Ninna
25.01.06,14:38
Môže mi niekto skúsený vysvetliť ako v praxi prebehne obchod medzi dodavateľom zo SR a odberateľom v ČR? Dodavateľ vyfakturuje bez DPH v SKK a odberateľ uhradí.......????????
chudaska
25.01.06,13:51
Ak su obaja platitelia DPH vo svojej krajine, tak dodavatel vystavi fakturu bez DPH, na ktorej nezabudnite uviest IČ DPH aj dodavatela aj odberatela a odberatel si ju samozdani v ČR, treba tento obchod potom uviest v suhrnnom vykaze DPH -stvrtrocne. Precitaj paragraf 43 zakona o DPH.
Ninna
25.01.06,14:02
Teóriu DPH som už prebrala na porade včera, teraz potrebujem poradiť ohľadom rozdielu platby ja vyfakturujem v Slovenských korunách a odberateľ keď že je Čech uhradí ako???? Prevodom v českej republike v SKK????
Daska
25.01.06,14:06
V skratke: fakturujeme v CZK a oni v CZK uhradia, kurz na fakture davam kurz NBS v den vystavenia fa a kurz uhrady v den uhrady, potom vznukne kurzovy rozdiel, ktory ide alebo do nakladov alebo do prijmov,
Ninna
25.01.06,14:10
Z toho vyplyva že musím otvoriť devízový účet????
Daska
25.01.06,14:11
My mame v csob
Ninna
25.01.06,14:15
Bože to sú orgie. Na klasický účet asi platbu v českých korunách nedostanem? Pre jeden obchod otvorím devízový účet????
Daska
25.01.06,14:18
Nemozu to zaplatit v hotovosti???
Ninna
25.01.06,14:20
To uvidíme aký budu ochotny.A v ČR nie je nejaká nahlasovacia povinnosť pre platby v hotovosti??? Ako u nás nad 100.000,-
KvetkaK
25.01.06,14:25
Ja si myslím že nemusíš otvárať devízový účet. My máme síce opačný prípad-platíme v českých korunách nášmu dodávateľovi do ČR a dá sa to urobiť z bežného účtu na slovenské koruny len sa to robí cez iný platobný príkaz a tam sa uvedú české koruny. Takže ja si myslím že by sa to malo dať aj v Českej republike.
Daska
25.01.06,14:25
Nie je to jedno??? Vsak vy si to date do prijmov a navyse pochybujem, ze sa nahlasuje platba do ineho statu, sak to by museli nahlasit na Vas DU
Ninna
25.01.06,14:30
Akože je mi to jedno len sa snažím všetky maličkosti tejto transakcie vyriešiť lebo už sme jednu pokutu za nahlasovaciu povinnosť platili a na DÚ Ťa neznalosť zákona neospravedlňuje.
monici
25.01.06,14:35
devizovy ucet si otvarat urcite nemusis. oni ti na skk ucet mozu poslat akukolvek menu, ktoru ti banka prepocita ich aktualnym kurzom a pripise ti uhradu v skk. potom uz len prepocitas kurzove rozdiely, ako uz bolo uvadzane.
Ninna
25.01.06,14:38
No supiš že ešte účtovníčky nespia.Aj nejaké bankárky sú on line.Díky
Daska
25.01.06,14:39
Akože je mi to jedno len sa snažím všetky maličkosti tejto transakcie vyriešiť lebo už sme jednu pokutu za nahlasovaciu povinnosť platili a na DÚ Ťa neznalosť zákona neospravedlňuje.

Ved ale ked to idu zaplatit Vam, tak by sa to tykalo ich a nie teba
Ninna
25.01.06,14:43
Áno áno trochu som to prehodila, ale fakt mám mindráky z tejto transakcie.Už asi uvažujem aj za nich.