comodo
26.11.11,07:25
Dostal som zalohovu fakturu od spolocnosti Verlag Dashofer zalohu na rocne predplatne Online-kniha Elektronicky pravnik , ktory som si vraj objednal online na email. Nie je mi zname , ze si nieco objednaval. Pamatam si nejaky reklamy mail , kde boli vzory zmluv , alebo nieco take a je mozne , ze niecim kliknutim na toto zostal niekde udaj , ze reklamny mail som dostal. Jedna sa o zalohu , ani neviem aka ma byt celkova suma.
Ked clovek cita dodacie a platobne pomienk na druhej strane , tusi , ze sa jedna o praktiku skor podvodnu ,nez serioznu. Zacina to upozornenenim , ze v pripade neuhradenia faktury ) zalohovej ) , bude uctovany poplatok 10 Eur. Dalej, ze suhlasim s poskytovanim udajov , vcitane rekalmy a.t.d. Ziadna moznost storna objednavky . Dokonca sa predpokladaju aktualizacie , ktore budu chodit s prilozenu fakturou.
Mate s tym niekto skusenosti ?
arizona
26.11.11,06:43
Gina Er
26.11.11,06:45
áno,mám,nič neplať,je to len forma reklamy,proste čakajú,že im na to skočíš a niečo si objednáš.Mne to chodilo niekoľko rokov,hneď išlo do koša.Kúpili si databázu SZČO a rozposielajú to každému.Po niekoľkých rokoch im konečne došlo,že si nič neobjednám :D
ivetaf
26.11.11,06:50
Áno ja som si elektronického právnika raz objednala a oni mi od vtedy nedajú pokoj poslali mi aj predplatné na aktualizácie s faktúrou, ja som to pekne zabalila s listom, že som si nič neobjednala a dali mi pokoj, odvtedy ma len bombardujú telefónmi a emailami ale vždy ich odbijem že nemám záujem
luja5
26.11.11,07:45
Zatiaľ som do podobných tém neprispievala, lebo nemám taký problém. Ale už mi to nedá. Okrem iných vecí ma prekvapuje, že nenasleduje potvrdenie objednávky.
Ja si občas niečo objednám, ale musím sa preklikať viacerými krokmi, ešte ma to zvykne na záver opakovane vyzvať, či chcem potvrdiť objednávku, aj s odvolaním sa na všeobecné obchodné podmienky uverejnené na príslušnej stránke, obsahujúce možnosti a postupy pre zmenu alebo zrušenie objednávky. Po ukončení objednávacieho formulára dostanem odpoveď dodávateľa, že moja objednávka bola potvrdená.
Myslím si, že objednávateľ by mal mať v rukách potvrdenie toho, že si niečo objednal a bez takéhoto potvrdenia by som nepovažovala obchod za obojstranne uzatvorený. Dokonca je otázne, či postup dodávateľa podľa tejto témy je v súlade s príslušnými zákonnými ustanoveniami (neviem posúdiť a nemám informácie, lebo zatiaľ, chvalabohu, som si to nepotrebovala zisťovať).
comodo
09.12.11,09:46
Vec je vyriesena. 1. doporucenym listom , telefonatmi , mailmi. Objednavku zrusili. Podla mojho nazoru, je excelentna drzost tako sa snazit ziskat platcu. Obchodne podmienky na druhej strana su poburujuce. Bol som tak nastvany, ze v pripade neustupcivosti by som ich bol navstivil a niekomu urobil plastiku. Strasne ma vedia rozculit taketo praktiky.
A zistujem ze nie su sami. Dnes napr. dalsi pripad v CZ. Bacha na to. http://www.novinky.cz/domaci/253042-vychytrale-faktury-klamou-lidi-funguji-jako-zavazna-smlouva.html?ref=zpravy-dne
Lures
13.08.12,07:36
Dobrý den

asi mesiac dozadu som sa zaregistrovala na stránke www.job-24.sk, na ktorej som ani nebola a minulý týždeň mi došla faktúra, ze mám zaplatiť 50 EUR. 48 Eur je prístup a 2 Eurá je aktivačný poplatok. na faktúre nie je ani tel. kontakt, kam by som mohla zavolat, písala som len na mailovú adresu, ktorá je tam uvedena, aj to je nejaký anglický názov, odkiaľ sa mi nedostalo odpovede. Písala som aj v slovenskom a anglickom jazyku. Poradte, čo mám robiť? Mám obavy, že ak to nezaplatím, dôjde mi nejaká upomienka, netušila som, že z jednej registrácie, kde som si hľadala prácu budem mať teraz také problémy.
Vopred Vám veľmi pekne dakujem za odpoveď.... Prosím, poradte!!!!
tictac7
13.08.12,07:46