matej37
24.11.11,22:39
Ak odo mňa kúpi český zákazník akým konverzným kurzom mu mám prerátať cenu do českých korún? Mám si zvoliť jednotný pevný kurz, ktorý uvediem v mojom e-shope, podľa ktorého to budem prepočítavať alebo mám napísať oznam pre mojich českých zákazníkov, že budem prepočítavať kurz podĺa aktualneho platného dátumu v deň vystavenia faktúry? Mám prepočitavať kurz podľa cenníka na www.nbs.sk?

A inak aké čislo účtu mu mám dať pri platbe prevodom? Mám fio banku. Mám mu dať eurový účet alebo český účet? Samozrejme s kódom banky 2010, nie 8330.

Mám vystavovať faktúry v CZK mene alebo EUR pre českého zákazníka?

ĎAKUJEM ZA RADY
KEJKA
24.11.11,22:15
pre teba je jednoduchšie vystaviť mu faktúru v EUR. On si zariadi platbu tak, aby si ty dostal na účet požadovanú čiastku v EUR, jemu - ak to bude platiť zo svojho účtu v CZK, - stiahnu sumu v CZK plus poplatky, to ty však riešiť nemusíš.
matej37
24.11.11,23:29
Ale ako trafí tú správnu sumu, aby bola v EUR?
zk24
24.11.11,23:39
Ale ako trafí tú správnu sumu, aby bola v EUR?

Ked pojde do banky a povie ze ide previest 1500 €, oni mu to automaticky prepocitaju, stiahnu z uctu ceske koruny v hodnote 1500 € a nemusi nic napasovavat. Odosle 1500 €. Ja mam tiez ucet v korunach ale viem vybrat trebars kuny a z uctu mi odidu eura a nemusim nic napasovavat.
marjankaj
25.11.11,00:35
Ale ako trafí tú správnu sumu, aby bola v EUR?
No predsa opíše z tej faktúry. Na to mu ju predsa posielaš. Nie?