premiko
24.11.11,23:45
Potrebujem poradit, ako postupovat v pripade, ze urcita osoba zatajuje list, ktory dostala s urcitym obsahom a teraz ho nechce vratit? Bol odoslany ako obycajna zasielka pri hromadnej korenspondencii, urobil som to, ze som si vypisal vsetky mena a ochotna pracovnicka posty mi to potvrdila peciatkou a podpisom plus potvrdenie o zaplateni postovneho.
avalik
24.11.11,23:17
ak list nebol odoslany doporucene ako chces dokazat ze ho adresat prevzal?
a vratit list, ktory bol adresovany mne? - s tym som sa ako sukromna osoba este nestretla :eek:
premiko
24.11.11,23:21
ved preto sa asi pytam, tak potom pozadovat skodu od posty?, dana osoba mala za obsah obalky zaplatit, zzatajuje, vsetko slo dohodou cez maily, mna zaujma patranie po stratenom liste, ved pisem ze urcite potvrdenie ze som jej ho odoslal mam
Erzebeth
25.11.11,02:54
Ty máš potvrdenie, že si list poslal. Ako dokážeš, že adresát prevzal lisť? Ako dokážeš, že ho pošta nedoručila ? Ak posielaš listy, ktoré majú určitú hodnotu, posielaj ich doporučene. Poštovné si pripočítaj k cene.
buchač
25.11.11,07:15
ved preto sa asi pytam, tak potom pozadovat skodu od posty?, dana osoba mala za obsah obalky zaplatit, zzatajuje, vsetko slo dohodou cez maily, mna zaujma patranie po stratenom liste, ved pisem ze urcite potvrdenie ze som jej ho odoslal mam
...pošta jez obliga ...

...dotyčná osoba môže tvrdiť , že prípadnú zásielku jej niekto ukradol zo schránky ...a pošta zasa tvrdí , že zásielku doručila ...

Poučenie ???....viď vyššie máš uvedené ........doporučene s platbou pri prevzatí + poštovné ...


pracovnicka posty mi to potvrdila peciatkou a podpisom plus potvrdenie o zaplateni postovneho
...no a ???...a poistená zásielka bola vôbec ???
Čo si potom , akú sumu chceš vlastne uplatniť , ak nie ...????
premiko
25.11.11,08:12
nieco na tom bude, ok, vycestujem za nou osobne, o to to bude mat drahsie, mozno bolestivejsie, paky na to su ...
misomiso
25.11.11,08:23
nieco na tom bude, ok, vycestujem za nou osobne, o to to bude mat drahsie, mozno bolestivejsie, paky na to su ...

No to ja katastrofa takito ludia, ktori sa v zakladnej skole neneucili ako poslat list a potom robia ostatnym taketo problemy. Prosim ta vykasli sa na to, ak sebe nechces narobit dalsie problemy.

Tak este raz:
1. dolezite dokumenty sa posielaju doporucene.
2. pokial chces za nieco prijat platbu, posiel sa to navyse na dobierku, ak to ma nejaku vyssiu hodnotu, tak navyse s poistenim.

Ak nieco niekomu poslem na cestne slovo obycajne, tak si musim byt vedomy toho, ako riskujem a potom pripadna strata pre mna nemoze byt dovodom na to, aby som sa v najmensom vzrusoval.
JAJA11
25.11.11,08:25
nieco na tom bude, ok, vycestujem za nou osobne, o to to bude mat drahsie, mozno bolestivejsie, paky na to su ...

no asi ťažko dokáže niekto či bola pošta doručená alebo nie, keď nie je o tom podpísaný doklad.
Aj keď vycestujete a pohovoríte si s tou osobou, tak nič nedokážete. Jediná šanca je, že ten predmet, ktorý ste zaslali je jedinečný a tá osoba ho viditeľne používa . Inak to treba len brať ako poučenie, že ľuďom netreba veriť a neposielať zásielky bez dokladu o doručení... Hlavne ak majú vyššiu hodnotu...
premiko
25.11.11,08:30
katastrofou rovnako je ako sa niektori nenaucili slusnemu a serioznemu jednaniu , dakujem za odpovede, ja si to vybavim po svojom, ze to s tej osoby nedostanem sa nebojim, chcel som jednat slusne, budem jednat na jej urovni, nasledkov som si vedomy, ale ja si to zariadim, ruky si spinit nebudem, na podonych ludi plati v dnesnej dobe len jedno, hruba sila, tym povazujem tuto temu pre mna za ukoncenu
JAJA11
25.11.11,08:32
ved preto sa asi pytam, tak potom pozadovat skodu od posty?, dana osoba mala za obsah obalky zaplatit, zzatajuje, vsetko slo dohodou cez maily, mna zaujma patranie po stratenom liste, ved pisem ze urcite potvrdenie ze som jej ho odoslal mam

