Xatora
25.11.11,16:09
Cestuje niekto z Bratislavy v najbližích týždňoch do Sydney, kto by bol ochotný (za prípadnú odmenu) zobrať do Sydney malý balíček pre moju príbuznú ?
arizona
25.11.11,15:27
Ak je to nieco legalne,preco to neposles postou?

Je to dost velke riziko prevazat balicky od neznamych ludi...vela dovercivych ludi uz na to doplatilo :rolleyes:
Xatora
25.11.11,17:30
Chcem poslať len vitamíny a neviem či to austrálska pošta pustí balíkom do krajiny.
Mila123
25.11.11,17:59
Chcem poslať len vitamíny a neviem či to austrálska pošta pustí balíkom do krajiny.
také je to zvláštne....
nevieš či vitamíny prejdú cez colnicu.....ale ako súčasť batožiny áno?????
Xatora
25.11.11,18:04
Cez našu colnicu môžem poslat, to som sa informovala, ale austrálske úrady majú iné predpisy a neviem kde sa to dá zistit.
misomiso
25.11.11,18:17
Urcite by som ziadne vitaminy inym ludom neprevazal. Vitaminy sa daju kupit aj v Australii.
Negoti
25.11.11,18:19
Urcite by som ziadne vitaminy inym ludom neprevazal. Vitaminy sa daju kupit aj v Australii.
určite v tej " dedine", kde býva teta tam nemajú....ani lekáreň.....
buchač
25.11.11,18:32
Cez našu colnicu môžem poslat, to som sa informovala, ale austrálske úrady majú iné predpisy a neviem kde sa to dá zistit.

Colné a devízové predpisy:

V Austrálii platia veľmi prísne pravidlá dovozu. Je zakázaný dovoz všetkých potravín, mäsa, rýb, mliečnych výrobkov, ovocia, zeleniny a semien. Dovoz predmetov vyrobených z materiálov rastlinného a živočíšneho pôvodu je buď vylúčený, resp. podlieha karanténnym pravidl (podrobne uvedené v príletovom formulári). Dovoz zakázaných drogových a omamných látok končí obyčajne uväznením.

http://www.foreign.gov.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta-staty_podla_abecedy&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/karta_statov.nsf/(vw_ByID)/ID_02CA92C818CD54BEC125707A003E60D5#bookViKoTuInIn fo

...porušíš ..?????...hybaj do austrálskej ťurmy .....


Videl som raz v telke na tom cestavateľskom kanály ...nesrali sa absolútne ....:rolleyes:
pivko
27.11.11,13:16
Známa raz takto poslala do ameriky kilo maku na buchty:D , to bol prúser jak hovado na letisku v New Yorku.:eek:
Chudáci amíci nevedia ani čo je makový koláč .
lujza.j
27.11.11,13:23
také je to zvláštne....
nevieš či vitamíny prejdú cez colnicu.....ale ako súčasť batožiny áno?????

ak vitamíny podliehajú zákazu v RTG na letisku to v batožine uvidia.
buchač
27.11.11,14:20
ak vitamíny podliehajú zákazu v RTG na letisku to v batožine uvidia.

...he......ja som " len " do Dublinu svojho času letel ...

V Budapešti ....cez kamery v pohode ....no nádobičko sam mal v priesvitnom obale a aj potvrdením do engliš preložené , obúchané štemplami ...
V lietku som si aj dávku šľahol , čo už .....no nádobičko som dal potom už do baťohu ...

Dublin ????......he ...maník kukol na monitor a zbadal v baťohu podlhovasté predmety .......že jááááááááák som rýchlo bokom šiel ........ale dohodli s me sa nakoniec ...;):---:D

P.S.:
Pointa spočíva v diabetologických perách ...a samozrejme aj ampulkách ...
lujza.j
27.11.11,16:50
...he......ja som " len " do Dublinu svojho času letel ...

V Budapešti ....cez kamery v pohode ....no nádobičko sam mal v priesvitnom obale a aj potvrdením do engliš preložené , obúchané štemplami ...
V lietku som si aj dávku šľahol , čo už .....no nádobičko som dal potom už do baťohu ...

Dublin ????......he ...maník kukol na monitor a zbadal v baťohu podlhovasté predmety .......že jááááááááák som rýchlo bokom šiel ........ale dohodli s me sa nakoniec ...;):---:D

P.S.:
Pointa spočíva v diabetologických perách ...a samozrejme aj ampulkách ...

no čo ti poviem na monitore videl oranžové šulce.... takže podozrenie....;)
avalik
27.11.11,16:54
určite v tej " dedine", kde býva teta tam nemajú....ani lekáreň.....

a to chces aby ti tie vitaminy dobrovolnik odniesol az do tej dediny kde nemaju ani lekaren? ved ked teta je schopna si zabezpecit prevoz z letiska k sebe, tak by mala byt schopna zi zabezpecit vitaminy aj z najblizsej lekarne
video1983
27.11.11,17:06
tiez take "vitaminy" poslali do Dublin z PP letiska :D a vsetci vieme ako to dopadlo :D

kamos leti 28.12. spat do Brisbane, lenze to je asi 1000km od Sydney asi by tie vitaminy za to nestali
srska
27.11.11,17:20
treba ísť za bývalým ministrom vnútra - ten je expert na posielanie "balíčkov"