Iveta Matlovičová
25.11.11,11:37
Sany
25.11.11,10:53
hm...nech žije odbúravanie byrokracie...
mertinkova
25.11.11,10:55
A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?
tictac7
25.11.11,11:04
A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?

- áno od 1.1.2012 sa podáva každý mesiac, prvý krát vo februári za január 2012
- len elektronicky - platí pre platcov DPH - prvý krát v januári 2012 - všetky podania, ktoré sa budú vykonávať v roku 2012, aj keď sa týkajú roku 2011 (teda aj DPH za 12/2011, resp. 4. Q / 2011, DzMV, štvrťročný prehľad....) - Túto časť mi, prosím, opravte, ak sa mýlim. Ja osobne som to pochopila takto
Iveta Matlovičová
25.11.11,11:10
A od 1.1.2012 by sa mal podávať každý mesiac a len elektronicky že ? A platí to uz o 4.Q roku 2011 alebo až od januárovej mzdy zamestnanaca čiže od februára 2012 ?

Áno, platí to až od januárovej výplaty, elektronická forma podľa mňa bude, ale ešte nie je zverejnená, takže don´t panic:-)
mertinkova
25.11.11,11:13
Ale elektronická forma podavania mesačných prehladov bude vraj aj pre neplatcov DPH, aspon tak som počula ja. či ?
Ester plus
25.11.11,11:15
Pozrela som si nové tlačivo. Takže každý mesiac budeme musieť podrobne uvádzať aj údaje o zamestnacoch?
mertinkova
25.11.11,11:16
Tlačivo som este nepozerala, ale podrobnejsie info chcú aj o dohodároch ?
tictac7
25.11.11,11:29
Tlačivo som este nepozerala, ale podrobnejsie info chcú aj o dohodároch ?

áno
tictac7
25.11.11,11:35
Ale elektronická forma podavania mesačných prehladov bude vraj aj pre neplatcov DPH, aspon tak som počula ja. či ?

citujem § 14 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z.
"Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 finančnej správe má
a) daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty
b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní
c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní"

takže upresňujem svoj príspevok č. 4 - elektronicky podávajú platitelia DPH - všetci, daňový poradcovia a advokáti za firmy, ktoré zastupujú pri správe daní
verkaz
25.11.11,19:33
Už som z toho jeleň. Mám v spoločenstve vlastníkov bytov troch nepravidelných dohodárov - odmena sa vypláca 1 x za tri mesiace. Budem musieť aj ja posielať mesačný prehľad elektronicky a aj ten mesiac , keď je prehľad nulový ?
Mila123
25.11.11,19:36
môj názor, ak nie ste platcami DPH tam elektronicky nemusíte, ale každý mesiac v papierovej forme, máte zamestnancov.....
srska
27.11.11,15:01
KEJKA
27.11.11,15:09
Na tlačive riadok=okienko pre označenie, že ide o nulový Prehľad, nie je
budeme posielať vyplnené s nulami, alebo je možnosť neposielať? /podobne ako netreba SV?/
==============
tlačivo nového prehľadu som si pozrela ale nič také tam nevidím
rovnako v poučení nie je jednoznačne uvedené, že by sa nemusel predkladať. Z toho mi vychádza, že ho bude treba posielať vždy bez ohladu na to, či bolo, alebo nebolo niečo vyplatené.
calawen
27.11.11,15:10
je na tlačive riadok=okienko pre označenie, že ide o nulový Prehľad?
Aby sme si to zjednodušili?
alebo budeme posielať vyplnené s nulami?