Nie je dôležité potvrdenie o odoslaní, dôležité je potvrdenie o prijatí zásielky. Ak pošta nedokáže, že list doručila (ak nemá podpis od preberajúcej osoby - tak to nemá ako dokázať) máte smolu. Len neviem aké máte to potvrdenie, že ste to poslali, keď píšete, že ste to poslali obyčajne...
misomiso
25.11.11,08:34
No v poriadku, ja sa nezastavam ludi, ktori nejednaju poctivo. Stale si ale nepovedal, ako ches zistit (nie to este dokazat) ci ta osoba skutocne tu zasielku dostala. Pretoze odoslanie obycajnej (aj doporucenej) zasielky este zdaleka neznamena jej automaticke dorucenie.
premiko
25.11.11,08:36
jednoducho som poziadal pracovnicku posty o spisanie ludi, ktorym som posielal listy, ona odkontrolovala, prilozila potvrdenie o sume za zaplatenu postu a dala stemple s podpisom, napisany zoznam tak aby sa dodatocne nedalo nic upravit, dopisat, urobila nieco premna co nema v popise prace ... to len odpovedam, ked ste uz boli zvedava
JAJA11
25.11.11,08:42
jednoducho som poziadal pracovnicku posty o spisanie ludi, ktorym som posielal listy, ona odkontrolovala, prilozila potvrdenie o sume za zaplatenu postu a dala stemple s podpisom, napisany zoznam tak aby sa dodatocne nedalo nic upravit, dopisat, urobila nieco premna co nema v popise prace ... to len odpovedam, ked ste uz boli zvedava

Ale je to len zoznam, komu ste to poslali, to je ako keby ste nič nemali. Máte istotu, že to pošta aj doručila? Že sa zásielka nestratila? Potvrdila vám tá osoba, že to dostala?

Moja skúsenosť: bývame v rodinnom dome, schránku máme na plote. Už sa nám párkrát stalo, že poštárka nechala väčší list, ktorý sa nezmestil do schránky položený na plote. Ak si takýto list niekto vezme, tak ja ani neviem, že mi nebol doručený...
V súčasnosti TESCO zasiela poukážky, jedna zásielka mi neprišla, ale nehádam sa, viem že nemajú ako dokázať že to odoslali a mne doručili alebo nedoručili.... Lenže sa jedná o smiešne sumy....
premiko
25.11.11,08:50
nerieste to, ja viem ze to dostala, mne tvrdi nieco ine, nechajme to uz tak, ja si to vybavujem po svojom, vdaka
JAJA11
25.11.11,08:55
katastrofou rovnako je ako sa niektori nenaucili slusnemu a serioznemu jednaniu , dakujem za odpovede, ja si to vybavim po svojom, ze to s tej osoby nedostanem sa nebojim, chcel som jednat slusne, budem jednat na jej urovni, nasledkov som si vedomy, ale ja si to zariadim, ruky si spinit nebudem, na podonych ludi plati v dnesnej dobe len jedno, hruba sila, tym povazujem tuto temu pre mna za ukoncenu

Áno, sú ľudia, ktorí nemajú problém prevziať zásielku a nezaplatiť. Ale svoj diel viny majú aj ľudia, ktorí chcú aby im bolo zaplatené a nemajú problém poslať to bez toho, aby to mali zadokladované. A to nielen odoslanie , ale aj doručenie...
A v prípade hrubej sily, by to mohlo stáť viac vás ako toho dotyčného...
premiko
25.11.11,08:59
ano, dakujem za radu, uz to nerieste prosim, moj problem, mna to v pripade tej osoby boliet nebude (len dodam ze v dobrej viere k tej osobe som jej vysiel v ustrety lebo sa jej zdalo platit zbytocne navysene postovne slo o doveru, sklamala)