MIRCO1972
24.11.11,20:02
Zdravím.

Je toto normálne?...


PONDELOK
..................


...prišla mi Kreditka od O2...

predschválených 600 €


UTOROK
...................


ING


na 900€

STREDA
................


CETELEM

100-3400€


ŠTVRTOK
....................


QUATRO

...to som ani nedočítal...je tam toho toľko...kupóny a kupóny...

...a k tomu mi ešte dnes volala nejaká ženská že je s kreditnej Banky či akej, že má pre mňa kartu na 600 €. Keď som jej povedal že nemám chuť na Kartu sa normálne čudovala že prečo.

Asi v tom majú prsty Vianoce. Sviatky radosti a pokoja.

Ľudia.


Pozor na to. Myslite na to ako dopadli Gréci či Taliani.



MIRCO
Ice dive
24.11.11,19:08
tušim si dobrý a verný klient týchto spoločností:D:D:D:D
Braňo
24.11.11,19:10
prosím rozlišuj dlh indivuálny a dlh štátu. určite grécka a talianska ekonomika nie je zadlžená kvôli čerpaniu nejakých pár stoviek eur na kreditných kartách, ale dlhodbým deficitným financovaním predovšetkým štátnej správy (napr. po kontrole EÚ bolo zistených 100.000 dôchodcov po smrti a pod. )
MIRCO1972
24.11.11,19:15
...to mi je jasné...ja len chcem upozorniť aby nerobili tie isté chyby ako robili zodpovední štátnici v týchto krajinách...domáci rozpočet je ekonomika štátu v malom... :)

...aj v domácich financiach sa dá dostať do problémov...
Ivana Š
24.11.11,19:17
Mne stačí skúsenosť, ako na toto dopadla moja teta a sesternica (ale je to hlavne ich veľká chyba, že sa dali nalákať a že majú veľké oči, lebo chcú mať všetko!)
Pôžička na zveľadenie domu, potom ďalšia, lebo na to tá prvá nestačila
potom pôžička na splatenie prvej pôžičky (nebolo na splátky)
ďalšia pôžička, lebo môžeme znovu čerpať (a samozrejme sa aj viacej zadlžiť, ale nech, veď sa to nejako vyrieši)
vyriešilo sa, prišla ponuka z homocreditu, zobrali, samozrejme minuli (čo mám info - tak nebola jedna, ale minimálne tri)
potom nebolo znovu na splátky, tak nastalo vydieranie v rodine - Anka, veď si moja sestra, to mi musíš pomôcť!
Ďalšia pôžička na Anku, ktorú vyinkasovali a nesplácali a Anka ako dobrá sestra - ju doteraz spláca :mad:
teraz sa dozvedeli, že Anka môže čerpať ďalšiu pôžičku a chcú, aby ju zobrala - pre nich !!!
toto je už mimotemy
prišlo ďalšie vydieranie - Anka, keď nám to nezoberieš, tak nám prídu zobrať dom, toto si zoberieš na svedomie?
MIRCO1972
24.11.11,19:38
nerozumiem...čo je zle?
MIRCO1972
24.11.11,19:38
nerozumiem...čo je zle?
Ivana Š
24.11.11,19:39
nerozumiem...čo je zle?
myslíš môj príspevok, či niečo iné?
MIRCO1972
24.11.11,19:41
ano...čo je mimo tému?
Ivana Š
24.11.11,19:44
...to mi je jasné...ja len chcem upozorniť aby nerobili tie isté chyby ako robili zodpovední štátnici v týchto krajinách...domáci rozpočet je ekonomika štátu v malom... :)

...aj v domácich financiach sa dá dostať do problémov...

veď o tom
nižšie píšem - ekonomika v domácnosti a dlhy

najprv riešim úvermi, úvery navyšujem, potom nie som schopný splácať dlhy, tak žiadam rodinu o pomoc,
pretože moja rodina, sú predsa povinní pomôcť
Ivana Š
24.11.11,19:50
ano...čo je mimo tému?
no čo myslíš?
to mimo tému patrilo k tomu vydieraniu sestry, lebo to patrí nie pod kreditné karty, ale pod tému rodinné vzťahy
Peter Zachar
19.02.12,22:28
Zdravím.
Nevieš ako získať kreditku od O2 - dosť by sa mi zišla? Napíš mi na pzachar7@gmail.com
Ďakujem


Je toto normálne?...