pozerala som - a nie je...
KEJKA
27.11.11,15:27
áno, svoj povodny príspevok som upravila - prečítala som si poucenie este raz pozrela do tlaciva.
Takže budeme posielat nulové, este stastie, že len elktronicky.
Alebo zrusit registráciu, hm, aj to je moznost.
Mila123
27.11.11,15:34
budú nulové výkazy, pretože ak ZC je napr. na PNS musí ZĽ zaslať výkaz a nemôže zrušiť registráciu....
m.hladka
27.11.11,18:22
V papierovej forme sa tiež posielali nulové výkazy, takže logicky aj elektornickou formou sa budú musieť posielať nulové výkazy a následne ročné hlásenie.
Luna
27.11.11,18:40
Až tak logické sa mi to nezdá. Napr keď robíš súhrný výkaz tak nulový sa nepodáva,nie si povinná. Takisto aj s nulovými výkazmi do poisťovní bol problém elektronický zasielať. A tuším aj pokiaľ si nevyplácala mzdu zamestnancovi nebola si povinnná posielť prehľady.
Mila123
27.11.11,18:43
neposielali sa vtedy ak neboli zamestnanci.....
nulovú daň. povinnosť dosiahneš napr. pri čiastočnom úväzku.......nízkej mzde....
srska
27.11.11,18:50
595/2003 od 01.01.2012:

V § 49 odsek 2 znie:
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac.

a § 39/11 má od 01.01.2012 nové znenie kde už neni toto:

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

a starý odsek 11 sa označuje ako 12::)

12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
m.hladka
29.11.11,15:20
Jedna vec je SV, ktorý sa nulový nepodáva, a druhé je Prehľad, ktorý sa nulový v papierovej forme podáva, ináč je pokuta (z vlastnej skúsenosti), platí to aj keď nie sú zamestnanci, pokiaľ sa neodregistruješ, ale pozor na obdobie, kedy zrušiš registráciu (ak počas roka, potom nesmieš zabudnúť na ročné hlásenie) :)
Melnick
29.11.11,22:50
Až tak logické sa mi to nezdá. Napr keď robíš súhrný výkaz tak nulový sa nepodáva,nie si povinná. Takisto aj s nulovými výkazmi do poisťovní bol problém elektronický zasielať. A tuším aj pokiaľ si nevyplácala mzdu zamestnancovi nebola si povinnná posielť prehľady.

So zvýrazneným červene - nesúhlasím.
adra22
30.11.11,12:04
Môžem sa opýtať kde nájdem niečo o tom elektronickom podávani? Myslím zákon alebo niečo kde nájdem presne kto má takúto povinnosť. ďakujem
Luna
30.11.11,17:17
Vraciam sa k tejto téme :
Zákon o dani z príjmov:
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Ak mám dohodára v stave a nevyplácam mu mzdu nemám prečo podávať prehľad,ale správca doporučuje oznámiť že nevyplácate mzdu.
m.hladka
01.12.11,13:09
Vraciam sa k tejto téme :
Zákon o dani z príjmov:
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Ak mám dohodára v stave a nevyplácam mu mzdu nemám prečo podávať prehľad,ale správca doporučuje oznámiť že nevyplácate mzdu.

Veď presne tak, ako to píšeš, Luna. Ak sa zamestnávateľ zaregistruje na Daň zo závislej činnosti je povinný podávať Prehľad a Hlásenia, ale po skončení PP posledného zamestnanca, ak registráciu nezruší, alebo nenahlási DU, musí podať aj nulové Prehľady a Hlásenie.
jales
14.12.11,10:58
Ak už účtovníci výkazy o DPH elektronicky za firmu posielajú, bude sa potrebné znova registrovať na DÚ, či cez ich registráciu sa budú posielam aj mzdové výkazy, či ako to má fungovať.
KEJKA
14.12.11,11:28
stačí jedna registrácia. AK si rozklikneš na e-drsr, máš celý rad dokumentov, ktoré sa dali, dajú a budú dať podávať.
marcelaStanakova
04.02.12,06:21
Je potrebné podávať nulové meačné prehľady, keď firma nemá momentálne žiadnych zamestnancov ?
Paula
04.02.12,08:07
Tu sa včera debatovalo na tému podávania prehľadov:

http://www.porada.sk/t179936-p13-prehlady-od-01-01-2012-po-novom.html
veronikasad
04.02.12,18:52
Je potrebné podávať nulové meačné prehľady, keď firma nemá momentálne žiadnych zamestnancov ?
Je potrebné zrušiť registráciu dane zo závislej činnosti.
evina
04.02.12,19:14
Je potrebné zrušiť registráciu dane zo závislej činnosti.

