danoBA
24.11.11,16:27
zdravim vas, ti co ste boli v tomto nakupnom centre , chcel by som sa vas spytat dá sa platit v obchodoch eurami? myslim hlavne obchody s oblecenim ..vdaka :)
Heni
24.11.11,15:58
áno, dá sa. ale plať hlavne kartou, je to výhodnejšie... prípadne je tam bankomat (sesterka našej VUB), tak kartou si vyber euráče, nie v zmenárni ;)
myara
25.11.11,20:22
inak to Arkad je nic moc, take mini, lepsie je ist do Budapesti, napr. do Arena Plaza
pivko
26.11.11,14:23
Arena Plaza je to iste ako Aupark , drahota a také isté obchody. Nakupovať treba chodiť do Pešti sem:
http://www.premieroutletscenter.hu/
Je to pred Budapešťou od Bratislavy na ľavej strane.
myara
26.11.11,19:00
Arena Plaza je to iste ako Aupark , drahota a také isté obchody. Nakupovať treba chodiť do Pešti sem:
http://www.premieroutletscenter.hu/
Je to pred Budapešťou od Bratislavy na ľavej strane.

obchody su mozno tie iste (ale urcite nie vsetky), ale tu ide o tovar, ktory u nas nie je, mam osobnu skusenost, ze tam mali veci, ktore k nam nikdy neprisli
a co sa tyka outletov, tak to su vsetko stare kolekcie, a aj tak su stale predrazene
pivko
26.11.11,19:19
obchody su mozno tie iste (ale urcite nie vsetky), ale tu ide o tovar, ktory u nas nie je, mam osobnu skusenost, ze tam mali veci, ktore k nam nikdy neprisli
a co sa tyka outletov, tak to su vsetko stare kolekcie, a aj tak su stale predrazene
Je tam všetok tovar rovnaký ako v Plaze , chodím tam cca 1x za 2 týždne tak že nemáš dobré info.Akurát tam manželke chýba ten podľa mňa trápny obchod Key Mayo Chick
myara
27.11.11,07:12
Je tam všetok tovar rovnaký ako v Plaze , chodím tam cca 1x za 2 týždne tak že nemáš dobré info.Akurát tam manželke chýba ten podľa mňa trápny obchod Key Mayo Chick

su tam zastupene uplne ine znacky, ale ty si muz, takze to beriem tak, ze sa ti to zda rovnake :)
danoBA
27.11.11,12:09
ja urcite zavitam do tohto Arkád v Gyori....islo mi halvne o to platenie ci sa da eurami...a este jedna otazka, pri platbe kartou vam ukazu sumu v eurach alebo vo forintoch, aby nedoslo k omylu sa pytam ze pridem domov a a budem mat viac stiahnute z karty ako malo byt
pivko
27.11.11,12:57
ja urcite zavitam do tohto Arkád v Gyori....islo mi halvne o to platenie ci sa da eurami...a este jedna otazka, pri platbe kartou vam ukazu sumu v eurach alebo vo forintoch, aby nedoslo k omylu sa pytam ze pridem domov a a budem mat viac stiahnute z karty ako malo byt
Sumu máš len vo forintoch , stiahnu ti toĺko koľko je v danej chvíli kurz forintu devíza predaj v tvojej banke.
buchač
27.11.11,17:44
Sumu máš len vo forintoch , stiahnu ti toĺko koľko je v danej chvíli kurz forintu devíza predaj v tvojej banke.

...najlepšie je pozrieť sa na NBS stránku ...je to totiž zlatá stredná cesta ...žiaden nákup - predaj danej komerčnej banky ...v podstate aj toľko z karty odíde , pri takomto prepočte ...

HUF maďarský forint 314,32

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/denny-kurzovy-listok-ecb
danoBA
01.12.11,16:44
a ešte sa chcem spýtat, nie je problem sa dohovorit v obchodch aj po slovensky?
KoxXxo
01.12.11,18:32
To už je problém pomaly aj u nás.
buchač
01.12.11,19:03
To už je problém pomaly aj u nás.

...myslím si , že ani veľmô nie ....


..." reč peňazí " prelomí všetky bariéry ........či v časoch minulých - dávnych , terajších , o budúcnosti ani nevravím ( to len Castro žil v sci - fi ...)...
danoBA
02.12.11,11:41
a cena obuvy sa tam ako pohybuje? hlavne topanky