matus411
27.11.11,08:05
Moze mi prosim Vas niekto odporucit nejaky schopny webhosting na ktorom mi nebude shop vypadavat kazde dva dni na 2 hodiny? To by nebol problem keby to bolo pocas dna, ale kto sedi pri compe neskoro vecer alebo uz rano o tretej? Dusovali sa ze oni tieto vypadky sleduju a nic, ked si to ja nevsivnem ako aj dnes rano o siedmej tak nikto az na zakaznikov. Teraz je devat hodin a a stale to nie je v poriadku, stranka nefunguje. Na mail nereaguju telefon neberu. Jedna sa o jeden z najznamejsich hostingov na SK, nebudem menovat. Ma niekto taky problem? poradte mi prosim. Dakujem
Dantess
27.11.11,07:16
presne tento problém som mal aj ja. Úplne rovnaké príznaky ako popisuješ. Ja som to mal na WS, ale oni za to nemohli to skôr systém na ktorom shop beží. Ale podarilo sa mi nájsť taký, ktorý utiahne aj ten moj nepodarený systém. Inak aka firma ti robila shop ? Inak teraz mám hosting na http://server-shop.sk/ a zatiaľ ani jedno padnutie už asi 2 mesiace.
matus411
27.11.11,07:28
Shop ma v prestashope, robil mi ho znami. Vela shopov bezi na tomto systeme a nestalo sa mi ze by som natrafil na nejaky zeby niekedy nesiel. Ako mozem prejst na iny hosting bez nejakych vacsich problemov?
Dantess
27.11.11,07:52
Neviem. Ja som proste napísal na ten server-shop a oni sa už postarali o to. Poprípade som im dal nejaké údaje, ktoré potrebovali. A čo ti píšu na WS ? Prečo to padá ?
matus411
27.11.11,08:01
No akurat som s nimi telefonoval dali to do poriadku ale nevedeli mi povedat preco to pada. Asi sa fakt pozriem po niecom inom. Ty mas v ako systeme shop?
Dantess
27.11.11,08:32
Neviem na čom mi to beží. Bol to shop na kluč a majú vlastny system, ale neviem ako sa vola... ale dal som si to prerobit...
Atomer.sk
27.11.11,09:36
matus411: je problem v hostingu, alebo len s Tvojim eshopom? Ked ti nejde eshop, druhe stranky beziace na danom hostingu funguju, alebo tiez nejdu?
alla66
27.11.11,10:18
Moze mi prosim Vas niekto odporucit nejaky schopny webhosting na ktorom mi nebude shop vypadavat kazde dva dni na 2 hodiny? To by nebol problem keby to bolo pocas dna, ale kto sedi pri compe neskoro vecer alebo uz rano o tretej? Dusovali sa ze oni tieto vypadky sleduju a nic, ked si to ja nevsivnem ako aj dnes rano o siedmej tak nikto az na zakaznikov. Teraz je devat hodin a a stale to nie je v poriadku, stranka nefunguje. Na mail nereaguju telefon neberu. Jedna sa o jeden z najznamejsich hostingov na SK, nebudem menovat. Ma niekto taky problem? poradte mi prosim. Dakujem

Odporúčam stránku http://www.onlinehost.sk/ http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif
matus411
01.12.11,12:08
Atomer.sk problem je len s mojim eshopom ostatne stranky co som sledoval tak isli. Vies v com by mohol byt problem?
Atomer.sk
01.12.11,12:14
matus411: Pokial ostatne stranky ktore su na danom konkretnom serveri, kde je ulozeny aj Tvoj eshop, fungovali, problem je potom jednoznacne v eshope. V hostingu problem nebude.
trisestri
01.12.11,12:52
ci problem nebude v utokoch na stranku eshopu, ked niekto umyselne zada mnozstvo nezmyselnych poziadaviek na server,cim ho pretazi natolko ze stranka padne-spravca hostingu by ma urobit analyzu a informovat ta v com je problem-otazka je aj ci kvalita a kapacita hostingu je primerana aplikaciam ktore uzivas na servere a jeho navstevnosti
matus411
01.12.11,14:35
Atomer.sk: a aky problem moze byt s eshopom?
matus411
01.12.11,14:37
trisestri: o akych utokoch hovoris? ake poziadavky to mozu byt? myslis ze by to mohla byt konkurencia? kapacita aj kvalita by mala byt v poriadku.
Atomer.sk
01.12.11,14:40
matus411: neoptimalizovane poziadavky na databazu, zle navrhnute skripty, ...
matus411
01.12.11,15:12
Atomer.sk: dik za radu skusim to nejak poriesit
kolac
02.12.11,23:15
ja mozem odporucit websupport.sk prestashop, opencart, wordpress a verim ze aj dalsie cms funguju bez problemov
matus411
03.12.11,08:30
kolac: mas to overene?
mshop
09.12.11,18:11
pridavam sa ku kolac... websupport mam uz 4 roky cca a som nadmieru spokojny... pokial stranka nejde napisem a ochvilu ide. nieje to ako u inych... odpovede z konktaktneho formularu mi chodia aj o 22:00 v nedelu... to uz je co povedat. a dalsia vec je ze ked o nieco poziadam, riesi aj problemy pri ktorych by ti iny hosting povedal rieste si to s web developerom ktory Vam stranku spravuje...
kabko
10.12.11,14:22
... pokial stranka nejde napisem a ochvilu ide....

Ale to by sa vôbec nemalo stávať, že "stránka mi nejde"! To svedčí o tom, že je to na h****. Ja mám webhosting už 5 rokov (našťastie nie u websupport) a zatiaľ ANI RAZ som nemal problém s "padaním" webstránky, či výpadkami akéhokoľvek druhu...