Tu mám opačný názor. Ak napríklad za tri mesiace niekoho zamestnajú, nebudú ju stále rušiť a obnovovavať.

Podľa mojej mienky netreba rušiť, netreba podávať nulové prehľady, ale oznámte DÚ, že momentálne nezamestnávate žiadnych zamestnancov.
tuta
04.02.12,19:46
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
mirhu
06.02.12,12:05
Pozrela som si nové tlačivo. Takže každý mesiac budeme musieť podrobne uvádzať aj údaje o zamestnacoch?
Termín zasielania ? za január do konca februára?
VĎaka
Tweety
06.02.12,12:07
Termín zasielania ? za január do konca februára?
VĎaka Áno.
mirhu
06.02.12,12:08
Áno.
myslela som si....
zas viac papierov..
vjejka
07.02.12,08:17
Prosím vás ide vám podávať už mesačné hlásenie cez elektronickú podateľnu? mne len ponúka štvrťročné hlásenie....
promont maja
07.02.12,08:23
Prosím vás ide vám podávať už mesačné hlásenie cez elektronickú podateľnu? mne len ponúka štvrťročné hlásenie....

... nejde .. ešte ho nemajú ... teda mesačný prehľad ... musíme počkať ... a neviem, hovoríme o tom istom? ... o hlásení, či prehľade .. či?
kimart
07.02.12,08:33
No a teraz som z toho jasná, povinnosť na elektronickú registráciu sa predsa odsunula na 1.4., aj tak mám povinnosť sa už teraz registrovať atento prehľad posielať elektronicky? či stačí teraz v papierovej forme, a od 01.04. elektronicky?
vjejka
07.02.12,08:35
myslela som prehľad, ospravedlňujem sa...ale mysleli sme to isté..., no tak počkáme
Anja111
07.02.12,08:38
No a teraz som z toho jasná, povinnosť na elektronickú registráciu sa predsa odsunula na 1.4., aj tak mám povinnosť sa už teraz registrovať atento prehľad posielať elektronicky? či stačí teraz v papierovej forme, a od 01.04. elektronicky?
Teraz stačí v papierovej forme. Povinnosť zasielať elektronicky je až od 1.4.
seda
08.02.12,20:15
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

Asi blbá otázka, ale pre istotu, keď príjem vyplácal na dohodu a bol nižší ako nezdaniteľné, ktoré si zamestnanec uplatnil, tak tiež nemá poslať prehľad? Ďakujem.
tuta
08.02.12,20:26
Prehľad je potrebné poslať. To že je nižší ako nezdaniteľná časť nemá vplyv, rovnako ako to či to bol príjem z dohody, alebo z pracovnej zmluvy. Príjem bol vyplatený, aj keby bol vo výške len 0,01 €.
seda
08.02.12,20:46
Ďakujem veľmi pekne.
MáriaPaM
13.02.12,11:22
stačí jedna registrácia. AK si rozklikneš na e-drsr, máš celý rad dokumentov, ktoré sa dali, dajú a budú dať podávať.

