizuje každý sám podľa svojho gusta ( alebo aj Dolceho ...)....prerábka ako taká je niekedy skôr na škodu ako na úžitok predávajúceho ( veď jasné , chce dostať svoje vklady ...) , ťažko sa občas predáva ....
...stačí sa na dátumy vloženia inzerátu pozrieť , viď

http://www.topreality.sk/?gclid=CI7hntyJ4KkCFYoJ3wodSTxmag

no nájdu sa aj ľudia, čo nemajú na rekonštrukciu čas a chuť, alebo aj oboje a chcú sa nasťahovať do zrekonštruovaného, kde netreba nič prerábať. nie je problém ani predať zrekonštruovaný byt, len netreba robiť rekonštrukciu úplne podľa svojich predstáv, ale urobiť neutrálnu rekonštrukciu, ktorá síce možno žiadneho kupujúceho extrémne nenadchne, ale nebude mu ani prekážať.
iv@n
25.11.11,16:32
dva mesiace bez obhliadky, ja by som to predal..
ja som naposledy predával pred dvoma rokmi a bol som nakoniec rád, že to mám za sebou, asi 50 obhliadok (ľudia chodili ako na výlet cez víkendy namiesto do ZOO alebo čo), cenu som hodil takú istú ako boli rovnaké ponuky v tej istej lokalite (60 tisíc) a kým som sa toho zbavil, prešiel rok a konečná suma pri predaji bola 45 tisíc.
takže asi tak.
Martin Vacho
25.11.11,21:40
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM

Je tu veľa popísaného a aj môj príspevok bude iba názor.
Osobne, ak by sa mi peniaze zišli, ale nemal by som ich do čoho v blízkej dobe investovať, nepredával by som. Ešte nebolo obdobie, kedy ceny bývania nerástli - momentálny stav vnímam ako dobrý čas na investovanie do nehnuteľnosti - nie predaja. Preto je aj veľa kupujúcich za hotovosť - ľudia nechcú držať peniaze v ponožkách či bankách... Tam nie sú v bezpečí - aj keď sa nevyparia, ľahko vyprší ich hodnota.
Ak sa pozrieme na vznik krízy z nadhľadu neujde nám, že jej cieľom je ďalšie prerozdeľovanie "moci". To nie je o prerozdeľovaní peňazí (ktoré nie sú ničím kryté), ale majetku a investícii do ďalších nástrojov na vytváranie finančných tokov.
Vzdať sa dnes nehnuteľnosti a nemať s peniazmi zámer = nezmysel.
Na "kerého oného" by Vám bolo napr. 100.000€ keď za nich nič nebudete vedieť kúpiť?
Áno, nie som nevidiaci - vidím, že ceny nehnuteľností riadne klesli a ak aj ešte budú ceny klesať o niekoľko rokov aj bez realitnej bubliny bude mať byt (iná nehnuteľnosť) stále hodnotu, ale peniaze... No ja teda neriešim kumulovanie peňazí - ak je možné tak ich dávam do obehu v snahe tvorby "toku".
dudino
27.11.11,20:39
Je tu veľa popísaného a aj môj príspevok bude iba názor.
Osobne, ak by sa mi peniaze zišli, ale nemal by som ich do čoho v blízkej dobe investovať, nepredával by som. Ešte nebolo obdobie, kedy ceny bývania nerástli - momentálny stav vnímam ako dobrý čas na investovanie do nehnuteľnosti - nie predaja. Preto je aj veľa kupujúcich za hotovosť - ľudia nechcú držať peniaze v ponožkách či bankách... Tam nie sú v bezpečí - aj keď sa nevyparia, ľahko vyprší ich hodnota.
Ak sa pozrieme na vznik krízy z nadhľadu neujde nám, že jej cieľom je ďalšie prerozdeľovanie "moci". To nie je o prerozdeľovaní peňazí (ktoré nie sú ničím kryté), ale majetku a investícii do ďalších nástrojov na vytváranie finančných tokov.
Vzdať sa dnes nehnuteľnosti a nemať s peniazmi zámer = nezmysel.
Na "kerého oného" by Vám bolo napr. 100.000€ keď za nich nič nebudete vedieť kúpiť?
Áno, nie som nevidiaci - vidím, že ceny nehnuteľností riadne klesli a ak aj ešte budú ceny klesať o niekoľko rokov aj bez realitnej bubliny bude mať byt (iná nehnuteľnosť) stále hodnotu, ale peniaze... No ja teda neriešim kumulovanie peňazí - ak je možné tak ich dávam do obehu v snahe tvorby "toku".

Dakujem za nazor. My by sme peniaze vyuzili na splatenie HU, ostali bez uveru a ostavajuce peniaze vyuzili na prerabku bytu, v ktorom chceme byvat... Mozno este chceme kupit nejaku zahradu alebo garazove statie, ci garaz, takze peniaze nechceme dat do ponozky, pretoze suhlasim, ze predat a peniaze "rozhajdakat" alebo "drzgrosit" v banke nie je asi to prave orechove...
peterknazeje
28.11.11,07:14
My by sme peniaze vyuzili na splatenie HU, ostali bez uveru a ostavajuce peniaze vyuzili na prerabku bytu, v ktorom chceme byvat... Mozno este chceme kupit nejaku zahradu alebo garazove statie, ci garaz
suhlasim s Vasim nazorom. Kedze mate HU, v tejto neistej dobe je podla mna spravne ho splatit.
dudino
03.12.11,18:18
suhlasim s Vasim nazorom. Kedze mate HU, v tejto neistej dobe je podla mna spravne ho splatit.

Neviem, ci sme sa rozhodli spravne (verim, ze ano), ale rozhodli sme sa predat... budeme mat istotu, ze predame a nebudeme mat bremeno na krku este nejake mesiace...

Dakujem!!!