Mnoho poskytovateľov webhostingu garantuje "až 95%" dostupnosť serverov...to ale znamená, že Tvoj web nebude online celých 18 dní v roku! Takisto aj 99% znamená, že tvoja webstránka nebude dostupná približne 3 a pol dňa v roku...
Preto pre mňa existuje jedine 100% webhosting s garanciou, žiadne 95 či 99% nezmyselné blbosti...
A takisto ako aj ja mám 100%, tak aj ja viem ponúknuť 100% garanciu pre svojich zákazníkov.
Takže môžem bez problémov poskytnúť 100-násobnú garanciu 100%-nej dostupnosti serverov. To znamená, že za každú minútu výpadku(ktorý za posledných 5 rokov nebol ani raz) by dostal zákazník 100 minút prevádzky webhostingu úplne zdarma. :)
Atomer.sk
10.12.11,14:27
Takže môžem bez problémov poskytnúť 100-násobnú garanciu 100%-nej dostupnosti serverov.

Tomuto celkom nerozumiem. Cize vies poskytnut 100 x 100% ??
:D
mshop
10.12.11,14:37
100%? prepáč ale tomuto neuverím :) každá vec sa niekedy pokazí... by som bol zvedavý keby ti hodím na host LiveZilla program ako by sa zatváril tvoj server pri preťažení... A ver tomu že mne sa to stým programom websupportu nechtiac podarilo preťažiť.
kabko
10.12.11,14:39
Tomuto celkom nerozumiem. Cize vies poskytnut 100 x 100% ??
:D

"100-násobnú garanciu 100%-nej dostupnosti serverov" - moje servery majú 100% dostupnosť. Nie 95, ani 99% ! A 100 násobná garancia je tam vysvetlená : "za každú minútu výpadku(ktorý za posledných 5 rokov nebol ani raz) by dostal zákazník 100 minút prevádzky webhostingu úplne zdarma." - to je 100-násobná garancia... :)
kabko
10.12.11,14:42
100%? prepáč ale tomuto neuverím :) každá vec sa niekedy pokazí... by som bol zvedavý keby ti hodím na host LiveZilla program ako by sa zatváril tvoj server pri preťažení... A ver tomu že mne sa to stým programom websupportu nechtiac podarilo preťažiť.

Smiem sa opýtať aké mal ten server parametre? (CPU, RAM...atd)
Atomer.sk
10.12.11,17:46
100% dostupnost pocas 5 rokov? Cize nielen ziaden vypadok, ale ani ziaden upgrade servera? To je konkretne co za server, a co na nom bezi?

Ty ale neponukas 100percentnu garanciu, ale 100 nasobnu "casovu nahradu" a to je rozdiel. Inymi slovami, pokial Tvoj server nepojde 12 hodin v kuse, tak mi das nahradu 50 dni zadarmo. A to zakaznika nepotesi ani trosku.
kabko
10.12.11,18:42
100% dostupnost pocas 5 rokov? Cize nielen ziaden vypadok, ale ani ziaden upgrade servera? To je konkretne co za server, a co na nom bezi?

Ty ale neponukas 100percentnu garanciu, ale 100 nasobnu "casovu nahradu" a to je rozdiel. Inymi slovami, pokial Tvoj server nepojde 12 hodin v kuse, tak mi das nahradu 50 dni zadarmo. A to zakaznika nepotesi ani trosku.

Samozrejme som nemal len JEDEN server počas piatich rokov... a upgrade (softwarový) robíme "on the fly" a potom už len restart servera, ak je nevyhnutný (čo je len pár sekúnd) - a to sa (ako všetci vieme) nezahrňuje do "výpadkov servera" ! Naštuduj si základné pojmy a potom môžme popísať detailnejšie... :)

A áno, AK BY môj server nešiel 12 hodín, tak ti dám 50 dní zdarma. Ty ale nič také neponúkaš, takže neviem prečo by to zákazníka "nepotešilo"...

1./ Ak náš server nepôjde jeden celý deň, nedáme Vám nič.
2./ Ak náš server nepôjde jeden celý deň, dáme Vám 100 dní zdarma.

Ktorú variantu by si si vybral? Predpokladám že tú prvú... :D
matus-x1
10.12.11,19:24
Z vlastných skúseností môžem odporučiť websupport.sk alebo angel-hosting.cz
Tých, ktoré by som neodporúčal by bolo viac :-)
Atomer.sk
10.12.11,20:08
kabko: daj sem url odkaz na stranku Tvojej firmy
kabko
12.12.11,09:02
Nedám sem nič. Poraďákom nebudem ponúkať nič, pretože tu sa človek dočká jedine výsmechu, kritiky a ponižovania. Porada je na to , aby sme jeden druhému radili. Ja som sa len snažil poradiť ľuďom, na čo si majú dávať pozor pri výbere webhostingu. Toť vsio. Pre mňa je téma vyriešená.
mshop
12.12.11,09:16
Takže až taký 100% hosting nemáš...Pretože keby hej nemáš problém sem dať odkaz a vedieť že si taký dobrý tak ťa nik nevysmeje... Každý by si rád pozrel 100% hosting
Podnikanie
12.12.11,17:55
Neviem aký máš teraz hosting, akú máš stránku a požiadavky, ale odporúčam websupport (http://www.podnikanie.net/top/websupport). Kvalitný hosting, na Slovensku určite jeden z najlepších
kolac
15.12.11,06:37
websupport pouzivam uz nejaku dobu, mal som predtym iny nemenovany hosting - problemovy, pomaly atd.. ale s websupportom maximalna spokojnost. Opencart, prestashop a wordpress mam odskusane a funguje na 100 percent ;)