Stačí jedna, alebo môže byť len na jednu osobu registrácia? Ak účtovník už podáva elektronicky a mzdová účtovníčka sedí od neho na míle ďaleko a tiež chce podávať prehľad elektronicky nezávisle od neho, dá sa to vôbec?
KEJKA
13.02.12,14:03
dá sa, môže to tak byť. Mzdová účtovníčka bude mať svoj e-prístup a bude podávať dokumenty podľa svojej kompetencie.
Santal11
14.02.12,11:39
chcela by som sa opytat, ci ste sa nahodou nestretli s nasledovnym problemom.
u nas vo firme vsetky elektronicke podania na danovy urad (okrem rocne hlasenia vtedy sa posiela CD) zasiela hlavny uctovnik. dnes sme to s financnym riaditelom, ktory tam ma tiez pristupy pozerali a vsetky osoby, ktore maju pristupy na danovy portal vidia vsetky zaslane doklady. cize ak si aj ja vybavim pristupy na DU, tak ostatni vidia moje poslane dokumenty.....
nestretli ste sa niekto s tym ako je poriesene v tomto pripade, ked osoba, ktora zasiela podania (u nas konkretne hlavny uctovnik) nemoze vidiet mzdy....?
volala som na VDS a tam mi s tym nevedeli poradit, vraj sa take nieco este neriesilo a zrejme sa aj na to zabudlo :-)
vopred dakujem za nejake rady....
srska
14.02.12,11:54
chcela by som sa opytat, ci ste sa nahodou nestretli s nasledovnym problemom.
u nas vo firme vsetky elektronicke podania na danovy urad (okrem rocne hlasenia vtedy sa posiela CD) zasiela hlavny uctovnik. dnes sme to s financnym riaditelom, ktory tam ma tiez pristupy pozerali a vsetky osoby, ktore maju pristupy na danovy portal vidia vsetky zaslane doklady. cize ak si aj ja vybavim pristupy na DU, tak ostatni vidia moje poslane dokumenty.....
nestretli ste sa niekto s tym ako je poriesene v tomto pripade, ked osoba, ktora zasiela podania (u nas konkretne hlavny uctovnik) nemoze vidiet mzdy....?
volala som na VDS a tam mi s tym nevedeli poradit, vraj sa take nieco este neriesilo a zrejme sa aj na to zabudlo :-)
vopred dakujem za nejake rady....
jedno je - viac prístupov na jeden subjekt a druhé je - jeden prístup na jeden subjekt. na etax-e vidíte zatiaľ len to, že podania boli podané (aké a kedy) čísla určite nie. tie vidno len ak je doručený nejaký predpis zo strany dú.
Santal11
14.02.12,12:09
dakujem,
Takze si mozem vybavit pristupy na zasielanie mesacnych prehladov?
Ak budeme mat dvaja pristupy na jednu firmu tak uctovnik uvidi iba to co zasle on (DPH, DP a pod.) a ja iba to co zaslem ja? (rocne hlasenie, mesacny prehlad)
Dakujem
srska
14.02.12,12:23
dakujem,
Takze si mozem vybavit pristupy na zasielanie mesacnych prehladov?
Ak budeme mat dvaja pristupy na jednu firmu tak uctovnik uvidi iba to co zasle on (DPH, DP a pod.) a ja iba to co zaslem ja? (rocne hlasenie, mesacny prehlad)
Dakujemmyslím, že prehľade dokumentov daňového subjektu to budete vidieť obaja - neviem sa k tomu vyjadriť presne, lebo ja podávam za subjekty všetko (vidím všetky podania ale samozrejme bez číselných údajov) - hovorím o službe eTax.
je tam možnosť ale nastavenia tzv. role pre rôznych užívateľov vrámci prístupu do služby eTax vrámci jedného subjektu.
ak by vám boli urobené väzby na viac subjektov, tak samozrejme vidíte v prehľade subjektov tie, na ktoré máte väzbu. číselné údaje z el. podaní nie sú pre klientov portálu eTax prístupné. výsledkom podania je to, že podanie bolo podané, kým bolo podpísané a kedy bolo prijaté na el. podateľňu a kedy bolo akceptované.
Zuzy
16.02.12,05:08
Dobrý deň prajem, prosím Vás od koľkých zamestnancov treba podať ten prehľad aj na disku?
Za odpovede ďakujem
tictac7
16.02.12,08:05
už je v e-daniach - hurá :)
ANDRE TOPIC
27.02.12,09:44
Prosím Vás nikto nám neporadi ako je to s prehľadom na CD, treba podávať aj ten?
Ďakujem
michelle84
27.02.12,10:16
V Žiari nad Hronom povedali, že stačí v listinnej forme podať daňový prehľad. Nie je potrebné na cédečku.
Boška
27.02.12,12:53
Ďakujem a dufam, že aj v PO
Azalee
27.06.12,10:32
prosim o radu, su tam 2 rozne prehlady, ktory z nich mam podat? dakujem
veronikasad
27.06.12,10:34
prosim o radu, su tam 2 rozne prehlady, ktory z nich mam podat? dakujem
Mesačný, štvrťročný sa naposledy podával za IV.Q.2011
srska
27.06.12,10:34
prosim o radu, su tam 2 rozne prehlady, ktory z nich mam podat? dakujemkde?
veronikasad
27.06.12,10:35
kde?
aj v mojom mzdovom SW
Azalee
27.06.12,11:18
ja na stranke fr pri elektronickom podavani mam 2 mrozne mesacne:

prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za uplynuly kalendarny mesiac

a

prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan z prijmov z vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti a danovy bonus.

