SOUL311
25.11.11,17:15
Dobrý deň chcela by som sa spýtať,či sa tu niekto dobre vyzná v exekučných zákonoch a poprípade vedel by mi poradiť ako by mala vyzerať sťažnosť na exekútora resp. na jeho exekútorskú činnosť.vopred ďakujem
jurmiro
25.11.11,16:47
Na toto sa nedá odpovedať, to je všeobecné .....
SOUL311
25.11.11,18:38
a vyznáš sa v tom?
pepsikova
25.11.11,18:40
..na to, aby si podala sťažnosť na exekútora, nepotrebuješ vedieť zákony...sťažnosť sa podáva k určitej veci, rozhodnutiu, konaniu...opíšeš dôvod, prečo sa ti jeho konanie nezdá...
SOUL311
25.11.11,18:43
no to je jasné aj mne ale potrebovala by som vedieť kam je lepšie podať sťažnosť či súdu, ktorý vydal poverenie na exekúciu alebo exekučnej komore,a čo všetko tá sťažnosť má obsahovať a či mám pripojiť aj fotokopie o danej exekúcii
pepsikova
25.11.11,19:05
...sťažnosť sa posiela komore exkútorov a môžeš pridať kópie spisu, ohľadne ktorého sa sťažuješ a dať svoje stanovisko..
SOUL311
25.11.11,19:08
len mne bolo povedané,že by som to najskôr mala poslať súdu, ktorý udelil povolenie na exekúciu preto mám v tom mierny zmätok
pepsikova
25.11.11,19:20
len mne bolo povedané,že by som to najskôr mala poslať súdu, ktorý udelil povolenie na exekúciu preto mám v tom mierny zmätok..

..fakt by ti pomohlo, keby si trochu pohľadala...či?..
http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=h45&htm=h0/h03/h030e2.htm
pepsikova
25.11.11,19:24
..a ak by ti faaakt nešlo vyhľadávanie v googli, kludne klikni sem:


http://www.justice.gov.sk/Stranky/Nase-sluzby/Civilne-pravo/Exekutori/Uvod.aspx

..je tam presne toto:

Podanie sťažnosti na exekútora
Fyzické osoby a právnické osoby sa môžu obracať na Ministerstvo spravodlivosti SR alebo na Slovenskú komoru exekútorov so sťažnosťami na činnosť komory a na činnosť exekútorov.
Sťažnosti na činnosť komory vybavuje ministerstvo.
Sťažnosti na činnosť exekútorov vybavuje komora.
Sťažovateľ môže požiadať ministerstvo o prešetrenie vybavenia jeho sťažnosti komorou.

Sťažnosť sa podáva písomne alebo ústne do zápisnice. Ak je sťažnosť podaná na nepríslušnom orgáne, je tento orgán povinný sťažnosť bezodkladne postúpiť orgánu príslušnému na jej vybavenie a o postúpení sťažnosti upovedomiť sťažovateľa.


(a ak sa dobre bavíš, kludne sa pýtaj...)
Mária27
26.11.11,08:27
Otázkou ale je, či ide skutočne o sťažnosť na exekútora, alebo namietaš exekúciu, jej výkon ...
draik
26.11.11,10:49
A ak ide o námietky voči exekúcii, 14dňová lehota na ich podanie začína plynúť od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie. Viď poučenie na tom dokumente.
SOUL311
27.11.11,15:59
nejde o námietky voči exekúcii ale o námietky konania exekútora
Ajulka33
09.01.12,18:19
Ja mám tiež ten istý problém, môj spis je už niekoľko rokov u exekútora a stále nič nedoriešil. Vždy, keď zavolám na exekúroský úrad, tak to zdvihnú jeho zamestnanci a povedia mi, že pán exekútor si musí spis naštudovať a potom mi zavolá. Nezavolal ani raz, volala som znova, zasa mi povedali to isté a po dvoch týždňoch od volania zasa. Od môjho posledného volania mi do teraz nezavol. Neviem, či ten môj spis je taký "zložitý" alebo to mám brať ako totálnu ignoráciu z jeho strany, pretože sa podľa jeho, niekdajších, slov nejadná o veľmi vysokú sumu.
Mária27
09.01.12,20:13
Treba ho vymeniť.
draik
10.01.12,13:26
§44 ods.8 Exekučného poriadku:
Oprávnený môže kedykoľvek v priebehu exekučného konania aj bez uvedenia dôvodu podať na príslušný okresný súd návrh na zmenu exekútora. Súd rozhodne o zmene exekútora do 30 dní od doručenia návrhu oprávneného na zmenu exekútora.
dobrava
19.01.12,11:12
Trošku z iného súdka: Podliehajú pracovníčky exekútorských úradov /administratíva/ výberovým konaniam takisto ako na súdoch alebo prokuratúrach, tzn., že musí byť vyhlásené verejné výberové konanie na určené miesto, alebo je možné dostať sa tam aj bez výberu? Aké musia mať vzdelanie takéto pracovníčky? Ďakujem.
mattto
19.01.12,17:05
Trošku z iného súdka: Podliehajú pracovníčky exekútorských úradov /administratíva/ výberovým konaniam takisto ako na súdoch alebo prokuratúrach, tzn., že musí byť vyhlásené verejné výberové konanie na určené miesto, alebo je možné dostať sa tam aj bez výberu? Aké musia mať vzdelanie takéto pracovníčky? Ďakujem.

nie nepodliehajú, nejde o štátnu ani verejnú správu, sú to bežné zamestnankyne "súkromníkov", ktorých pracovné pomery sa riadia zákonníkom práce. Exekútor/advokát/notár si môže zamestnať koho chce a ako chce v súlade so ZP
dobrava
21.01.12,10:40
nie nepodliehajú, nejde o štátnu ani verejnú správu, sú to bežné zamestnankyne "súkromníkov", ktorých pracovné pomery sa riadia zákonníkom práce. Exekútor/advokát/notár si môže zamestnať koho chce a ako chce v súlade so ZP
Ďakujem pekne, to som potreboval.
dobrava
08.02.12,10:54
A ešte prosím o radu:
Aké účtovníctvo vedú súdni exekútori? Môžete mi niekto podať info - účtujú v PÚ, platia pre účtovanie nejaké iné pravidlá? Prosím súúrne, ďakujem.
dobrava
08.02.12,20:33
Prosím, vie niekto poradiť? Súúrne, vopred ďakujem.
draik
09.02.12,15:20
Keďže žiadate informácie skôr administratívneho charakteru (chcete si otvoriť exe úrad?? alebo to potrebujete vedieť do školy?), najistejšie je osloviť Slovenskú komoru exekútorov.
dobrava
13.02.12,13:49
Takže: nechcem si otvoriť exek. úrad ani nič podobné, kamarátke sa "črtá" možnosť zamestnať sa na dobu určitú na zastupovanie počas dlhodobej PN a tak sa informujem na spôsob zamestnať sa na exek. úrade, ďakujem.