lucimeli
24.11.11,18:21
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, aké vzdelanie si môžem/ musím doplniť, aby som bola zaradená ako kvalifikovaný odborný zamestnanec v CPPPaP ?
Mám ukončené VŠ magisterské štúdium v kombinácii učiteľstvo pedagogika -psychologia na Pedagogickej fakulte UK ukončené v roku 2007. Študovala som v období, ked nebola možnosť študovať bakalársky stupeň, ale len súvislé 5-ročné magisterské.(čo je teraz pre mňa asi ďalšou nevýhodou). V roku 2007 ma prijali do TPP do Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie na pozíciu psycholog - oddelenie prevencie.
Po zmene zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch som zaradená ako nekvalifiková do 9.platovej triedy. V súčasnosti som tam zamestnaná 4 roky.
Chcela som začať študovať postgraduálne študium Školská psychologia na FiF UK, ale ani to nie je v poradenskom zariadení ako je CPPPaP považované za kvalifikáciu.
Aké mám možnosti doplniť si kvalifikáciu na pozíciu psycholog alebo na pozíciu sociálny pracovník resp. sociálny pedagog? Ako môžem využiť moju vyštudovanú kombináciu PS-PG?
Nechcem študovať úplne odznova a mať pocit, že môj vyštudovaný titul Mgr je mi na nič...Asi je aj na moju škodu, že sa nedalo urobiť si bakalársky stupeň v tej dobe a odraziť sa od neho. Môžem sa prihlásiť priamo na magisterské napr. Sociálna pedagogika, keď už štátnicu z pedagogiky mám?
Existuje nejaké kvalifikačné, špecializačné alebo rozširujúce vzdelávanie, ktoré by mi pomohla ku kvalifikácii?
Neviem, na koho sa mám obrátiť o radu...:(
Vopred ďakujem za prínosné odpovede.
Lucia
lucimeli
01.12.11,16:18
To naozaj mi neviem nikto poradiť? :( prosím vás o nejakú informáciu.
pavlinka
25.01.12,06:36
Prosim o radu.
Učiteľ SŠ vyštudované učiteľstvo všeob. predmetov slovenský jazyk - filozófia.
Teraz študuje na UMB Kvalifikačné vzdelávanie pre splnenie kvalifikačného predpokladu na vyučovanie predmetu telesná výchova.Podľa nového zákona je od 1.1.2012 kvalifikačné štúdium zo zákona vypustené.Znamená to že toto vzdelávanie nebudeme brať ako kontinuálne a zamestananec si bude toto robiť počas dovolenky a náhradného voľna?
babkamaja
31.01.12,17:26
Požadované vzdelanie nájdete vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z. v prílohe v druhom diele, Časť I. psychológ. Skutočne ste nekvalifikovaná, potrebujete si doplniť štvorsemestrálne špecializačné vzdelávanie školskej psychológie na vysokej škole, a to čím skôr. Ostatné Vaše úvahy sú bezpredmetné, treba vzdelanie podľa vyhlášky alebo ísť robiť prácu, na ktorú ste kvalifikovaná. Žiaden Bc, žiadna sociálna pedagogika a načo?
lucimeli
02.02.12,09:14
Požadované vzdelanie nájdete vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z. v prílohe v druhom diele, Časť I. psychológ. Skutočne ste nekvalifikovaná, potrebujete si doplniť štvorsemestrálne špecializačné vzdelávanie školskej psychológie na vysokej škole, a to čím skôr. Ostatné Vaše úvahy sú bezpredmetné, treba vzdelanie podľa vyhlášky alebo ísť robiť prácu, na ktorú ste kvalifikovaná. Žiaden Bc, žiadna sociálna pedagogika a načo?

Ďakujem aspoň Vám (babkamaja) za nejakú odpoveď, po tak dlhej dobe som ani nedúfala, že mi niekto odpovie.
Vyhlášku č.437 poznám veľmi dobre. Mojej riaditeľke som aj navrhovala, že si doplním špecializačné vzdelanie školská psychologia. Ale bolo mi vysvetlené, že to nie je vhodné, pretože vo vyhláške časť Psychológ je napísané: "3. len pre odborných zamestnancov, ktorí vykonávajú odborné činnosti školského psychológa v škole alebo v školskom zariadení, ktoré nie je poradenským zariadením, aj učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov psychológia v kombinácii s druhým aprobačným predmetom a absolvovanie štvorsemestrálneho špecializačného vzdelávania školskej psychológie poskytovaného vysokou školou".
Tvrdenie "zariadenie, ktoré nie je poradenským" mi riaditeľka vysvetlila, že zariadenia CPPPaP (čiže mňa) sa to netýka! (čo je pre mňa nepochopiteľné).
Z Ministerstva školstva mi na to neodpovedajú...

Prosím Vas, mohli by ste mi ešte vysvetliť, ako sa má vlastne táto časť bodu chápať? Je teda špecializačné vzdelávanie Školská psychologia vhodné pre Psychológa v Centre pedag-psychol. poradenstva a prevencie, aby bol kvalifikovaný odborný zamestnanec?

Ďakujem za skorú odpoveď.
lucimeli
08.02.12,08:00
Prosím, vedeli by ste mi v tomto poradiť?
babkamaja
08.02.12,16:28
Dovolím si Vám odpovedať tretíkrát. Druhý diel 437/2009 Z. z. sa na Vás vzťahuje, treba dorobiť školskú psychológiu. Zatial môžete pracovať v CPPP a P, ale ste nekvalifikovaná. Informujte sa na KŠÚ, ten je Váš zriaďovateľ. Môžete sa odvolať na tento mail, mám stanovisko aj z MŠ hoci nie celkom oficiálne. Je chyba v zákone, ani v novele to nepreformulovali, ale platí to pre CPPP a P. Vyriešilo sa to ešte v roku 2009. Naše psychologičky boli vtedy aktívne.
lucimeli
13.02.12,07:11
Ďakujem Vám za odpoveď. Dúfam, že vedenie presvedčím pomocou Vášho vyjadrenia, i keď bez oficiálneho stanoviska to bude problematické...
ps: odpovedali ste mi dvakrát nie tri :), ale ďakujem za cenné rady!