co z toho? oba? dakujem
veronikasad
27.06.12,11:20
ja na stranke fr pri elektronickom podavani mam 2 mrozne mesacne:

prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za uplynuly kalendarny mesiac

a

prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan z prijmov z vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti a danovy bonus.

co z toho? oba? dakujem
tento

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/pzop_2012.zip
Azalee
06.07.12,20:33
dakujem. ale stale neviem ktory z nich to je a naco su dva. podala som teda oba, ale nemam dobry pocit z toho. daju sa rusit alebo stornovat? a ktory mam podat tento mesiac? dakujem
Azalee
06.07.12,20:35
aha a nemam ziaden softver na mzdy. zatial robim len tu svoju a musim ju zvladnut rucne. este ked im k tym nakladom, co im vyrabam pridam i sw, tak ma asi poslu uz niekam. mala som obrovske problemy s el.komunikaciou s DU, chceli ma preto vyhodit, aj ked problem bol na strane DU.
Ivana Š
06.07.12,21:03
skús si Azalee stiahnuť demo verziu napr. z krosu, je obmedzená časovo, ale na vyskúšanie stačí
Eva Palíková
08.07.12,10:10
dobrý deň,
môžte mi čo najskôr poradiť? Od včera sa pokúšam prihlásiť do EZU na drsr.sk, po zadaní identifikátora a hesla mi na sekundu vypíše že som úspešne prihlásená a hneď vyskočí toto hlásenie: Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia. Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk. Už som si stiahla aj novú Jawu ale ruším nervy :mee: Zajtra v noci ideme na dovolenku a chcem poslať prehľad za minulý mesiac.

Ak sa mi to nepodarí ani zajtra, môžem odniesť v papierovej forme osobne na DU alebo musím iba elektronicky?

ďakujem za skoré odpovede. Eva
veronikasad
08.07.12,11:26
dobrý deň,
môžte mi čo najskôr poradiť? Od včera sa pokúšam prihlásiť do EZU na drsr.sk, po zadaní identifikátora a hesla mi na sekundu vypíše že som úspešne prihlásená a hneď vyskočí toto hlásenie: Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia. Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

Už som si stiahla aj novú Jawu ale ruším nervy :mee: Zajtra v noci ideme na dovolenku a chcem poslať prehľad za minulý mesiac.

Ak sa mi to nepodarí ani zajtra, môžem odniesť v papierovej forme osobne na DU alebo musím iba elektronicky?

