miruka
24.11.11,11:07
Dobrý deň, každý mesiac mávame nadmerný odpočet, lebo vyvážame do zahraničia. Vždy nám daňový úrad vráti nadmerný odpočet tak okolo 20. v mesiaci. Tento mesiac však márne čakám už je 24. novembra a nadmerný odpočet ešte neprišiel a ani nenahlásili žiadnu kontrolu.Je pravda, že sme za august podali dodatočné DP, ale aj to bolo podané 25. októbra. Má niekto z vás skúsenosti s takýmto prípadom?
betka
25.11.11,07:42
§ 79
Nadmerný odpočet
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#hore)

(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

Správa daní a poplatkov: par. 39/1 pre vyrubovacie konanie sa použije opravné DP a na predchádzajúce DP sa neprihliada.
optimistka
26.11.11,11:42
a čo vyšlo z DDP k 8/11 ??
miruka
26.11.11,18:49
Dobrý deň, ďakujem pekne za odpovede, nakoniec sme sa dočkali a DU nám vrátil nadmerný odpočet.Bolo mi čudné, že už je čas na podanie ďalšieho daňového priznania a na účte neboli ešte peniaze.Priznám sa trošku som sa aj zľakla, že sa asi niekde stala chyba, alebo k nám prídu z DU na kontrolu.
miruka
26.11.11,18:52
Ďakujem pekne za odpovede. Nakoniec sa to vyriešilo DU nám vrátil nadmerný odpočet. V DDP bola tá istá suma ako v riadnom DP.Len som sa už trošku zľakla, že sa niekde stala chyba alebo z DU k nám prídu na kontrolu.