iweta.k
25.11.11,15:38
Prijemny skory podvecer zelam...uz niekolko mesiacov sedim za googlom a mam pocit, ze mi z toho uz zacina celkom sibat :) som tu nova a dufam, ze moja otazka este nepadla, lebo viem, ze ludia co tu kvalitne radia to nemaju radi :) chcem zacat s eshopom...jedine co zatial mam je zivnost (konkretne napisana na mojho otca) a tovar na predaj...zaujima ma vsak ci zakupeny tovar, prevazne z ebay-u (znacky napr. dona maria- ide o textil) mozem nafotit na vlastnych modelkach, dat im vlastny nazov(napr. mena apod.) a nasledne predavat. Musim mat povolenie od vyrobcu? Nenakupujem priamo od vyrobcu, ale od roznych ludi (tovar je novy). Dakujem
Dáša_
25.11.11,17:26
rozhodne tomu nemôžeš dať vlastnú značku. To je falšovanie.
pepsikova
25.11.11,17:34
Prijemny skory podvecer zelam...uz niekolko mesiacov sedim za googlom a mam pocit, ze mi z toho uz zacina celkom sibat :) som tu nova a dufam, ze moja otazka este nepadla, lebo viem, ze ludia co tu kvalitne radia to nemaju radi :) chcem zacat s eshopom...jedine co zatial mam je zivnost (konkretne napisana na mojho otca) a tovar na predaj...zaujima ma vsak ci zakupeny tovar, prevazne z ebay-u (znacky napr. dona maria- ide o textil) mozem nafotit na vlastnych modelkach, dat im vlastny nazov(napr. mena apod.) a nasledne predavat. Musim mat povolenie od vyrobcu? Nenakupujem priamo od vyrobcu, ale od roznych ludi (tovar je novy). Dakujem..

..no sotva by si za niekolko mesiacov nenašla odpoveď na jednoduchú otázku, ktorú sa pýtaš tu..lebo len na porade sú minimálne tri témy , v ktorých sa píše o predaji značkového tovaru pod iným menom vo vlastnom e-šope...takže sa neponáhľaj a pohľadaj...

...prihlásená dnes...a vyhľadávanie tu funguje...
iweta.k
25.11.11,18:41
vlastnu znacku tomu dat nechcem, len chcem napr. kazdu jednu vec nejako nazvat napr. model JANA od znacky... potrebujem povolenie od vyrobcu na dalsi predaj? dakujem
iweta.k
25.11.11,18:43
snazim sa sama najst odpovede na svoje otazky, ale cim viac citam tym sa dozvedam veci o ktorych sa mi ani nesnivalo...a to ze som prihlasena dnes, nema predsa nic s tym kolko sa uz s tym zaoberam :) hladam dalej dakujem
pepsikova
25.11.11,18:56
..model, ktorý je vyrobený pod nejakou značkou, má svoje meno,svoju kolekciu,ty nemôžeš šaty z kolekcie, napríklad Angel od Gabanu, premenovať na šaty Jana od Gabanu...a načo by si to robila?..
iweta.k
25.11.11,20:02
jediny dovod je "esteticky" pretoze som nechcela mat na stranke bluzku s nazvom G5067 :) dufam ze to nie je az taka blbost, ze by som si to rada nazvala inak...ale pokial to nemozem tak sa s tym zmierujem :) nasla som, ze povolenie od vyrobcu nepotrebujem, je to tak? ale treba ho potom aj napriek tomu na stranke uvadzat?
blavaciko
27.11.11,14:33
naco by ti bolo povolenie od vyrobcu? co by ti povoloval? ze mu mozes zarobit peniaze? hlupost...
mna skor zarazilo preco sakra zivnost na otca ?
buchač
27.11.11,14:57
naco by ti bolo povolenie od vyrobcu? co by ti povoloval? ze mu mozes zarobit peniaze? hlupost...
mna skor zarazilo preco sakra zivnost na otca ?