PONDELOK
..................


...prišla mi Kreditka od O2...

predschválených 600 €


UTOROK
...................


ING


na 900€

STREDA
................


CETELEM

100-3400€


ŠTVRTOK
....................


QUATRO

...to som ani nedočítal...je tam toho toľko...kupóny a kupóny...

...a k tomu mi ešte dnes volala nejaká ženská že je s kreditnej Banky či akej, že má pre mňa kartu na 600 €. Keď som jej povedal že nemám chuť na Kartu sa normálne čudovala že prečo.

Asi v tom majú prsty Vianoce. Sviatky radosti a pokoja.

Ľudia.


Pozor na to. Myslite na to ako dopadli Gréci či Taliani.



MIRCO[/QUOTE]
avalik
19.02.12,23:14
Zdravím.
Nevieš ako získať kreditku od O2 - dosť by sa mi zišla? Napíš mi na pzachar7@gmail.com
Ďakujem


poziadas v O2, info maju urcite aj na webovej stranke
Peter Zachar
20.02.12,12:03
V O2 ťa pošlú ďalej - ževraj to nie je na požiadanie


poziadas v O2, info maju urcite aj na webovej stranke[/QUOTE]
avalik
20.02.12,14:21
V O2 ťa pošlú ďalej - ževraj to nie je na požiadanie


poziadas v O2, info maju urcite aj na webovej stranke[/QUOTE]

poslali ta dalej? tak ziadaj tam ;)
Indeed
20.02.12,14:36
Kreditku daju len bonitnemu klientovi , alebo daju ju hocikomu /samozrejme s malým kreditom/ ked robia nejaku akciu.

Ja som takto obdržal kreditku od VUB , ktorú mi zaslala AFS preto,že platím živ.poistenie, teda ako bonus. Na začiatku predschválených 60 000 SKK , dnes mám limit cca 4000 €.

Tiež som získal kreditku T-mobile od CFH Poprad, tiež v spolupráci s VUB s počiatočným kreditom 15 000 SKK , dnes je to "zlatá kreditka" s limitom 6 800 €.

Okrem toho som mal ponuky ešte na ďalšie 2 kreditky , no tie som odmietol,keďže si chcem zachovať prehĺad vo svojich financiach.

K aktualnemu stavu na mojich kreditkách asi len toľko, že aj keď mám schválený vysoký limit ako VIP-klient, nikdy som nebol dlžný viac ako 1000 €, tiež by som mohol vyplatiť celý dlh na kreditke aby som banke nebol nič dlžný, no to by bola situacia nevitana rovnako pre banku ako pre mňa.
V súčasnosti sa snažím držať dlh na kreditke okolo 400 € , preto aby banka nemala dovod mi kreditku zrušiť a jednak preto aby som mal k dispozícii fin.prostriedky pre prípad nepredvídaných výdavkov.
Úročené je to síce nehorázne, od 18 % p.a. no mne takáto finančná pomoc za to stoji.
Peter Zachar
20.02.12,18:56
S kreditkami treba vedieť narábať - a je lepšie si požičať z nich ako napr. v providente, nie?
Zháňam O2 kreditnú kartu - kto by vedel pomôcť nech sa ozve.
Rozalka
20.02.12,19:10
Kreditku daju len bonitnemu klientovi , alebo daju ju hocikomu /samozrejme s malým kreditom/ ked robia nejaku akciu.