ďakujem za skoré odpovede. Eva



Prehľad môžeš podať v papierovej forme, najlepšie osobne v podatelni DU.daj si potvrdiť Potvrdenie o podaní Prehľadu.
Zauzana
08.07.12,14:14
Mám presne ten istý problém /vraj mám neplatný certifikát/...asi je na DÚ moc horúco...:-)
Eva Palíková
08.07.12,17:14
ďakujem
Eva Palíková
08.07.12,17:17
Zauzana, tak som aspoň kľudnejšia že nie som sama, že mi neblbne PC :-)
Ja som včera aj písala na ich stránku, zatiaľ odpoveď neprišla, hádam zajtra sa dočkám.
Ale myslím si že je to nejaká novinka, lebo doteraz som mala identifikátor vysvietený, zadávala som len heslo a teraz si musím identifikátor vkladať sama zo súboru .... Keby aspoň dali vedieť ako sa s tým narába.
KEJKA
08.07.12,17:20
identifikátor máš v nejakom preddefinovanom adresári vo svojom PC, vtedy si ho vie sám načítať a ty zadáš iba heslo.
Ak sa nejakým spôsobom zmenilo umiestnenie, ho vkladať, ako píšeš. Tiež som to tak robila, ale potom som si skopírovala do adresára v ponuke a odvtedy mám pokoj.
V posledných dňoch som však EZU nespúšťala, uvidím za pár dní, či to pôjde.
Zauzana
08.07.12,18:16
Neboj, kým prídeš z dovolenky, bude to OK...:-)
truch
08.07.12,18:28
Mám presne ten istý problém /vraj mám neplatný certifikát/...asi je na DÚ moc horúco...:-)
Mala som ten istý problém, správca siete mi stiahol novú Javu a už to išlo pekne.
Zauzana
09.07.12,04:51
Hmm, ja som si Javu stiahla sama...a stále sa mi nedarí prihlásiť... niečo treba ešte upraviť, má niekto úspešnú skúsenosť?
truch
09.07.12,05:27
Teraz si si stiahla novú Javu? Niečo zmenili a s pôvodne stiahnutou Javou mi písalo, že som sa "neprihlásila" korektne, po stiahnutí najnovšej verzie som bez problémov.
Inak, Javu si viem stiahnuť aj sama, len som nevedela v čom je problém:(
vieraaaa
09.07.12,05:48
DR SR - EZU - teraz
Z dôvodu technickej údržby bude aplikácia nedostupná približne do 12:00.
Ďakujeme za pochopenie.
Eva Palíková
09.07.12,05:49
teraz už aj na otvorenie ich stránky sa vyžaduje certifikát. a pri otvorení EZU mi vypisuje:
Z dôvodu technickej údržby bude aplikácia nedostupná približne do 12:00.
Ďakujeme za pochopenie.

Tak hádam s tým niečo robia :-)
ďakujem všetkým za odpovede.
tictac7
09.07.12,05:51
...na otvorenie ich stránky treba certifikát?! A to od kedy?
Eva Palíková
09.07.12,07:53
tictac7 - od dnes :-)

už mi aj odpísali, že sa ospravedlňujú, chyba bola na ich strane. Stránka už funguje a do EZU som sa dostala bez problémov.
KatarinaNR
09.07.12,12:53
chcela by som sa opýtať idem robiť mesačný prehľad preddavkov a chcem si z lišty vybrať daňový úrad Nové Zámky, prečo tam nie je, sú tam len krajské daŇové úrady, čiže potom Nitra?
ďakujem
Aljok
09.07.12,13:30
chcela by som sa opýtať idem robiť mesačný prehľad preddavkov a chcem si z lišty vybrať daňový úrad Nové Zámky, prečo tam nie je, sú tam len krajské daŇové úrady, čiže potom Nitra?
ďakujem

Nepostrehla si zmeny týkajúce sa daňových úradov...
Pozri sem :
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/adresy_fs.pdf
Aljok
09.07.12,13:33
V Nových Zámkoch už nie je daňový úrad. Iba pobočka.
KatarinaNR
09.07.12,13:54
Aljok, ďakujem ďakujem :-)) čiže aj zaniesť fyzicky môžem do NR alebo treba na pobočku?
Sarlotka
06.09.12,10:49
Dobrý deň,

prosim mohol by mi niekto odobrit nasledujuci priklad:
1. zamestnanec TPP vyplata odvedena na ucet dohodara 5.9.2012, preddavkova dan odvedena na DU 5.9.2012
dohodar vyplata odvedena na ucet dohodara 18.9. , preddavkova dan ziadna (uplatnenie nezdanitelnej ciastky)

dátum riadok 1 v tlacive bude 18.9.
dátum riadok 8 v tlacive 5.9.

2. zamestnanec TPP vyplata odvedena na ucet dohodara 5.9.2012, preddavkova dan odvedena na DU 5.9.2012
dohodar vyplata odvedena na ucet dohodara 18.9. , preddavkova dan odvedena na DU 18.9.

dátum riadok 1 v tlacive bude 18.9.
dátum riadok 8 v tlacive 18.9.

