Zuzka 335
25.11.11,09:44
Dobrý deň, prednedávnom som videla zaujímavý recept a hlavne jednoduchý a rýchly na závitky zo slaniny plnené kyslou kapustou zapekané so smotanou (?), alebo jogurtom. Neviem ho však nájsť. Prosím, neporadíte?
buchač
25.11.11,08:47
Dobrý deň, prednedávnom som videla zaujímavý recept a hlavne jednoduchý a rýchly na závitky zo slaniny plnené kyslou kapustou zapekané so smotanou (?), alebo jogurtom. Neviem ho však nájsť. Prosím, neporadíte?

....neblbni ....:confused:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=z%C3%A1vitky+zo+slaniny+plnen%C3%A9+kyslou+kapus tou&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Zuzka 335
25.11.11,11:45
....neblbni ....:confused:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=závitky+zo+slaniny+plnené+kyslou+kapustou&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Ďakujem, ale nie som ešte na tom tak zle, aby som žiadala o radu, kým si nepozriem iné možnosti, čo nám skýta google. ale tam to nie je, to bol celkom iný recept.

Aj tak ďakujem.
Z.
buchač
25.11.11,12:00
Ďakujem, ale nie som ešte na tom tak zle, aby som žiadala o radu, kým si nepozriem iné možnosti, čo nám skýta google. ale tam to nie je, to bol celkom iný recept.

Aj tak ďakujem.
Z.

....hm ....mne sa nechce hľadať , ani poriadne neviem ,o čo ide ....indície sú nejasné a pre kuchára aj trochu ....hm , nazvem laické ????

Ale z mojej zbierky ( rýchlejšie bolo nájsť ) ponúkam hádam niečo podobné ....

PEKÁČIK SO SLANINKOU
A KYSLOU KAPUSTOU
Spotreba na 6 porcií:
Doba prípravy: do 45 minút

600 g mletého mäsa
1 konzerva paradajkového pretlaku
500 g kyslej kapusty
250 g syra s modrou plesňou
2 cibule
120 g oravskej slaniny
1 téglik kyslej smotany
1 strúčik cesnaku
soľ
mleté čierne korenie

Postup:
Cibuľu nakrájame najemno, cesnak na plátky a osmažíme na
kvapke oleja. Pridáme mleté mäso a nakrájaný syr a podusíme. Osolíme,
okoreníme a pridáme pretlak.
Slaninu nakrájame na kocky. Mäsovú zmes preložíme do zapekacej
misy, posypeme slaninou, kyslou kapustou a zalejeme kyslou
smotanou.
Zapekaciu misu vložíme asi na 1 hodinu do vyhriatej rúry a jej
obsah upečieme. Podávame so zemiakmi.
Zuzka 335
29.11.11,12:47
Buchač, vďaka, vyskúšam. Ospravedlňujem sa, ale pre nával iných povinností som sa nedostala na poradu skôr.