Ja som takto obdržal kreditku od VUB , ktorú mi zaslala AFS preto,že platím živ.poistenie, teda ako bonus. Na začiatku predschválených 60 000 SKK , dnes mám limit cca 4000 €.

Tiež som získal kreditku T-mobile od CFH Poprad, tiež v spolupráci s VUB s počiatočným kreditom 15 000 SKK , dnes je to "zlatá kreditka" s limitom 6 800 €.

Okrem toho som mal ponuky ešte na ďalšie 2 kreditky , no tie som odmietol,keďže si chcem zachovať prehĺad vo svojich financiach.

K aktualnemu stavu na mojich kreditkách asi len toľko, že aj keď mám schválený vysoký limit ako VIP-klient, nikdy som nebol dlžný viac ako 1000 €, tiež by som mohol vyplatiť celý dlh na kreditke aby som banke nebol nič dlžný, no to by bola situacia nevitana rovnako pre banku ako pre mňa.
V súčasnosti sa snažím držať dlh na kreditke okolo 400 € , preto aby banka nemala dovod mi kreditku zrušiť a jednak preto aby som mal k dispozícii fin.prostriedky pre prípad nepredvídaných výdavkov.
Úročené je to síce nehorázne, od 18 % p.a. no mne takáto finančná pomoc za to stoji.
Si finančne disciplinovaný (možno by si bol lepší mf ako ten terajší).
Aj ja som takto získala kartu VÚB, už mám limit 4T, ďalšiu sphere s limitom 3T a ďalšiu tiež 3T. Karty využívam stále, ale keď mi príde výpis, splatím vždy celý dlh, dokonca keď viem, že bude sa platiť ročný poplatok naviac. To mám potom kreditku z ich strany v kredite a to viem, že nemajú moc v láske, ale čo ja mám s mojimi klientami prechádzku ružovou záhradou? nech aj má naviac práce ....
AlaNR
21.02.12,07:20
Ja som prišla k jednej kreditke veľmi dávno pri uzatváraní životnej poistky. Vtedy ešte neboli kreditky tak v povedomí slovenského ľudu a keď mám pravdu povedať, dobre som si na nej nabila hubu. Samozrejme mladá žaba bola rada, že má z čoho míňať :D a dosť dlho trvalo, kým som sa dlhu zbavila...

Potom mi prišla kreditka od Triangel, len za to, že som poctivo platila splátky za tovar.
Ďalšia prišla z Cetelemu, tak isto za to, že som načas platila, tú som ale prestrihnutú vrátila s listom, že si nič podobné neprajem. Neviem, či to pomohlo, ale odvtedy mi ďalšiu neposlali ;)

Teraz fungujem s jednou a podobne ako Rozalka, sa snažím vyrovnať dlh hneď ako sa dá. Nie je zlé ju mať v zálohe keby niečo...
roman29
21.02.12,07:33
ja mam Tesco kreditku. Cisto len preto ze sa nou zbieraju body, potom mi chodia poukazky na nakup v Tescu. A obcas je akcia zlava na tankovanie pri plateni tou kreditkou.

Takze osobne kreditku nemam urcite preto aby som si "poziciaval".
aj tu si kladiem otazku, ci mi to za tych par eur stoji si to komplikovat, a ci sa nevratim k plateniu normalnou debetkou co je k beznemu bankovemu uctu ...
Indeed
21.02.12,08:45
ja mam Tesco kreditku. Cisto len preto ze sa nou zbieraju body, potom mi chodia poukazky na nakup v Tescu. A obcas je akcia zlava na tankovanie pri plateni tou kreditkou.