??
dakujem velmi pekne
maad
27.09.12,10:40
Prosím o radu je potrebné podať mesačný prehľad ak firma má zamestnanca len jedného dohodára s nepravidel. príjmom a nemal zatiaľ žiadny príjem???Treba podať na daňový úrad i nulový mesač. prehľad?? Ďakujem.
kn-alka
27.09.12,10:48
áno, musí
maad
27.09.12,10:50
Prosím o radu je potrebné podať mesačný prehľad ak firma má zamestnanca len jedného dohodára s nepravidel. príjmom a nemal zatiaľ žiadny príjem???Treba podať na daňový úrad i nulový mesač. prehľad?? Ďakujem.

Chcem ešte dodať firma je štvrťročným platcom DPH.
tictac7
27.09.12,10:59
Chcem ešte dodať firma je štvrťročným platcom DPH.

či je niekto štvrťročným alebo mesačným platcom DPH alebo vôbec nie platcom DPH - to predsa nemá nič spoločné s povinnosťou podávať Prehľady. Opodveď od kn-alky platí stále....
maad
27.09.12,11:32
Ďakujem za odpoveď.
Soňula
02.10.12,06:31
Prosím Vás, ako mám postupovať: Mali sme dohodára, skončíl k 30.9.2012. Na socialnej poisťovni som ho odhlásila- elektronicky- cez dokument " Registračný list-odhláška". Ako ho mám odhlásiť na daňovom úrade? Tam som nosila PREHĽAD raz mesačne. Ďakujem.
Tweety
02.10.12,06:33
Prosím Vás, ako mám postupovať: Mali sme dohodára, skončíl k 30.9.2012. Na socialnej poisťovni som ho odhlásila- elektronicky- cez dokument " Registračný list-odhláška". Ako ho mám odhlásiť na daňovom úrade? Tam som nosila PREHĽAD raz mesačne. Ďakujem.
Zamestnanca nijako neodhlasujeme, len zamestnávateľa( ak už nikoho nezamestnáva) z platiteľa dane.
vikinka
02.10.12,06:33
Za 09/2012 podať mesačný prehľad, oznámiť správcovi dane ,že od 1.10.2012 nevyplácate príjmy zo závislej činnosti a nemáte povinnosť podávať mesač.prehľady.
veronikasad
02.10.12,06:36
Prosím Vás, ako mám postupovať: Mali sme dohodára, skončíl k 30.9.2012. Na socialnej poisťovni som ho odhlásila- elektronicky- cez dokument " Registračný list-odhláška". Ako ho mám odhlásiť na daňovom úrade? Tam som nosila PREHĽAD raz mesačne. Ďakujem.
Máte len tohto jedného zamestnanca (dohodára) ?
tictac7
02.10.12,06:44
Prosím Vás, ako mám postupovať: Mali sme dohodára, skončíl k 30.9.2012. Na socialnej poisťovni som ho odhlásila- elektronicky- cez dokument " Registračný list-odhláška". Ako ho mám odhlásiť na daňovom úrade? Tam som nosila PREHĽAD raz mesačne. Ďakujem.

oznámenie ;)
Soňula
02.10.12,07:10
Ďakujem Vám, ja to už od rána hľadám, / ako sa to odhlasuje na DÚ/, vy ste mi takto šikovno poradili. Ďakujem ešte raz....
kn-alka
02.10.12,07:41
Nezabudni podať Prehľad za september a potom k 31.03.2012 Hlásenie za celý rok.
Soňula
10.10.12,08:28
prosím vás ešte o radu, mam taky pocit , že som prehĺad za 8/2012 vyplnila zle. Spomínanému dohodárovi som za mesiac august vyplnila " mesačný výkaz poistného" do soc poistovne, kde som uviedla vymeriavaci základ 1000,- eur. Z tohto základu sa zrazilo Z tohto základu sa zrazilo úrazové a garančné poist. v sume 10,50 eur.
Teraz , keď vypisujem prehľad o prijmoch zo závislej činnosti na DÚ, je prosím vás táto suma 1000 eur - úhrn prijmov, / prijmy plynúce na základe dohody/, alebo je úhrn prijmov vyplatená suma dohodárovi, / 1000-19% daň z prijmu/ t.j. 810,-Eur?
Niak tomu stále nerozumiem.
Andyke
10.10.12,08:31
1000 Eur dáš do r. 3 a 4.
Mila123
10.10.12,08:41
DÚ ho zaujímajú hrubé mzdy......resp. príjem v hrubom....
Soňula
10.10.12,08:42
1000 Eur dáš do r. 3 a 4.

