oborgelem
24.11.11,19:22
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu.Do manželkinho domu na dedine,ktorý zdedila po rodičoch,nasťahovali neprispôsobivý občania.V roku 2006 boli vyzvaný na vysťahovanie.Neučinili tak a tak sme ich dali na súd a žiadali sme o vypratanie nehnuteľnosti.Reagovali na to,že dali si overiť vlastníctvo na ďalšie súdne pojednávanie,čím sa pojednávanie o vyprataní odročilo.Súd vlastníctvo potvrdil ,na ktorý sa odvolali na krajský súd,ktorý potvrdil vlastníctvo manželky.Ďalej pokračovalo pojednávanie o vyprataní nehnuteľnosti na čo zas sa odvolali na krajský súd,ktorý zas potvrdil rozhodnutie okresného súdu.
Poprosil by som o radu,že aký je postup,či sa obrátiť na exekútora a či bude ďalší súd,alebo by či ich môžem vypratať násilne svojpomocne,či to nie v rozpore so zákonom a keď tak s ktorým?A či podľa Občianskeho zákonníka im musím zabezpečiť náhradný byt?
Ďakujem.
misoft
24.11.11,18:44
Máš všetky súdne rozhodnutia vo svoj prospech. Teda netreba sa s nimi srať, rovno exekútor, ten za policajnej asistencie nech dá vypratať nehnuteľnosť. Náhradné ubytovanie nebude, pretože nehnuteľnosť bola obsadená neoprávnene (zaručene k nej nemajú žiadne potvrdenia, ani pobyt.)

Druhá možnosť: zopár tvrdých svalnatých chlapov - nech tam pre výstrahu prídu. Nebude to porušenie domovej slobody, pretože čierni nájomníci tam de jure nie sú - ty si ich poslal skontrolovať svoj (teda manželkin) majetok.
buchač
24.11.11,18:49
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu.Do manželkinho domu na dedine,ktorý zdedila po rodičoch,nasťahovali neprispôsobivý občania.V roku 2006 boli vyzvaný na vysťahovanie.Neučinili tak a tak sme ich dali na súd a žiadali sme o vypratanie nehnuteľnosti.Reagovali na to,že dali si overiť vlastníctvo na ďalšie súdne pojednávanie,čím sa pojednávanie o vyprataní odročilo.Súd vlastníctvo potvrdil ,na ktorý sa odvolali na krajský súd,ktorý potvrdil vlastníctvo manželky.Ďalej pokračovalo pojednávanie o vyprataní nehnuteľnosti na čo zas sa odvolali na krajský súd,ktorý zas potvrdil rozhodnutie okresného súdu.
Poprosil by som o radu,že aký je postup,či sa obrátiť na exekútora a či bude ďalší súd,alebo by či ich môžem vypratať násilne svojpomocne,či to nie v rozpore so zákonom a keď tak s ktorým?A či podľa Občianskeho zákonníka im musím zabezpečiť náhradný byt?
Ďakujem.

...odo mňa radšej ani nechci odpoveď ......je už v texte Tvojom ...;)


...že vyzvaný ?????......he , jak v Devínskej by som " vyzýval " ........chrániče na sluch mám , síce nie modré ....ale mám....:rolleyes:
misoft
24.11.11,19:15
Ja by som použil tieto:
http://www.pretaktovanie.sk/obr/sluchatka/saitek_gh20/img00big.jpg
reku - IT ma naviguje.
bubkoch
24.11.11,19:55
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu.Do manželkinho domu na dedine,ktorý zdedila po rodičoch,nasťahovali neprispôsobivý občania.V roku 2006 boli vyzvaný na vysťahovanie.Neučinili tak a tak sme ich dali na súd a žiadali sme o vypratanie nehnuteľnosti.Reagovali na to,že dali si overiť vlastníctvo na ďalšie súdne pojednávanie,čím sa pojednávanie o vyprataní odročilo.Súd vlastníctvo potvrdil ,na ktorý sa odvolali na krajský súd,ktorý potvrdil vlastníctvo manželky.Ďalej pokračovalo pojednávanie o vyprataní nehnuteľnosti na čo zas sa odvolali na krajský súd,ktorý zas potvrdil rozhodnutie okresného súdu.
Poprosil by som o radu,že aký je postup,či sa obrátiť na exekútora a či bude ďalší súd,alebo by či ich môžem vypratať násilne svojpomocne,či to nie v rozpore so zákonom a keď tak s ktorým?A či podľa Občianskeho zákonníka im musím zabezpečiť náhradný byt?
Ďakujem.

to chces povedat ze ten dom po 5-tich rokoch co je obyvany ciganmi, este stoji a nie je z neho ruina ? neverim