Takze osobne kreditku nemam urcite preto aby som si "poziciaval".
aj tu si kladiem otazku, ci mi to za tych par eur stoji si to komplikovat, a ci sa nevratim k plateniu normalnou debetkou co je k beznemu bankovemu uctu ...

tak si požičiavaj od rodiny, od kamaratov, od susedov, od spolupracovníkov...

ked sa ti vidí požičiavanie si od banky komplikované.
roman29
21.02.12,10:01
tak si požičiavaj od rodiny, od kamaratov, od susedov, od spolupracovníkov...

ked sa ti vidí požičiavanie si od banky komplikované.

no ved ale z celeho co pisem si ako mohol pochopit ze hovorim o komplikovanosti poziciavania si touto formou ?
ved tam pisem ze to nemam kvoli poziciavaniu si ... a ze keby nezbieram nejake body, tak to iste robim debetkou (teda realnymi peniazmi co mam na ucte)
hovorim o tej komplikovanosti - ci par euro stvrtrocne (formou nakupnych poukazok) stoji za to aby som mal kartu z dalsej institucie ... a mysliet na jej vyplacanie atd, co odpada pri existujucej debetke k beznemu uctu ktory uz mam davno davno.
rennka
21.02.12,10:17
Sa cudujem vsetkym, ktori vlastnia viac ako 1-2 kreditky. Mam len jednu, zo svojej banky s debetom a uplne mi uz roky postacuje. Ved tym, ktori „zadarmo“ ponukaju svoje kreditky nejde o ludi , ale o ich vlastne zaujmy-uroky! A nie je nic horsie, ak v tom dotycny strati prehlad a plati uver uverom, ba dokonca to zasahuje do vztahov v rod., ako bolo pisane vyssie a neraz i horsie. Vsetky kreditky ktore mi prisli skoncili v kosi. Je to nehorazne oblbovanie a zneuzivanie ludi!
kopretinka
21.02.12,10:18
ja mam Tesco kreditku. Cisto len preto ze sa nou zbieraju body, potom mi chodia poukazky na nakup v Tescu. A obcas je akcia zlava na tankovanie pri plateni tou kreditkou.

Takze osobne kreditku nemam urcite preto aby som si "poziciaval".
aj tu si kladiem otazku, ci mi to za tych par eur stoji si to komplikovat, a ci sa nevratim k plateniu normalnou debetkou co je k beznemu bankovemu uctu ...
ja ju mám tiež iba na to,aby som mala 2násobné body,k poslednému dňu v mesiaci ju vždy vyplatím,takže žiadne úroky neplatím.
kopretinka
21.02.12,10:20
Sa cudujem vsetkym, ktori vlastnia viac ako 1-2 kreditky. Mam len jednu, zo svojej banky s debetom a uplne mi uz roky postacuje. Ved tym, ktori „zadarmo“ ponukaju svoje kreditky nejde o ludi , ale o ich vlastne zaujmy-uroky! A nie je nic horsie, ak v tom dotycny strati prehlad a plati uver uverom, ba dokonca to zasahuje do vztahov v rod., ako bolo pisane vyssie a neraz i horsie. Vsetky kreditky ktore mi prisli skoncili v kosi. Je to nehorazne oblbovanie a zneuzivanie ludi!
aké oblbovanie a zneužívanie?veď každý,kto dostane kreditku,je svojprávny a hádam vie o tom,že tie peniaze nie sú zadarmo?To je už každého osobná vec,ako sa zachová,má predsa na výber......nemusí ju použiť,nikto ho nenúti.
rennka
21.02.12,10:26
kopretinka, nic v zlom, len niektori ludia si neviedia spocitat, kolko je 2 + 2. Nemyslim prave Teba, ale trebars starsich ludi, alebo takych ako tu pisala Ivana, prisp. 5. A ver, nie je ich malo. Ved urcite to poznas aj Ty, ze velakrat sa dozvies len akoze Tvoje vyhody...
Ja som si dovolila vyjadrit len svoj nazor, nikoho som sa dotknut nechcela.
kopretinka
21.02.12,10:29
renka,mňa si sa nedotkla,v poho,ja tiež vyjadrujem len svoj názor.
Peter Zachar
21.02.12,14:01
Všetko ma svoje + aj -
Preto zháňam O2 kreditku - pre jej výhody:)