...sakra ....prečo , prečo ?????........lebo ..........tých dôvodov je neúrekom ...;)
iweta.k
08.12.11,20:07
som student denneho studia na vs a otec uz zivnost ma tak je jednoduchsie mu tam dopisat jednu kolonku nie? ja som uplny laik...zaciatocnik...skusam nove veci a podobne..na co by som si hned robila zivnost
cloe
08.12.11,20:26
Ja, náhodou, celkom oceňujem, že zadávateľka chce "legálne" predávať veci cez internet na živnosť. Aj keď je to živnosť jej otca. Vždy lepšie, ako tisíce bezmenných predajcov, ktorí predávajú na rôznych stránkach a majú čistý, nezdanený príjem...
D.Halas
09.12.11,07:43
Ako tu už bolo povedané, premenovávať tovar od vyrobcu bez jeho povolenia určite nie, ak Vám na tom veľmi záleži, tak im skúste napísať.
Na druhú stranu by som Vám to rozhodne neodporúčal, ak už len z dôvodu optimalizácie pre vyhľadávače, uvedomte si, že tú košeľu blúzku možno niekto nájde na webe výrobcu a bude hľadať lokálneho distribútora a bude hľadať práve G45687 a nie Jana. Vy by ste si kúpili napríklad Audi A4 alebo Audi Roman, ktoré niekto premenoval, lebo tam nechcel mať kód?
Predávať samozrejme môžete, ak na to máte živnosť.
iweta.k
09.12.11,08:14
Dakujem pekne za odpovede. Este by som chcela vediet ci je problem, ked chcem predavat tovar, ktory vydrazim na aukcii od roznych ludi, pricom nikto z nich neuvadza ci je to s alebo bez dph. Uz som tu aj nasla nejake prispevky, ze ked ani fakturu od nich mat nebudem, ale to ze som to zaplatila a prislo mi na mail potvrdenie o nakupe a platbe by mohlo ako doklad do nakladov stacit. Je to tak?
D.Halas
09.12.11,13:50
Dobry den,

tam zavisi na tom, ci tovar cez aukciu kupujete od fyzickej alebo pravnickej osoby, ci je predajca platcom DPH alebo nie. Ak neuvadza svoje IC, DIC pripadne IC DPH, tak sa pravdepodobne jedna o fyzicku osobu a neplatcu DPH. Ak ste sama (respektive Vas otec) neplatcom DPH, tak sa Vas nic ohladom DPH netyka. Ak ste platcom DPH, tak musite pri nasledom predaji tovar predat s DPH, co u Vas tento tovar podstatne zdrazi.

Co sa dane z prijmu tyka, o cenu nakupu si samozrejme znizujete zaklad dane, budete potrebovat bud kupno - prenajnu zmluvu, alebo aspon email vo forme objednavky + nejaky doklad o platbe. Pripadne samozrejme fakturu, ale nepredpokladam, ze by Vam fyzicke osoby vystavovali faktury.

Blizsie podrobnosti by uz mozno bolo lepsie prebrat s uctovnickou, na porade urcite najdete niekoho, kto Vam sluzby podobneho charakteru poskytne za rozumnu cenu.
iweta.k
09.12.11,14:12
dakujem za pomoc
mshop
09.12.11,17:48
Ahoj ivetka...

Názvy výrobcov by som nemenil... Kašli radšej na estetiku a nechaj názvy pôvodné.
Predávam kovania na dvere a viem že pokiaľ nehám originál príklad MARENA - HR 794 Q tak ako má výrobca môj viem že ľudia ktorý hľadajú v google nezadajú tam rozetová kľučka ale zadajú priamo tento názov... Skús to zadať do google a uvidíš že prvý odkaz nájdeš mega-shop.sk

Pre toto by som názvy nemenil. Google je google a ak chceš aby sa ti darilo vychádzaj s google kamarátsky...toľko moja rada :)