Prosím ťa, čo dám do riadku 6? Tam dám 19% z 1000, t.j. 190 e ??
Andyke
10.10.12,08:45
Áno , zrazenú daň 190 eur.
kn-alka
10.10.12,08:46
Prosím ťa, čo dám do riadku 6? Tam dám 19% z 1000, t.j. 190 e ??

č.3: 1000
č.4: 1000
č.6: 190 - ak dohodár nemá podpísané vyhlásenie
č.7: sa neškrtá, ak dohodár nemá podpísané vyhlásenie
Soňula
10.10.12,08:52
Áno , zrazenú daň 190 eur.

Dobre, už začínam chápať. Ešte jedná otázka. Čo napíšem do prvej časti: Preddavky na daň?

Riadok 0 bude 1000,- Eur? alebo vyplatená suma dohodárovi t.j. 810?
Riadok 1 bude 190,- Eur ?
srska
10.10.12,08:53
Dobre, už začínam chápať. Ešte jedná otázka. Čo napíšem do prvej časti: Preddavky na daň?

Riadok 0 bude 1000,- Eur? alebo vyplatená suma dohodárovi t.j. 810?
Riadok 1 bude 190,- Eur ?čo je čo v prehľade 2012 - pozri pdf súbor: http://www.porada.sk/t179936-p18-prehlady-od-01-01-2012-po-novom.html#post1919851
Andyke
10.10.12,09:06
r.0= 1000
r.1 =190 (aj dátum výplaty uviesť)
r.4 a 7= 190
r.8= 190 (treba dať aj dátum kedy bola daň odvedená pre DÚ)
Soňula
10.10.12,09:42
r.0= 1000
r.1 =190 (aj dátum výplaty uviesť)
r.4 a 7= 190
r.8= 190 (treba dať aj dátum kedy bola daň odvedená pre DÚ)

No konečne som to pochopila vďaka vám! No budem musieť podať opravný prehľad za august, ale to už zvládnem. Ešte raz vďaka.
druzstvo81
08.01.13,09:59
Dobrý deň, idem prvý krát vyplniť opravný prehľad za 11/2012, v pôvodnom som uviedla aj odviedla vyššiu sumu ako mala byť.
v opravnom na r. 0 uvediem skutočné (opravené) príjmy
na r. 1,4 zrazené preddavky z opravených príjmov
na r. 7 odvodová povinnosť, teda preddavky z opravených príjmov (zhodný s r.4)
na r.8 odvedené preddavky, tu uvediem pôvodne odvedené alebo opravené?

podľa opravného prehľadu nám vychádza, že máme preplatok, treba o tento preplatok požiadať daňový úrad aby ho vrátil, alebo daň za 12/2012 odvediem o túto sumu menšiu?
druzstvo81
09.01.13,10:14
Dobrý deň, idem prvý krát vyplniť opravný prehľad za 11/2012, v pôvodnom som uviedla aj odviedla vyššiu sumu ako mala byť.
v opravnom na r. 0 uvediem skutočné (opravené) príjmy
na r. 1,4 zrazené preddavky z opravených príjmov
na r. 7 odvodová povinnosť, teda preddavky z opravených príjmov (zhodný s r.4)
na r.8 odvedené preddavky, tu uvediem pôvodne odvedené alebo opravené?

podľa opravného prehľadu nám vychádza, že máme preplatok, treba o tento preplatok požiadať daňový úrad aby ho vrátil, alebo daň za 12/2012 odvediem o túto sumu menšiu?

vie mi niekto poradiť prosím?
druzstvo81
09.01.13,12:54
posúvam
druzstvo81
10.01.13,06:37
nik tu nie je?